مواد اولیه صنعت شیشه

در حال حاضر هیچ محصولی در این دسته بندی وجود ندارد

اگر شما تامین کننده یا تولید کننده این محصولات هستید، همین حالا ثبت نام کنید و فروش خود را افزایش دهید

ثبت نام
پرسش های متداول

خریداران می توانند در بازار اینترنتی ویترین نت با ثبت درخواست خرید و یا تماس مستقیم با تعداد زیادی از تامین کنندگان مواد اولیه صنعت شیشه ارتباط برقرار کنند.

با جست و جو در میان هزاران محصول و پس از گفت وگوی مستقیم با تامین کنندگان مواد اولیه صنعت شیشه می توانید سفارش خرید خود را به روش مستقیم و یا از طریق خرید امن ویترین نت ثبت کنید.

مواد اولیه صنعت شیشه

شیشه چیست؟

شیشه از انقلابی ترین محصولاتی است که توسط انسان تولید شده است. اگر اکنون به اطراف خود توجه کنید می توانید تعداد بسیاری از اقلام را ببینید که در آن ها از ترکیبات شیشه استفاده شده است. پنجره ها، تلفن های هوشمند، پخش کننده های موسیق، تلویزیون، یخچال و دیگر موارد همگی از شیشه استفاده می کنند. استفاده از شیشه در لوازم مختلف می تواند از ما در برابر اشعه های خورشید و هوای سخت محافظت کند و یا مواد غذایی را در خود نگهداری کند. اغلب شیشه ها از ترکیبی از مواد اولیه شیشه شامل سیلیس ساخته می شود. مواد ترکیب شده با سیلیس سپس با مقادیر کمی از مواد قلیایی ترکیب می شود که معمولا با عنوان سودا یا بی کربنات سدیم شناخته می شود که به تولیدکنندگان اجازه می دهد تا نقطه ذوب پایین تری داشته باشند. همچنین با اضافه کردن سنگ آهک می توان به تثبیت کردن مواد مخلوط شده و قوی تر شدن شیشه کمک کنید.

مواد اولیه شیشه چیست؟

مواد اولیه شیشه بسته به نوع شیشه متفاوت است. اما برخی از این مواد برای ساخت انواع شیشه نقش کلیدی دارند و تقریبا در هر دو نوع شیشه مورد استفاده قرار می گیرند. یک ماده اولیه اصلی به عنوان جز اصلی در انواع شیشه به کار گرفته می شود و دیگر مواد اولیه به دلایل مختلف و برای تولید شیشه ای خاص یا کم هزینه مورد استفاده قرار می گیرند. تمامی مواد اولیه مورد استفاده در تولید شیشه قبل از تبدیل شدن به شیشه به پودر تبدیل می شوند. سیلیس یا دی اکسید سیلیکون ماده اولیه اصلی انواع شیشه به شمار می آید. از سیلیس خاص برای ساخت شیشه کوارتز استفاده می شود و ساخت این نوع شیشه گران است و نیاز به ذوب و انجماد سیلیس در دمای بسیار بالا دارد. از این نوع شیشه برای ساخت شیشه های آزمایشگاهی و تجهیزات آزمایشگاهی و ظروف با کاربرد به خصوص که نیاز به تحمل دمای بالا و مقاومت بالای دارد استفاده می شود. شیشه به دلیل ماهیت شکنندگی و سفتی که دارد به عنواد ماده ای جامد در نظر گرفته می شود. اما به دلیل ماهیت سیال بود آن و تبدیل شدن به حالت مایع می توان آن را نیز به عنوان ماده ای مایع نیز در نظر گرفت، اما از نظر علمی شیشه ماده ای جامد است. 

سه ماده سیلیس، سودا و سنگ آهک همگی در دمای بسیار بالا ذوب می شوند و گرما به آن ها اجازه می دهد با یکدیگر ترکیب شوند. از طریق این فرآیند مواد دیگری را می توان اضافه کرد که اجازه می دهد تا خواص شیشه به طرق مختلف تغییر کند، از جمله رنگ آن ها، سطح بازتاب و این که به چه میزان شیشه درخشان به نظر می رسد و حتی به خوبی به عنوان عایق عمل می کند. شیشه فشرده یکی از رایج ترین کاربردهای شیشه در عصر مدرن است. این اولین نسخه از شیشه بود که در مقیاس بزرگ در طول دهد 1920 تولید شد، زیرا درست زمانی بود که ماشین پرس شیشه برای اولین بار اختراع شد. این دستگاه شیشه مذاب را از یک کوره می گیرد و آن را به بخش های کوچکتر تقسیم می کند، سپس یک پیستون شیشه را به داخل قالب فشار می داد و تنها پس از چند ثانیه آماده می شود. 

شیشه اغلب بر اساس ترکیب آن دسته بندی می شود. رایج ترین شیشه «شیشه سودا» است که ترکیبی از سه عنصر سیلیس، سودا و سنگ آهک است. اگرچه ارزان‌ترین نوع شیشه برای تولید است، اما اتفاقاً کمترین مقاومت را در برابر دماهای بالا یا حتی تغییرات ناگهانی دما دارد. برای سطوح بهتر مقاومت در برابر تغییرات دما، از گران ترین نسخه های شیشه مانند شیشه بوروسیلیکات استفاده می شود. حداقل از اکسید بوریک 5 درصد استفاده می شود و از این نوع شیشه برای ساخت لامپ، چراغ خودرو، ظروف پخت و پز و غیره استفاده می شود. همانطور که قبلاً گفتیم، شیشه رنگی هنگام آماده شدن با افزودن مواد شیمیایی مختلف به مخلوط ساخته می شود. مواد شیمیایی خاص بسته به ماده شیمیایی مورد نظر، جلوه های رنگی متفاوتی روی شیشه ایجاد می کنند. به عنوان مثال، رنگ کهربایی و قهوه ای شیشه که اغلب در بطری های آبجو استفاده می شود، رنگ خود را از سولفید آهن می گیرد.

 فرآیند تولید شیشه چگونه است؟

شیشه با حرارت دادن مخلوطی از سیلیس و سایر مواد تا دمای بسیار بالا و سپس سرد شدن سریع آن ساخته می شود. این کار در کوره انجام می شود. شیشه مذاب را در قالب هایی به نام گلدان می ریزند. این قالب ها شکل جسم شیشه ای را تعیین می کنند. سپس اجازه می دهیم شیشه به آرامی خنک شود. این باعث می شود که شیشه محکم باشد. رنگ های مختلف شیشه با افزودن مقادیر مختلف اکسید فلز به شیشه مذاب ساخته می شود. برای مثال اکسید مس شیشه سبز و اکسید آهن شیشه قهوه ای می سازد. سطح یک تکه شیشه را می توان با افزودن تکه های کوچک شیشه رنگی به نام فریت تزئین کرد. این کار زمانی انجام می شود که شیشه هنوز مذاب باشد. رایج ترین نوع شیشه، شیشه سودا-آهک-سیلیکاست. این با افزودن کربنات سدیم و آهک به سیلیس مذاب ایجاد می شود. کربنات سدیم شیشه را در برابر اسیدها مقاوم می کند و آهک آن را کمتر شکننده می کند.

قیمت مواد اولیه شیشه در ویترین نت 

با بالا رفتن استفاده از شیشه در صنایع و محصولات مختلف قیمت این دست محصولات نیز بالاتر رفته و فرآیند تولید و خرید مواد اولیه شیشه نیز افزایش یافته است. مواد اولیه شیشه توسط تامین کنندگان و تولیدکنندگان گوناگونی به بازار عرضه می شود و دارای قیمت های مختلف است. خرید این دست از محصولات نیاز به شناخت درست و دقیق تامین کنندگان آن ها دارد و ویترین نت با در کنار هم قرار دادن معتبرترین تامین کنندگان مواد اولیه شیشه این امکان را فراهم کرده است تا خریداران بتوانند خریدی مطمئن داشته باشند. همچنین با دریافت استعلام قیمت از طریق سیستم RFQ ویترین نت بتوانند خریدی به صرفه را تجربه کنند.

نام تامین کننده
نام تامین کننده
نام محصول
نام تامین کننده

جهت مشاهده اطلاعات تماس تامین کننده، لطفا نام و شماره موبایل خود را وارد کنید.

نام تامین کننده

نام تامین کننده

02191001170

کاربر عزیز