فیلتر و دسته بندی‌ها
نوع عضویت
نوع عضویت

عضو ویژه الماسی

قیمت (تومان)

فقط کالاهای موجود
استان های تامین کننده
شهرکرد
برند
آلباترون - Albatron
نوع
دوربین مداربسته روز و شب
ویژگی ها
رنگی
نوع لنز
لنز ثابت
تکنولوژی کارکرد
زوم دیجیتال
کیفیت تصویر (مگاپیکسل)
1 مگاپیکسل
2 مگاپیکسل
۲ مگاپیکسل
4 مگاپیکسل
5 مگاپیکسل
6 مگاپیکسل
8 مگاپیکسل
1.3 مگاپیکسل
2 و 5 مگاپیکسل
1920*1820 مگاپیکسل
نوع اتصال
باسیم (BNC)
بی سیم
قابلیت نصب
فضای باز
فضای بسته
فضای باز و فضای بسته
دوربین مداربسته لنزا Lenza

حداقل سفارش: 1 عدد

900,000
احراز هویت نشده

احراز هویت نشده

?

فروش دوربین های مداربسته ( فارسان )

حداقل سفارش: 1 دستگاه

10,000,000
احراز هویت نشده

احراز هویت نشده

?

دوربین مداربسته تحت شبکه داهوا مدل DH-IPC-HDW1239T1P-LED

حداقل سفارش: 1 دستگاه

3,846,000
40%
2,310,000
احراز هویت نشده

احراز هویت نشده

?

عضو ویژه الماس

عضو ویژه الماس

سوله و اسکلت فلزی
دوربین مداربسته داهوا مدل DH-IPC-HDW1230T1P

حداقل سفارش: 1 دستگاه

3,535,000
40%
2,120,000
احراز هویت نشده

احراز هویت نشده

?

عضو ویژه الماس

عضو ویژه الماس

دوربین مداربسته داهوا مدل DH-HAC-HFW1209CMP-LED

حداقل سفارش: 1 دستگاه

1,210,000 - 1,510,000
احراز هویت نشده

احراز هویت نشده

?

عضو ویژه الماس

عضو ویژه الماس

پکیج کامل دوربین مداربسته

حداقل سفارش: 1 دستگاه

24,151,000
29%
17,251,000
احراز هویت نشده

احراز هویت نشده

?

عضو ویژه الماس

عضو ویژه الماس

دوربین مداربسته داهوا مدل DH-HAC-HFW1209TLQP-LED

حداقل سفارش: 1 دستگاه

1,000,000 - 1,300,000
احراز هویت نشده

احراز هویت نشده

?

عضو ویژه الماس

عضو ویژه الماس

دوربین مداربسته داهوا مدل DH-HAC-HFW1209TLQP-A-LED

حداقل سفارش: 1 دستگاه

1,040,000 - 1,340,000
احراز هویت نشده

احراز هویت نشده

?

عضو ویژه الماس

عضو ویژه الماس

دوربین مداربسته آنالوگ داهوا مدل DH-HAC-HFW1500DP

حداقل سفارش: 1 دستگاه

3,301,000
40%
1,980,000
احراز هویت نشده

احراز هویت نشده

?

عضو ویژه الماس

عضو ویژه الماس

دوربین مداربسته داهوا مدل DH-IPC-HFW1230S1P

حداقل سفارش: 1 دستگاه

3,460,000
40%
2,075,000
احراز هویت نشده

احراز هویت نشده

?

عضو ویژه الماس

عضو ویژه الماس

احراز هویت نشده

احراز هویت نشده

?

عضو ویژه الماس

عضو ویژه الماس

احراز هویت نشده

احراز هویت نشده

?

عضو ویژه الماس

عضو ویژه الماس

پرسش های متداول

خریداران می توانند در بازار اینترنتی ویترین نت با ثبت درخواست خرید و یا تماس مستقیم با تعداد زیادی از تامین کنندگان دوربین مداربسته ارتباط برقرار کنند.

با جست و جو در میان هزاران محصول و پس از گفت وگوی مستقیم با تامین کنندگان دوربین مداربسته می توانید سفارش خرید خود را به روش مستقیم و یا از طریق خرید امن ویترین نت ثبت کنید.

دوربین مداربسته

دوربین مداربسته چیست؟

 دوربین مداربسته که با عنوان تلویزیون مداربسته نیز شناخته می شود، سیستمی است که در آن دوربین ها و دستگاه های ضبط به صورت مستقیم به یکدیگر متصل می شوند و به واسطه سیستم بسته ای که دارد هر چیزی که از طریق آن ضبط می شود از طریق امواج عمومی پخش نمی شود. از دوربین مداربسته برای اهداف امنیتی استفاده می شود و بسیاری از مشاغل، کسب و کارها، مدارس، دانشگاه ها، بانک، بیمارستان و بسیاری دیگر از مراکز برای محافظت از محیط پر رفت و آمد خود از دوربین مداربسته استفاده می کنند. سیستم های امنیتی چون دوربین مداربسته در وهله اول می توانند از وقوع فعالیت ها مجرمانه جلوگیری کنند. این نوع تجهیزات حفاظتی و امنیتی از زمان توسعه در سال 1942 دستخوش تغییرات بسیاری شده است و فیلمبرداری زنده اولین ویژگی دوربین های مدار بسته بود و بعد از آن فناوری ضبط نیز به آن اضافه شد. این نوع سیستم های امنیتی توانسته است حس امنیت و آرامش را به استفاده کنندگان خود بدهد و از برو بسیاری از مشکلات و ناامنی ها جلوگیری کند. 

دوربین مداربسته برای چه مواردی استفاده قرار می گیرد؟

دوربین مداربسته برای اولین بار توسط آلمانی ها برای مشاهده پرتاب موشک های V2 استفاده شد. از آن زمان تا به امروز که به تکنولوژی دوربین امنیتی جامعی که می شناسیم از آن استفاده می کنیم تکامل یافته است. از ساختمان های خصوصی، خانه های مسکونی گرفته تا باشگاه های ورزشی دوربین های امنیتی با موقعیت استراتژیک برای مشاهده رویدادها و همچنین برای ضبط فیلم برای نظارت در زمان بعدی مورد استفاده قرار می گیرند. برخی کاربردهای رایج فناوری دوربین های مداربسته عبارتند از:

امنیت منازل

منازلی دارای دوربین مداربسته کمتر از خانه های فاقد دوربین مورد سرقت یا تخریب قرار می گیرند. اگر چه دوربین های مداربسته کاری برای جلوگیری فیزیکی از وقوع جرم نمی کنند اما صاحبان منازل از آن ها برای جلوگیری از ورود مجرمان و حفظ امنیت خانه استفاده می کنند. دوربین های پرستاری یکی از پرکاربردترین انواع دوربین مداربسته است که می تواند برای افرادی که علاقه بر نظارت بر کار کارکنان خود دارند کمک کند. 

نظارت بر محل کسب و کار

دوربین های مداربسته در محل کسب کار می تواند به عنوان یک عامل بازدارنده جرم مورد استفاده قرار گیرد و بانک ها، موزه ها، فروشگاه ها، رستوران ها و دیگر مشاغل از این نوع دوربین ها در محل کسب و کار خود استفاده می کنند. دوربین های پرستار نیز در محل کسب و کار پرکاربردند و از این دوربین ها برای نظارت بر کارکنان استفاده می کنند و این امر زمانی به کار می آید که یک کسب و کار به صورت شبانه روزی کار می کند و نیاز به نظارت دارد. 

نظارت بر ترافیک شهری

از دوربین های مداربسته برای نظارت بر ترافیک در خیابان ها و جاده ها استفاده می شود. این فیلم ها می تواند توسط پلیس در هر زمان مشاهده شود و به مجریان قانون اجازه می دهد در زمان بروز تخلف تصمیم گیری درستی داشته باشند و از بی احتیاطی رانندگان جلوگیری کند و از جرایم جدی تری نیز جلوگیری شود و به شناسایی سریع مجرمان کمک کند. 

فناوری دوربین مداربسته چگونه کار می کند؟

دو نوع سیستم دوربین مدار بسته امنیتی در بازار موجود است که با عنوان دوربین مداربسته آنالوگ و IP یا دیجیتال شناخته می شود. در ادامه این مطلب با هر دو نوع این فناوری ها بیشتر آشنا خواهید شد. 

دوربین های مداربسته آنالوگ 

این نوع تجهیزات با اتصال دوربین آنالوگ به یک ضبط کننده ویدیویی از طریق کابل های انتقال کار می کند. سیستم ضبط کننده ویدیویی که با عنوان DVR شناخته می شود ویدیو را از دوربین دریافت می کند و بعد از فشرده سازی آن را برای مشاهده زنده یا بر روی هارد دیسک ذخیره می کند. این روش به شما امکان می دهد ویدیو را از طریق اینترنت و برای مشاهد از راه دور منتقل کنید. از طریق سیستم آنالوگ، DVR برای فشرده سازی، تبدیل، ذخیره و پخش ویدیو شارژ می شود. همچنین سیستم آنالوگ مسئول کنترل تمامی قابلیت های داخلی دوربین از جمله تشخیص حرکت، زمان بندی، اعلان ها و غیره است. 

دوربین ها مداربسته دیجیتال یا IP

سیستم های IP یا دیجیتال کمی بیشتر درگیر هستند به همین جهت گزینه ی گران تری به شمار می آیند. در پیکربندی IP یا دیجیتال، دوربین مسئولیت DVR را برعهده می گیرد و فرآیند فشرده سازی، تبدیل و پخش ویدیو از طریق اتصال اینترنت را برعهده دارد. با این روش دیگر به سیستم DVR نیاز نداریم و ویدیو را می توان مستقیم به یک رایانه شخصی یا NVR وصل و پخش کرد. 

انواع دوربین مدار بسته

با افزایش تعداد جرایم و فعالیت های ضد اجتماعی در عصر مدرن، امنیت افراد از اهمیت بالایی برخوردار است. دوربین های مداربسته می توانند در این امر به ما کمک کنند و با دانستن این که از این طریق تحت نظر هستیم و احساس امنیت می کنیم. بهتر است اگر قصد خرید یک دوربین مدار بسته برای خانه یا محل کار خود دارید یکی از آن ها را تهیه کنید و از خود بپرسید که چه نوع دوربین مداربسته ای را باید بخرم؟ این مطلب می تواند به شما در درک درست و تصمیم گیری بهتر کمک کند. تنوع دوربین های مداربسته بسیار بالاست و این دوربین ها در سبک ها و پیکربندی های مختلف تولید می شوند و طیف وسیعی از آن ها با امکانات مختلف در بازار موجود است. 

1- دوربین Dome یا گنبدی 

دوربین گنبدی یا Dome مقرون به صرفه ترین دوربین در میان دیگر دوربین های مداربسته است. از این دوربین برای نصب در داخل ساختمان استفاده می شود و نام آن از شکل و ظاهر گنبدی شکل آن گرفته می شود. 

2- دوربین Bullet یا بولت

دوربین بولت برای ثبت تصاویر به صورت ثابت و در یک مکان خاص طراحی شده است. این نوع دوربین با عنوان دوربین امنیت خانگی نیز شناخته می شود و دارای طراحی استوانه ای و نازک است و در محیط بیرون از خانه و در حیاط و یا باغ مورد استفاده قرار می گیرد. 

3- دوربین C-mount

دوربین C-mount کمی پیشرفته تر از دو نوع دیگر است و دارای یک لنز قابل جدا شدن است که به کاربران خود اجاز می دهد آن را مطابق با نیاز خود تغییر دهند. به عنوان مثال، لنزهای استاندارد دوربین های مداربسته فقط می توانند مسافت های بین 10 تا 15 متر را پوشش دهند اما با استفاده از دوربین C-mount می توان از لنزهای ویژه ای استفاده کرد که می توانند مسافت های بالای 20 فوت را پوشش دهند. 

4- دوربین مداربسته روز و شب

دوربین های مداربسته روز و شب قابلیت کارکرد در هر نوع محیطی با نور معمولی و نور کم را دارند. این سیستم دوربین مداربسته نیازب به نورپردازی مادون قرمز را ندارند و می توانند ویدیوهای واضحی را در شرایط روشن و تاریک ضبظ کنند. این نوع دوربین ها بهترین برای نظارت در فضای باز هستند در صورتی که  دوربین های مداربسته مادون قرمز نمی توانند عملکرد مناسبی داشته باشند. دوربین های روز و شب محدوده دینامیکی گسترده ای برای عملکرد در شرایط مختلف مانند تابش خیره کننده، نور مستقیم خوردشید، انعکاس و نور پس زمینه قویرا در هر زمان دارند. 

5- دوربین مداربسته مادون قرمز یا دید در شب

دوربین های مادون قرمز یا دید در شب این قابلیت را دارند که با استفاده از ال ای دی های مادون قرمز محیط را در تاریکی زیر نظر داشته باشد. این دوربین ها برای استفاده در محیط بیرون و در شب که نور تقریبا صفر است می تواند ایده آل باشد. 

6- دوربین وریفوکال یا متغیر

دوربین های وریفوکال یا متغیر به گونه ای طراحی شده اند که بدون از دست دادن فوکوس بر روی تصویر بزرگ نمایی و کوچک نمایی می شوند. دوربین های وریفوکال عموما دوربین های مداربسته با دو لنز ثابت و متغیر هستند. این نوع دوربین ها زاویه های مختلفی چون 80 و 90 درجه دارند و زاویه های دوربین با سایز لنز و به صورت عدد مشخص می شود. و هر جه این عدد کوچکتر باشد زاویه دید دوربین بازتر است و هر این عدد بزرگتر باشد زاویه دید کوچکتر است. 

7- دوربین های بی سیم

دوربین های بی سیم می توانند به اینترنت متصل شوند یا نشوند. همه ی دوربین های مداربسته بی سیم مبتنی بر IP نیستند و برخی از دوربین های بی سیم می توانند از حالت های جایگزین انتقال بی سیم استفاده کنند و انعطاف پذیری بالایی در نصب داشته باشند. 

نکات مهم در هنگام خرید دوربین مداربسته 

خرید دوربین مداربسته به مانند هر نوع تجهزات دیگری نیازمند رعایت نکاتی است که باید در نظر بگیرید. یک دوربین مداربسته مناسب می تواند خطر سرقت از منزل یا محل کار تا حد زیادی کاهش دهد و به عنوان شاهد علیه سارق عمل کند. در ادامه این مطب شما را با نکات مهم در هنگام خرید دوربین مداربسته بیشتر آشنا خواهیم کرد. 

1- وضح تصویر دوربین های مداربسته

یکی از مهمترین نکات در هنگام خرید دوربین مداربسته وضوح تصویر و یا وضوح فیلم ضبط شده است. اگر ضبط ویدیو ها تار باشد و چهره قابل شناسایی نباشد دوربین های امنیتی هیچ گونه فایده ای نمی توانند داشته باشند. بالاترین و گرانترین وضوح تصور مربوط به دوربین های با وضوح 4K UHD است. اما همچنان می توانید دوربین های نظارتی را خریداری کنید که با 1080p یا 720p ویدیو ضبط می کنند و کیفیت های ضبط ویدیو کمتر از این ها می تواند استانداردهای لازم را نداشته باشد و بسیار مبهم باشد. ضبط رنگی یکی از مواردی است که باید در نظر گرفته شود و هر چه میزان رزولوشن بالاتر باشد اندازه فایل نیز بزرگتر است. به همین جهت است که برخی افرای دوربین هایی با کیفیت 4K دریافت می کنند و حسگرهای حرکتی برای صرفه جویی در فضا را فعال می کنند. 

2- گزینه های ذخیره سازی در دوربین های مداربسته 

اگر دوربین های مداربسته گزینه های ذخیره سازی مناسبی نداشته باشند نمی توانید به صورت کامل از مزایای یک دوربین نظارتی بهره ببرید. برخی از دوربین های مداربسته دارای هاردیسک داخلی هستند و برخی دیگر از ذخیره سازی خارجی مانند کارت میکرو SD استفاده می کنند. در صورت استفاده از دوربین مدار بسته سیمی بهتر است آن را به کامپیوتری با فضای ذخیره سازی کافی وصل کنید. اگر از دوربین های بی سیم استفاده می کنید بررسی کنید که آیا می توانید از هارد دیسک خارجی استفاده کنید و یا فایل های ضبط شده را در شبکه ابری آپلود کنید از پایداری اینترنت خود مطمئن شوید. 

3- سازگاری و دوام دوربین های مداربسته

قبل از خرید دوربین مداربسته مکان نصب دوربین را در نظر بگیرید. اکثر دوربین های مدار بسته در فضای باز مانند حیاط، ایوان، بالای درها و یا در فضای پارکینگ نصب می شود و به راحتی در معرض دائمی عناصر مختلف چون باد، باران، خاک و غیره قرار می گیرند. دوربین هایی که نمی توانند باران یا باد شدید را تحمل کنند نمی توانند مناسب شما باشند. مناسب است قبل از خرید بررسی کنید و به دنبال دوربینی باشید که بتوانند فرسودگی و فرسایش آب و هوا را کنترل کنند. 

4- ویژگی های اولیه دوربین های مداربسته

وقتی صحبت از نظارت توسط دوربین های مداربسته به میان می آید گزینه های مهم زیادی است که باید در نظر بگیرید. ابتدا مطمئن شوید که دوربینی که در نظر دارید سنسور حرکتی دارد یا خیر. روشن نگه داشتن دوربین به صورت 24 ساعته باعث می شود منبع ذخیره سازی سریع پر شود به همین جهت مجهز بودن به حسگرهای حرکتی و صوتی برای شروع ضبط می تواند در پر شدن منبع ذخیره سازی به مدت طولانی تری کمک کند. دید در شب اولویت دیگری برای دوربین های مداربسته است که باید در نظر داشته باشد زیرا بسیاری از جرائم در شب اتفاق می افتد و قابلیت دید در شب دوربین های مداربسته تضمین می کند که شما همچنان چهره ها را به وضوح ببینید و تشخیص دهید. ارتباط دور طرفه ویژگی است که بسیاری از دوربین های مداربسته دارند و این امکان را به شما می دهد تا از طریق بلندگوهایی که دوربین ها دارند صحبت کنید و هر کسی را که در حال تعقیب یا بررسی اموال شما است را از خود دور کنید. کنترل از راه دور نیز ویژگی است که می تواند در دوربین های مداربسته کاربرد داشته باشد و از طریق این ویژگی دیگر نیاز نیست نقاط کور را به صورت دستی تنظیم کنید. 

5- محدوده دید دوربین های مداربسته

آیا دوربین مداربسته شما می تواند در محدوده چپ و راست و یا بالا و پایین حرکت کند؟

اگر دوربین مداربسته ای که قرار است خریداری کنید نمی تواند در این چهار جهت حرکت کند، آن را نخرید! در هنگام خرید دوربین مداربسته آخرین چیزی که لازم دارید محدوده دید محدود است. اگر دوربینی که خریداری کردید قابلیت حرکت در چهار جهت را ندارد باعث می شود شما توانایی نظارت بر چهار گوشه را نداشته باشید. بهتر است به دنبال دوربین مداربسته ای باشید که قابلیت بزرگنمایی داشته باشد تا باعث شود شما نگاه دقیق تری به چهره اشخاص داشته باشید حتی اگر به صورت درست در مقابل دوربین مداربسته نباشد. بعضی از دوربین های مداربسته مجهز به زوم اپتیکال هستند و برخی دیگر مجهز به زوم دیجیتال هستند. 

6- هوشمند بودن دوربین مداربسته

یکی از مدرن ترین ویژگی دوربین های مداربسته هوشمند بودن آن هاست. یک دوربین مداربسته هوشمند این امکان را به شما می دهد که بدون توجه به مکانی که هستید آن را کنترل و مدیریت کنید و به سادگی از طریق نرم افزار گوشی موبایل خورد به آن دسترسی داشته باشید. البته برای این کار نیاز دارید که هم گوشی و هم دوربین شما به اینترنت قوی متصل باشد. با یک نرم افزار تلفن همراه می توانید فیلم های ویدیویی را در یک زمان واقعی بررسی کنید و از راه دور دوربین ها را به حرکت در آورید و یا حتی از بلندگوی دوربین ها صحبت کنید. 

7- بودجه خرید دوربین مداربسته 

با تمام ویژگی هایی که عنوان شد باید میزان بودجه ای که برای خرید دوربین مداربسته در نظر داشته باشید و سپس بسنجید کدام ویژگی ها برای شما مهم و با بودجه شما سازگار است را در نظر بگیرید. دوربین هایی که وضوح بالایی دارند بالاترین قیمت در میان دیگر دوربین ها را دارند در صورتی که دوربین های قدیمی و سیمی می توانند مقرون به صرفه تر باشند اما این نوع دوربین ها هوشمند نیستند. 

انواع لنز دوربین مداربسته 

سه نوع لنز برای دوربین مداربسته با عنوان لنز ثابت، لنز متغیر یا وریفوکال و لنز زوم یا موتوردار موجود است. هر نوع لنز دارای ویژگی هایی است که با سایرین متفاوت است و بسته به کاربرد جایگاه خود را دارند. فاصله کانونی و قابلیت تنظیم فاصله کانونی تعیین می کند که دوربین چه نوع لنزی دارد. فاصله کانونی برحسب میلی متر محاسبه می شد و هر چه میزان فاصله کانونی کمتر باشد میدان دید بزرگتر است. برای دوربین های مدار بسته میدان دید افقی و عمودی است که تحت تاثیر قرار می گیرد، در حالی که در دروبین های معمولی فقط دید افقی است که بیشتر مورد توجه است. 

لنز ثابت

لنزهای ثابت دارای فاصله ی کانونی مشخص هستند. این نوع لنزها میدان دید افقی ثابت دارند و باید مکان دوربین را به صورت فیزیکی نزدیک یا دور از ناحیه تحت نظارت خود حرکت دهید تا بتوانید میزان جزئیات قابل مشاهده را تغییر دهید. لنزهای ثابت برای مشاهده عمومی یا زمانی که ناحیه تحت نظارت شما مانند ورودی ها کوچک است کاربرد دارند و به عنوان کم هزینه ترین لنزها شناخته می شوند.

لنز متغیر یا وریفوکال

این نوع لنز ها قابلیت تنظیم با فاصله کانونی را دارند و یکی از تنظیمات رایج که برای لنزهای وریفوکال به کار می برند از 3 تا 9 میلی متر است. از این طریق شما می توانید میدان دید افقی دوربین خود را به صورت دستی تنظیم کنید و دوربین را در فاصله ای از ناحیه تحت نظارت خود قرار دهید و میدان دید را برای به آوردن جزئیات بیشتر در تصویر محدود کنید و این موارد برای زمان هایی که محدودیت هایی که برای نصب دوربین دارید بسیار مهم است. 

لنز موتوردار یا زوم

لنز موتوردار از جهات بسیاری شبیه به لنزهای متغیر است. لنزهای زوم یا موتوردار همان طور که از نام آن پیداست مجهز به موتور هستند. این به شما امکان می دهد فاصله کانونی لنز را از طریق نرم افزار موبایل خود تنظیم کنید. محدوده تنظیم لنزی های موتوردار معمولا بسیار بزرگتر از لنزهای متغیر است. دوربین های مداربسته با لنزهای موتوردار به شما اجازه می دهد تا دوربینی را نصب کنید که امکان نظارت با جزئیات از راه دور را دارد. 

 قیمت دوربین مداربسته در ویترین نت 

دوربین مداربسته یا در واقع دوربین های نظارتی همان طور که در بالا به آن اشاره شد دارای انواع مختلف با کاربردها و ویژگی های گوناگون هستند که می تواند تاثیر مستقیمی بر روی قیمت آن داشته باشند. دوربین های دارای لنز موتوردار، دیجیتال و هوشمند که قابلیت کنترل از راه دور را دارند در واقع از گرانترین انواع دوربین مداربسته در بازار به شمار می آیند. این نوع تجهیزات به مانند دیگر تجهیزات حفاظتی و نظارتی توسط تامین کنندگان و تولید کنندگان متعددی به بازار عرضه می شوند و برای خریدی مطمئن نیاز به شناخت دقیق آن ها داریم. ویترین نت پلتفرم آنلاین خرید و فروش B2B با در کنار هم قرار دادن معتبرترین و مطمئن ترین تامین کنندگان و تولید کنندگان این امکان را فراهم کرده است تا از طریق آن بتوانید خریدی بی واسطه را تجربه کنید و با استفاده از سیستم RFQ ویترین نت این امکان را داشته باشید تا استعلام قیمت انواع دوربین مداربسته را از تامین کنندگان مختلف دریافت کنید و پس از بررسی قیمت خریدی به صرفه را تجربه کنید. 

راهنما
نام تامین کننده
نام تامین کننده
نام محصول
نام تامین کننده

جهت مشاهده اطلاعات تماس تامین کننده، لطفا نام و شماره موبایل خود را وارد کنید.

نام تامین کننده

نام تامین کننده

09125285988

کاربر عزیز