خرید چکی
× در حال حاضر هیچ محصولی در این دسته بندی وجود ندارد.
 • جدیدترین
 • پربازدیدترین
 • ارزان‌ترین
 • گران‌ترین
دستگاه برگ زن و سر زن چغندر
۲۴,۸۰۰,۰۰۰ تومان
حداقل سفارش: 1 دستگاه

دستگاه برگ زن و سر زن چغندر برای برگ زنی چغندر قند در مزارع کاربرد دارد. اتصال دستگاه برگ زن چغندر از نوع سوارشونده و دارای گیربکس ترکیه ای است. با استفاده از دستگاه برگ زن و سر زن چغندر کمترین چغندر شکسته در هر ردیف به دست می آید. ویژگی ها : دارای 2 محور همزمان دارای شاسی محکم و منحصر به فرد از آهن آلات صنعتی

چیزل 7 شاخه
۸,۷۰۰,۰۰۰-۸,۸۰۰,۰۰۰ تومان
حداقل سفارش: 1 دستگاه

شناخت و کاربرد : گاوآهنهای چیزل به منظور نفوذ در خاک و شکستن لایه های سخت خاک که در اثر تردد تراکتور در زمین ایجاد شده است ، به کار می روند. گاوآهن چیزل وسیله ای است که دارای چند شاخه که بر روی شاسی نصب است تشکیل شده و در هنگام کار زمانی که پشت تراکتور کشیده می شوند تیغه های آن در خاک نفوذ کرده و عمل شخم زدن را برای ما انجام می دهد. گاوآهن چيزل برعكس گاو آهن برگرداندار و بشقابي خاك را بر نمي‌گرداند. بلكه همانند گاوآهن ساده ايراني، تنها  با نفوذ درون خاك، آن را شكافته و شياري در آن ايجاد مي‌كند.

آیا محصول مشابهی جهت فروش دارید؟ فروش محصولات خود را افزایش دهید
 به جمع فروشندگان این محصول بپیوندید
چیزل 5 شاخه
۷,۲۰۰,۰۰۰-۷,۳۰۰,۰۰۰ تومان
حداقل سفارش: 1 دستگاه

گاوآهن های چیزل به منظور نفوذ در خاک و شکستن لایه های سخت خاک که در اثر تردد تراکتور در زمین ایجاد شده است ، به کار می روند. به عبارت دیگر وسیله ای است که از چند شاخه که بر روی شاسی نصب است تشکیل شده و در هنگام کار زمانی که پشت تراکتور کشیده می شوند تیغه های آن در خاک نفوذ کرده و عمل شخم زدن را برای ما انجام می دهد. گاوآهن چیزل برای شکستن لایه های سخت خاک مناسب است و زمانی که طی چند سال از گاوآهن برگرداندار استفاده شده لایه سختی که ایجاد می شود را می توان با این گاوآهن سست کرده و از بین برد و نفوذ ریشه گیاه را در خاک ، برای دریافت مواد معدنی و آب را راحت تر ساخت.  

نشاکار دستی
۲۸۰,۰۰۰ تومان
حداقل سفارش: 1 دستگاه

نشاکار دستی قابلیت کاشت انواع نشاء و غده ها و بذرها با امکان تنظیم فواصل نشا را دارد. استفاده از نشاکار دستی باعث افزایش سرعت کاشت و افزایش بهره وری محصول می شود. ویژگی ها : دارای قابلیت تنظیم عمق کاشت نشا دارای میله تنظیم عمق نشاء  دارای میله تنظیم فاصله نشاء دارای خط کش تنظیم فاصله و خط کش تنیظیم عمق

گوگردپاش باغی 150 کیلوگرمی
۶,۹۰۰,۰۰۰-۱۵,۰۰۰,۰۰۰ تومان
حداقل سفارش: 1 دستگاه

گوگرد به عنوان آفت کش به صورت خشک اخیرا از طرف متخصصین کشاورزی بسیارتوصیه میگردد . به خاطر طبیعی بودن ، اثرات مضر زیست محیطی بسیار پایینی نسبت به سموم دارد و مورد دیگر آفت کشی آن نسبت به سموم اثر بخشی بهتری نیز دارد . گوگردپاش باغی 150 کیلوگرمی دارای مشخصات زیر است : - مناسب برای مزارع و باغات متوسط و وسیع - در ظرفیت های ۳۵۰ تا ۵۰۰ کیلویی - گیر بکس ساخت ترکیه - مجهز به سیستم باز و بست دریچه مخزن هیدرولیک - قابلیت تنظیم دریچه پاشش گوگردپاش های تولیدی این شرکت با تنوع بیش از 15 مدل جهت کاربردها متفاوت قابل عرضه می باشد که استفاده گوگرد را در مزارع و باغات کوچک تا بزرگ برآورده می کند. انواع گوگرد پاش شامل :  -گوگرد پاش 150 کیلویی زراعی -گوگرد پاش 150 کیلویی باغی -گوگردپاش 300 کیلویی زراعی -گوگردپاش 300 کیلویی باغی می باشد. گوگردپاش های کششی تا ظرفیت 2000 کیلوگرم و.....  تولید میشود.  

زیر شکن خاکورز مرکب FKD CRAKER مدل FKD5_200
۹۰,۲۲۳,۵۹۹ تومان
حداقل سفارش: 1 دستگاه

زیر شکن خاکورز مرکب FKD CRAKER جهت خاک های سنگین و سخت همراه با لایه های رسوبی که جذب آب در آن ها خیلی دیر و با تاخیر می باشد ، مناسب است . ویژگی های زیر شکن خاکورز مرکب FKD CRAKER:  - مکانیزم اتصال سریع سوک ها توسط پین  - تیغه های پنجه غازی برای آماده سازی سریع زمین بعد از برداشت در عمق کم و استفاده در خاکورزی مرکب  - باله های خاک موجب تهویه بهتر و رساندن اکسیژن به اعماق زمین می شود این باله ها خاک سطحی را زیرو رو کرده و باعث تسریع پوسیدن پسماند های گیاهی میگردد./ - استفاده از غلطک های مکانیکی و هیدرولیکی برای خرد کردن کلوخ ها  - ترکیب با دیسک  - استفاده از پیج برش ایمنی روی هر یک از ساقها     

بخاری اتوماتیک باغی اتوپلار
۸,۹۱۰,۰۰۰ تومان
حداقل سفارش: 1 دستگاه

دستگاه اتوپلار، با کاهش دما، بصورت کاملا خودکار و اتوماتیک، مطابق با دمایی که شما برای دستگاه به عنوان دمای بحرانی تنظیم نموده اید، شروع به کار می نماید. این دستگاه در زمان وقوع سرمازدگی، هوای سرد را از دهانه ی بالا مکش نموده و در قسمت کوره ی هرمی شکل گرم و از طریق 4 دهانه کانال خروجی زیر دستگاه بصورت ˚360 (دورانی) بموازات سطح زمین تا شعاع 50 متر پرتاب می کند که تا شعاع 60 متر برای مقابله با سرمازدگی موثر است. لازم به ذکر است که این دستگاه قادر است با سرمازدگی محصولات کشاورزی از دو طریقایجاد جریان هوا و گرمایش هوای خروجی با تولید حجم بالایی از هوای گرم مقابله کند. سرمازدگي به شرايطي گفته مي شود كه در آن، هوا در ارتفاع 2/1 متر از سطح زمين به صفر درجه يا به زير آن برسد. از ديدگاه كشاورزي، یخبندان و سرمازدگی، به وقوع دماهاي پايين در حدي كه منجر به خسارت به بافت‌هاي گياهي می گردد گفته می شود. درجه حرارت سرمازدگی براي اقلام مختلف محصولات متفاوت است. بيش از 90% از سرمازدگی محصولات كشاورزي را سرمازدگي از نوع تشعشعی تشکیل می دهد. در این حالت وجود آسمانی صاف همراه با توده های هوای سرد با عمق یک متر تا 100 متر و وقوع باد با سرعت کمتر ازm/s 5/2 موجب وارونگی هوا می شود.

دستگاه ضد سرمازدگی دراگون هیت
۱۲,۹۴۰,۰۰۰ تومان
حداقل سفارش: 1 دستگاه

دستگاه مقابله با سرمازدگی دراگون هیت با جابجایی هوا به میزان m3/h 32000-28000 و با گرمایش بالا از دو عامل اساسی بروز سرمازدگی جلوگیری می نماید. نحوه عملکرد دستگاه دراگون هیت : با اتصال قسمت PTO تراکتور به دستگاه بوسیله‌ی گاردان و روشن نمودن کوره دستگاه بوسیله‌ی کلیدهای مربوطه کوره شروع به تحویل انرژی مورد نیاز سیستم می‌نماید. حال با راه‌اندازی اتصال PTO تراکتور دستگاه شروع به دمش هوای گرم از دو سمت راست و چپ و عمود بر جهت قرارگیری تراکتور نموده، بطوریکه با حرکت تراکتور از مسیرهای مشخص شده و قابل عبور، دستگاه با پرتاب هوایی حدود 20 الی25 متر ردیف‌های متوالی درختان کاشته شده را گرم می‌نماید. این دستگاه با دو نوع عملکرد از سرمازدگی محصولات و درختان جلوگیری می‌کند. 1. بوسیله افزایش محیطی و طولانی مدت دما در محدوده کاری دستگاه با افزایش دمایی حدود 6/2 درجه سانتیگراد در محدوده‌ی تعریف شده. 2. بوسیله افزایش مقطعی و کوتاه مدت دما در محدوده تحت دمش با دمایی حدود 18 درجه سانتیگراد بر روی گیاه در هر سیکل گردش. قابلیت ها : 1. امکان تبدیل سوخت دستگاه به گاز CNG 2. قابلیت حمل و یا قابلیت کشش دستگاه توسط تراکتور بسته به نظر کاربر (فرگوسن، گلدونی و...) 3. افزایش شکوفه‌دهی درختان با تامین جریان هوای مورد نیاز

آیا محصول مشابهی جهت فروش دارید؟ فروش محصولات خود را افزایش دهید
 به جمع فروشندگان این محصول بپیوندید
پشت تیلری کولتیواتور
۲,۵۰۰,۰۰۰ تومان
حداقل سفارش: 1111 دستگاه

طراحی و ساخت  پشت تیلری ، کاملا مهندسی است. رنگ پشت تیلری کولتیواتور، محکم اپوکسی می باشد. محصول دارای سیستم خود کمپرس است. صندلی از نوع تنظیمی استادیومی دارد. شاسی و بدنه متناسب برای یک تن بار می باشد. لاستیک پشت تیلری گل درشت پیکانی است. توپی و ترمز قوی کابلی مستحکم است. پشت تیلری کولتیواتور طبق ساختاصولی و استاندارد می باشد.   

نشاکار دستی صیفی
۱۵۵,۰۰۰ تومان
حداقل سفارش: 1 عدد

نشاکار دستی صیفی قابلیت کاشت انواع نشاء صیفی جات، کاشت دانه های درشت مانند لوبیا و آفتابگردان ، کاشت سیر و ... را دارد.

تجهیزات و ادوات کشاورزی

حتما شما نیز اصطلاح "کشاورزی مکانیزه" را شنیده‌اید. این اصطلاح از زمانی مورد استفاده قرار گرفت که کشاورزی از حالت سنتی خارج شده و به صورت پیشرفته یا همان مکانیزه انجام پذیرفت. به کشاورزیی که در آن از تجهیزات کشاورزی یا همان ادوات کشاورزی برای انجام فرایند‌های مختلف مانند کاشت، برداشت و … استفاده می‌شود؛ کشاورزی مکانیزه یا پیشرفته می‌گویند. امروزه کشاورزان برای راحتی و همچنین کاهش هزینه‌های خود از ماشین آلات و ادوات مختلف کشاورزی برای انجام مراحل مختلف بهره می‌برند. به همین دلیل هم هر کشاورزی باید با ادوات و تجهیزات کشاورزی مختلف آشنایی داشته و نحوه کار کرد هرکدام را بداند تا بتواند از آن‌ها در کسب و کار خود به نحو احسن استفاده کند. در ادامه تعریف کوتاهی از ادوات کشاورزی به همراه مزایای استفاده از هر یک را ارائه خواهیم کرد.

تجهیزات کشاورزی:

به تمامی دستگاه‌هایی که در کشاورزی مکانیزه یا پیشرفته برای برخورداری از مزایایی مانند کاهش زمان و هزینه استفاده می‌شود؛ تجهیزات یا همان ادوات کشاورزی می‌گویند. استفاده از این نوع تجهیزات برای هر کشاورزی ضروری است چرا که مزایای بسیار زیادی را به همراه دارد.

محققان و متخصصان برای مکانیزه کردن مراحل مختلف کشاورزی انواع مختلفی از تجهیزات کشاورزی را طراحی و تولید کرده‌اند تا کشاورزان بتوانند با استفاده از آن‌ها، فرایندهای مختلف کسب و کار خودشان را به صورت اتوماتیک یا مکانیزه انجام دهند.

توجه داشته باشید که ماشین آلات کشاورزی با ادوات کشاورزی تفاوت دارد. تجهیزات و ادوات کشاورزی دستگاه‌هایی هستند که به ماشین آلات مختلف کشاورزی برای کاربردهای مختلف متصل می‌شوند.

انواع تجهیزات کشاورزی:

ماشین آلات کشاورزی به یک سری تجهیزات پیشرفته مجهز می‌شوند تا بتوان از آن‌ها در کارهای مختلف به منظور کاربردهای متنوع استفاده کرد. به عنوان مثال:

تانکر‌هایی طراحی ‌شده‌اند که به ماشین‌های مختلف مانند تراکتور و یا تریلرها متصل می‌شوند تا بتوان از آن‌ها برای حمل و نقل انواع مختلف محصولات و کالاها استفاده کرد.

برخی اوقات نیز برای سمپاشی و یا آبیاری کردن محصول نیاز است که تانکر مخصوص این نوع کار به تراکتور و تریلر متصل شود که این تانکرها جزو ادوات کشاورزی محسوب می‌شوند.

تجهیزات کشاورزی به صورتی ساخته می‌شوند که کشاورز بتواند در انواع مختلف زمین‌ها مانند سطوح شیب دار و غیر صاف از آن‌ها استفاده کند همچنین در ساخت این نوع ادوات شرایط مختلف جوی نیز لحاظ می‌شود.

از دیگر تجهیزات کشاورزی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • گاوآهن جهت شخم زدن زمین
 • نشاکار برای انتقال گیاه و نهال به عمق زمین
 • مرزکش برای جداسازی زمین‌های کشتی مانند شالیزارها و غیره
 • و …

تعداد تجهیزات و ادوات کشاورزی بسیار زیاد است به صورتی که شاید نام بردن از آن‌ها به صورت یک جا ممکن نباشد. به عنوان مثال برخی از ادوات و تجهیزات کشاورزی متصل شونده به تراکتور را در ادامه خواهید خواند:

ادوات کشاورزی متصل شونده به تراکتور:

 • مته: برای ایجاد سوراخ به منظور نصب حفاظ دیوار و همچنین استفاده‌های دیگر
 • دمنده: یک سیستم فشار هوا برای از بین بردن و یا جمع آوری علف‌های هرز و یا چمن
 • واگن: برای حمله حیوانات و یا محصولات مختلف
 • هاروستر: برای قیچی کردن و برداشت محصول
 • کلوخ شکن: این مدل از تجهیزات کشاورزی برای خرد کردن بذر و گرفتن رطوبت خاک استفاده می‌شود.
 • کولتیواتور: جهت خرد کردن خاک و جمع آوری علف‌های هرز
 • سمپاش: جهت سمپاشی زمین‌های کشاورزی
 • بذرپاش: برای پاشیدن بذر‌های مختلف در زمین
 • و….

همانگونه که گفتیم استفاده از ادوات کشاورزی فواید بسیار زیادی را به دنبال دارد. در ادامه برخی از این فواید را برای شما بیان خواهیم کرد.

فواید استفاده از ادوات کشاورزی:

۱- افزایش میزان تولید:

مکانیزه کردن کشاورزی و استفاده از ادوات کشاورزی باعث می‌شود که سرعت انجام کارها بسیار افزایش پیدا کند به همین دلیل هم کشاورزان می‌توانند زمان مضاعفی برای کار بر روی زمین‌های بیشتر داشته باشند. همچنین استفاده از این تجهیزات باعث می‌شود که کیفیت انجام کارها نیز بهتر شود که نتیجه آن افزایش میزان تولید خواهد بود.

۲- افزایش بهره‌وری نیروی انسانی:

مکانیزه کردن کشاورزی باعث می‌شود که بهره‌وری کار بسیار بالا رفته و تولید نیز بسیار افزایش پیدا کند. استفاده از تجهیزات کشاورزی باعث خواهد شد که مزارع مختلف به نیروی انسانی کمتری نیاز داشته باشند.

۳- کاهش هزینه‌ها:

همانگونه که بیان شد استفاده از ادوات کشاورزی باعث می‌شود که هر مزرعه به نیروی انسانی کمتری نیاز داشته باشد که این مورد با کاهش هزینه‌ها رابطه مستقیم دارد. همچنین گفتیم که در کشاورزی مکانیزه کشاورزی این فرصت را خواهد داشت که روی زمین‌های بیشتری فرایند کشاورزی خود را دنبال کند که این باعث می‌شود دامنه کاری بسیار بیشتر شده و هزینه‌ها به طور چشمگیری کاهش پیدا کند.

۴- پیدایش زمینه‌های مختلف برای پیشرفت‌ها:

با ورود تجهیزات کشاورزی و رواج کشاورزی مکانیزه پیشرفت‌های زیادی در زمینه آبیاری، احیای زمین و جلوگیری از فرسایش خاک حاصل شد. این‌ها نشانگر این اصل هستند که با افزایش کشاورزی مکانیزه روش‌های جدیدتر و بهتری برای فرآیند‌های مختلف کشاورزی به وجود خواهد آمد و این امر باعث افزایش بهره‌وری کلی این صنعت خواهد شد.

۵- افزایش درآمد مزرعه:

فوایدی که در بالا به آن‌ها اشاره شد همگی دست به دست هم می‌دهند تا درآمد مزرعه افزایش پیدا کند. پس می‌توان گفت که یکی از فواید استفاده از ادوات کشاورزی، افزایش درآمد مزارع و کشاورزان خواهد بود.

این‌ها فقط بخشی از مزایای استفاده از تجهیزات کشاورزی در فرآیندهای مختلف این کار هستند.

اگر شما نیز به فکر خرید ادوات و تجهیزات کشاورزی مختلف هستید می‌توانید به سایت ویترین نت مراجعه کرده و به صورت مستقیم با تولید کنندگان و تامین کنندگان این حوزه وارد مذاکره شوید.

ویترین نت این امکان را برای همه فراهم کرده است که بدون واسطه و به صورت مستقیم با تولید کنندگان و تامین کنندگان حوزه‌های مختلف وارد مذاکره شوند و کالای مورد نظر خود را مستقیما از این افراد تهیه نمایند.

شهر تامین کننده

جهت تایید شماره موبایل خود، کد چهار رقمی ارسال شده را در زیر وارد کنید.

ارسال مجدد اصلاح شماره موبایل