مواد اولیه صنعت چسب

در حال حاضر هیچ محصولی در این دسته بندی وجود ندارد

اگر شما تامین کننده یا تولید کننده این محصولات هستید، همین حالا ثبت نام کنید و فروش خود را افزایش دهید

ثبت نام
پرسش های متداول

خریداران می توانند در بازار اینترنتی ویترین نت با ثبت درخواست خرید و یا تماس مستقیم با تعداد زیادی از تامین کنندگان مواد اولیه صنعت چسب ارتباط برقرار کنند.

با جست و جو در میان هزاران محصول و پس از گفت وگوی مستقیم با تامین کنندگان مواد اولیه صنعت چسب می توانید سفارش خرید خود را به روش مستقیم و یا از طریق خرید امن ویترین نت ثبت کنید.

مواد اولیه صنعت چسب

مواد اولیه چسب چیست؟

چسب ماده است است که می تواند مواد دیگر را به روشی کاربردی و با اتصال سطحی مقاوم در برای جداسازی در کنار یکدیگر نگه می دارد. چسب را می توان براساس مواد اولیه چسب که از آن تشکیل شده است به دو دسته چسب های طبیعی و چسب های مصنوعی تقسیم بندی کرد. در شیمی چسب های مصنوعی مهمترین ماده پلیمری است که تا حد زیادی خواص فیزیکی و مکانیکی چسب را مشخص می کند. پلیمرها مهم ترین مواد اولیه چسبنده را تشکیل می دهند و انواع گوناگونی دارند. در چسب های مصنوعی پلمیر ماده اولیه اصلی است. پلمیر نه تنها بر واکنش چسب بر گرما تاثیر می گذارد، بلکه سایر خواص مکانیکی و فیزیکی مانند مقاومت شیمیایی، مقاومت در برابر آب، ظرفیت تحمل بار، مقاومت در برابر سایش و انعطاف پذیری را نیز مشخص می کند. 

شیمی چسب بر چسبندگی تاثیر می گذارد

شیمی به کار رفته در تولید انواع چسب ها اساسا خواص فیزیکی و مکانیکی سیستم ها از جمله چسبندگی را تعریف می کند. برای ایجاد پیوندهای طولانی مدت، شیمی چسب باید با چسبندگی و سطح مطابقت داشته باشد، بنابراین ترکیب شیمیایی تاثیر ایجاد کننده ای بر چسبندگی چسب دارد. چهار نوع چسبندگی شناخته شده است: جذب و واکنش سطحی، درهم تنیدگی مکانیکی، نفوذ میانی و جاذبه الکترواستاتیک. بسیاری از این موارد مربوط به چسبندگی چسب هستند و می توانند با ترکیب شیمیایی سیستم های چسب فعال شوند. 

انواع چسب ها 

چسب ها را می توان به دو گروه تقسیم کرد که بر اساس ماهیت مواد اولیه مورد استفاده برای تولید آنها تعریف می شوند. این گروه ها چسب های طبیعی و مصنوعی هستند.

چسب های طبیعی

چسب های طبیعی مدت ها بر بازار چسب ها تسلط داشتند. تحقیقات نشان می دهد که اشکال چسب های طبیعی در اوایل عصر سنگ مورد استفاده قرار می گرفت. شیمی فعلی چسب های طبیعی امروزی از مواد خام بر پایه روغن های حیوانی یا گیاهی استفاده می کند. اگرچه استفاده از چسب های طبیعی در اواسط قرن بیستم کاهش یافت، به ویژه صنایع چوب و کاغذ به طور مداوم از آنها استفاده می کردند. برخی از مواد خام چسب های طبیعی جایگاه خود را در بازار چسب بازیافته اند، زیرا از منابع تجدیدپذیر تهیه می شوند. این مواد اولیه چسب می‌توانند به توسعه چسب‌های زیست تخریب‌پذیر و زیست‌ پایه کمک کنند، که احتمالاً در آینده نزدیک محبوبیت بیشتری خواهند داشت. چسب های جدید نیز به طور مداوم با الهام از مواد چسبنده طبیعی ساخته می شوند. به عنوان مثال، رد پای حلزون های چسبنده و گکوها اخیراً پلیمر فوق العاده قوی جدیدی را الهام گرفته اند.

چسب های مصنوعی، ترموپلاستیک و ترموست

چسب های مصنوعی

به عنوان جایگزین قوی تر و آسان تر برای چسب های طبیعی معرفی شدند. اصطلاح مصنوعی به مواد اولیه ای اطلاق می شود که در یک محیط آزمایشگاهی تولید شده اند. شیمی چسب مصنوعی برای بخش بزرگی از پلیمرهای مختلف ساخته شده است. مواد خام چسب، پلیمرها به صورت تغییرات گرما نرم و ترموست وجود دارند.

پلیمرهای ترموپلاستیک

این پلیمرها چسبندگی خوب و پیوندهای قوی در دمای معمولی ایجاد می کنند. ترموپلاستیک ها به شکل جامد هستند و با استفاده از حرارت مایع می شوند. پس از پخت، می توان آنها را با اعمال حرارت زیاد به فاز مایع برگرداند. 

پلیمرهای ترموست

شیمی چسب ترموست امکان پخت غیرقابل برگشت سیستم ها را فراهم می کند. این سیستم ها به دلیل مقاومت شیمیایی و حرارتی عالی خود شناخته شده اند.

مهمترین مواد اولیه چسب 

در چسب های مصنوعی، پلیمر ماده اولیه اصلی است. نه تنها بر واکنش چسب به گرما تأثیر می گذارد، بلکه سایر خواص مکانیکی و فیزیکی مانند مقاومت شیمیایی، مقاومت در برابر آب، ظرفیت تحمل بار، مقاومت در برابر سایش و انعطاف پذیری را مشخص می کند.

ترموپلاستیک ها

مواد چسبنده مورد استفاده در سیستم های ترموپلاستیک شامل نیتروسلولز، پلی وینیل استات، کوپلیمر وینیل استات-اتیلن، پلی پروپیلن، پلی اتیلن، پلی استرها، اکریلیک ها، پلی آمیدها و سیانواکریلات ها است. این پلیمرها همچنین در چسب‌های مذاب داغ استفاده می‌ شوند که گزینه‌ ای سبزتر و بدون حلال را فراهم می‌ کنند.

سیستم های ترموستینگ

در شیمی چسب ترموست از مواد خامی مانند اپوکسی، پلی اورتان، اوره فرمالدئید، پلی استرهای غیراشباع و فنل فرمالدئید استفاده می شود. از بین سیستم های ترموست، چسب هایی که از رزین اپوکسی استفاده می کنند اغلب قوی ترین چسب ها در نظر گرفته می شوند. هنگامی که به دنبال یک سیستم انعطاف‌ پذیرتر می‌ گردید، پلی یورتان انتخاب قابل توجهی است.

چسب های الاستومری

در کنار چسب‌ های ترموپلاستیک و ترموست، سیستم‌های الاستومری نیز وجود دارند که بسته به نیاز چسب برای پیوند متقاطع می‌توانند به عنوان یکی از انواع پلیمری که قبلا ذکر شد عمل کنند. چسب های الاستومری مونتاژ سریع، انعطاف پذیری فوق العاده، آسان برای اصلاح و همه کاره در استفاده هستند. مواد خام چسب برای سیستم های الاستومری شامل لاستیک طبیعی، لاستیک بوتیل، لاستیک بوتادین، سیلیکون، نئوپرن، لاستیک نیتریل و لاستیک استایرن بوتیل است.

خرید و فروش مواد اولیه چسب در ویترین نت

با بالا رفتن استفاده از انواع چسب در صنایع و محصولات مختلف قیمت این دست محصولات نیز بالاتر رفته و فرآیند تولید و خرید مواد اولیه چسب نیز افزایش یافته است. مواد اولیه چسب توسط تامین کنندگان و تولید کنندگان گوناگونی به بازار عرضه می شود و دارای قیمت های مختلف است. خرید این دست از محصولات نیاز به شناخت درست و دقیق تامین کنندگان آن ها دارد و ویترین نت با در کنار هم قرار دادن معتبرترین تامین کنندگان مواد اولیه چسب این امکان را فراهم کرده است تا خریداران بتوانند خریدی مطمئن داشته باشند. همچنین با دریافت استعلام قیمت از  طریق سیستم RFQ ویترین نت بتوانند خریدی به صرفه را تجربه کنند.

نام تامین کننده
نام تامین کننده
نام محصول
نام تامین کننده

جهت مشاهده اطلاعات تماس تامین کننده، لطفا نام و شماره موبایل خود را وارد کنید.

نام تامین کننده

نام تامین کننده

02191001170

کاربر عزیز