در حال حاضر هیچ محصولی در این دسته بندی وجود ندارد

اگر شما تامین کننده یا تولید کننده این محصولات هستید، همین الان ثبت نام کنید

ثبت نام کنید
دینام و الکتروموتور

دینام و الکتروموتور چیست؟

برای ایجاد حرکت در بخش های مختلف صنعت از تجهیزاتی با عنوان الکتروموتور کمک گرفته می شود. الکتروموتورها که موتور های الکتریکی یا دینام هم نامیده می شوند تجهیزاتی هستند که انرژی الکتریکی را به انرژی مکانیکی تبدیل می کنند . امروزه الکتروموتور کاربردهای فراوانی در صنعت ساختمان، کارخانه ها و کشاورزی دارند.

اجزای اصلی الکتروموتور

هر الکتروموتور از تعدادی اجزای اصلی تشکیل شده است که می توان به دو بخش مهم آن متحرک و ثابت روتور و استاتور اشاره کرد. به بیان ساده تربه بخش متحرک روتور و به بخش ثابت که معمولا درون موتور قرار دارد استاتور یا ایستانه نیز می گویند. دیگر اجزای اصلی شامل بدنه یا قاب، کموتاتور، جاروبک، بلبرینگ ها براکت می شود.

کاربردهای الکتروموتور

همانطو که قبلا گفته شد الکترو موتورها یک وسیله ضروری در کاربردهای مختلف در جهت تولید نیرو حرکت است که این حرکت را می تواند به انواع پمپ ها ، کمپرسورها، فن ها، توربین ها، ابزارهای برقی و لوزام خانگی برقی مانند دلر و پیچ گوشتی های برقی و ماشین لباس شویی ...القا کند.

انواع الکتروموتور

الکترو موتور ها بر اساس مقدار برق مصرفی به موتورهای سه فاز و تک فاز تقسیم می شوند که امروزه در صنعت الکترو موتور و یا دینام های سه فاز کاربرد بیشتری دارند لازم به ذکر است که انواع موتورهای الکتریکی یا الکتروموتور از نظر نوع و یا جریان برق مصرفی هم به دو دسته الکترو موتورهای متناوب و الکتروموتورهای مستقیم تقسیم می شوند.

الکتروموتور تک فاز

برای راه اندازی دستگاه الکتروموتور به برق خانگی و یا شهری نیاز است. بیشترین موارد استفاده الکتروموتورهای تک فاز اغلب در مصارف خانگی استفاده می‌شود زیرا که جریان الکتریکی تک‌ فاز بسیار مقرون به صرفه و در دسترس است. از لحاظ ساخت بسیار کم هزینه و ساده بوده و در تمامی لوازم خانگی کاربردی وسیع دارند.

الکتروموتور سه فاز

به موتور های الکتریکی گفته می شود که بر خلاف الکتروموتور تک فاز که تنها از فاز و نول یعنی برق خانگی برای کارکرد بهره می گیرد، باید برای ایجاد نیروی مکانیکی به برق سه فاز متصل شود در نتیجه قادر است توان بیشتری نسبت به الکتروموتور تک فاز ایجاد نماید. لازم به ذکر است که با برخورداری از ویژگی هایی همچون کاربرد آسان، قیمت مقرون به صرفه و استحکام و طراحی مناسب در بسیاری از صنایع بیشتر از موتورهای الکتریکی تک فاز به کار برده می شوند.

راهنمای خرید الکتروموتور سه فاز

با توجه به کاربرد متفاوت الکتروموتور سه فاز نسبت به یک فاز در هر صنعت مدنظر مشتری باید براساس مهم ترین متغیرهای موجود به صورت درست انتخاب و بعد اقدام به خرید آن کرد. از مهم‌ترین آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1.  سرعت کارکرد یا دور موتور
  2. گشتاورسرعتی است که دینام بتواند بدون اصطکاک وبا بالاترین سرعت کار کند
  3. توان دستگاه که معمولا تقاضا برای حداکثر توان دستگاه مورد نیاز از طرف خریداردر نظر گرفته می شود.
  4. اندازه کلی و ابعاد دستگاه
  5. دمای محیط به طور حتم برعملکرد هر چه بهتر دستگاه تاثیرگذار است زیرا هر کدام از این دستگاه ها کاربردشان برای محیط ها و شرایط دمایی متفاوت است و تغییرات دما مانند دمای بسیار سرد و یا دمای بسیار بالا باعث تغییر کاربری دستگاه و حتی صدمات جبران ناپذیر می شود
  6. به فاکتور های مختلفی از جمله نوع برق مصرفی ، میزان برق مصرفی و توان برق مصرفی در انواع آنها متغییر است باید توجه کرد

قیمت الکتروموتور در ویترین نت

قیمت الکتروموتور به عوامل زیادی ازجمله توان، دور خروجی، جنس بدنه نوع پایه بستگی دارد و باید مشخص کرد که قصد خرید چه نوع الکتروموتوری را دارید از همین رو داشتن اطلاعات مناسب و کافی قبل از خرید و نصب می تواند کمک شایانی در بهینه سازی مصرف و هزینه و وقت مشتریان عزیزان کند. ویترین نت به شما کمک می کند تا از طریق آن با معتبرترین تامین کنندگان و تولید کنندگان تجهیزات برق صنعتی بدون واسطه در ارتباط باشید و با دریافت استعلام قیمت از طریق سیستم RFQ ویترین نت و مقایسه قیمت خریدی به صرفه را تجربه کنید.

تصحیح شماره ارسال مجدد رمز

کد تایید را وارد کنید .

RFQ
تولیدی صنعتی رایان ماشین
تولیدی صنعتی رایان ماشین
دستگاه شیرینک پک تمام اتوماتیک با نوار ۹۰ درجه
نام تامین کننده

جهت مشاهده اطلاعات تماس تامین کننده، لطفا نام و شماره موبایل خود را وارد کنید.

نام تامین کننده

تولیدی صنعتی رایان ماشین

09125285988

کاربر عزیز

RFQ ( استعلام قیمت )