× در حال حاضر هیچ محصولی در این دسته بندی وجود ندارد.
مطالب مرتبط در بلاگ ویترین‌نت
راه اندازی خط بسته بندی خرماراه اندازی خط بسته بندی خرما

خرما یکی از با قدمت ترین میوه های شناخته شده است. 

ادامه مطلب  
خط تولید و بسته بندی خرما

معرفی خط بسته بندی خرما

خط بسته بندی خرما یکی از پر طرفدارترین خطوط تولید صنایع غذایی در جنوب کشور به شمار می روند. با توجه به وجود نخلستان های بسیار زیاد در جنوب کشور ایران، نیاز به ایجاد خط بسته بندی خرما در این منطقه به شدت احساس می شود.
معمولا خرما ها به شکل دستی و سنتی بسته بندی می شوند و به مناطق مختلف فرستاده شده و حتی به خارج از کشور صادر می شوند. با توجه به پیشرفت تکنولوژی و افزایش جمعیت، ایجاد خط بسته بندی خرما مکانیزه می تواند سود زیادی داشته باشد.

انواع خط بسته بندی خرما

سه نوع خط تولید برای خرما وجود دارد که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند.

کارتن:

از سنتی ترین و ابتدای ترین بخش های خط بسته بندی خرما استفاده از نایلون و کارتن برای بسته بندی خرما است. البته این روش یکی از روش های متداول در بسته بندی خرما به شمار می رود ولی در این مرحله در صورت استفاده از دستگاه های بسته بندی می توان کیفیت و همچنین سرعت عمل را افزایش داد.

پلاستیک خشک:

در بعضی از کارگاه های بسته بندی برای بالا بردن کیفیت کار و همچنین نشان دادن خرما های ته ظرف از بسته بندی های پلاستیکی شفاف استفاده می شود. معمولا این بسته بندی ها برای ارسال به خارج از کشور مورد استفاده قرار می گیرند تا خرما های موجود در بسته بندی ها طول عمر و شکل بهتری داشته باشند.

پلاستیک نرم:

بعضی از بخش های خط بسته بندی خرما، خرماها را در بسته بندی های پلاستیک نرم قرار داده و با کشیدن هوای موجود در بسته بندی آن ها را وکیوم می کنند. این بسته بندی ها تضمین کننده طول عمر خرما خواهد بود و از طرفی جا به جایی و ارسال محصول را نیز آسان تر می کند.

تصحیح شماره ارسال مجدد رمز

کد تایید را وارد کنید .

; مشاوره رایگان