مواد اولیه صنایع رنگ و رزین

فیلتر و دسته بندی‌ها
قیمت (تومان)

فقط کالاهای موجود
تیتان R900

حداقل سفارش: 100 کیلوگرم

احراز هویت نشده

احراز هویت نشده

?

بوتیل اکریلات

حداقل سفارش: 1 بشکه

احراز هویت نشده

احراز هویت نشده

?

فنول

حداقل سفارش: 1 بشکه

احراز هویت نشده

احراز هویت نشده

?

خریدار هستم

با ثبت یک درخواست، از تامین کنندگان مختلف استعلام قیمت بگیرید، مقایسه کنید و بهترین خرید را انجام دهید.

استعلام قیمت
تامین‌کننده هستم

اطلاعات تماس و محصولات خود را ثبت کنید، بی واسطه با خریداران در ارتباط باشید و فروش خود را افزایش دهید.

ثبت نام
رزین فنولیک رزول

حداقل سفارش: 1 بشکه

احراز هویت نشده

احراز هویت نشده

?

رزین آب بند،عایق

حداقل سفارش: 1 بشکه

احراز هویت نشده

احراز هویت نشده

?

احراز هویت نشده

احراز هویت نشده

?

پرسش های متداول

خریداران می توانند در بازار اینترنتی ویترین نت با ثبت درخواست خرید و یا تماس مستقیم با تعداد زیادی از تامین کنندگان مواد اولیه صنایع رنگ و رزین ارتباط برقرار کنند.

با جست و جو در میان هزاران محصول و پس از گفت وگوی مستقیم با تامین کنندگان مواد اولیه صنایع رنگ و رزین می توانید سفارش خرید خود را به روش مستقیم و یا از طریق خرید امن ویترین نت ثبت کنید.

مواد اولیه صنایع رنگ و رزین

مواد اولیه صنایع رنگ و رزین چیست؟

مواد اولیه صنایع رنگ و رزین شامل مواد اولیه برای ساخت انواع رنگ، رنگدانه وپلیمر است. صنایع رنگ یکی از پرکارترین صنایع تولیدی در داخل کشور است. با توجه به رونق صنعت ساختمان و اتومبیل در داخل کشور، تقاضا برای انواع رنگ ها در بالاترین سطح خود قرار دارد. شرکت های تولیدی به مواد اولیه صنایع رنگ و رزین نیاز دارند تا بتوانند تولیدات خود را ادامه داده و به میزان زیادی گسترش دهند. انواع رنگدانه های آلی و معدنی از جمله مواد اولیه صنعت رنگ و رزین هستند که برای تولید رنگ ها و پوشش های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. از دیگر مواد اولیه مورد استفاده در تولید رنگ و رزین افزودنی های پلیمری است که شامل پایدار کننده های نوری، آنتی یووی و آنتی اکسیدانت ها می شود که علاوه بر صنعت رنگ در صنایع دیگر مورد استفاده قرار می گیرد. 

انواع مواد اولیه رنگ و رزین

رنگ یک کامپوزیت است که شامل رنگدانه ریز تقسیم شده غوطه ور در مایع با رزین و بایندر و یک حلال فرار است. رنگدانه ها معمولاً اکسید روی، اکسید تیتانیوم و غیره هستند، در حالی که حلال ها معمولاً سقز معدنی هستند. رنگ ها و پوشش ها از هر دو ترکیب جامد و مایع تشکیل شده اند که بیشتر به دو دسته فرار و غیر فرار طبقه بندی می شوند. در حالی که عناصر فرار با قرار گرفتن در معرض جو تبخیر می شوند، عناصر غیر فرار همچنان بخشی از پوشش فیلم هستند. یک وسیله نقلیه غیر فرار از مواد غیر فرار مشتق شده و از هر دو بخش پوشش جامد و مایع تشکیل شده است. وسیله نقلیه غیر فرار به عنوان یک مایع شروع می شود، که سپس برای ایجاد چسبندگی به بستر پخت می شود و در نهایت رنگدانه ها را می چسباند. به خواص رنگ ها مانند براقیت، انعطاف پذیری و دوام کمک می کند. 

بخش غیر فرار

  • رنگ های مبتنی بر حلال، یعنی. روغن یا رزین با خشک کن و مواد افزودنی، لاک‌هایی که شامل رزین‌ها، سلولز، نرم‌کننده‌ها و مواد افزودنی هستند.
  • رنگ های مبتنی بر آب، یعنی. پلی وینیل استات، استایرن-بوتادین، امولسیون ها، پلیمرها، کوپلیمرها و مواد افزودنی.

بخش فرار

  • استرها، کتون ها، آروماتیک ها، الکل و آلیفاتیک ها.

اجزای اصلی مواد اولیه رنگ و رزین

رنگدانه ها

ماده اصلی تشکیل دهنده رنگ، رنگدانه است. به طور کلی، رنگدانه ها باید مات بمانند تا مطمئن شوند که قدرت پوشش دهی بالایی دارند و از نظر شیمیایی بی اثر هستند تا پایداری و عمر طولانی را حفظ کنند. رنگدانه ها باید غیر سمی باشند یا سمیت کمی برای ساکنان و نقاش داشته باشند. همچنین برای خیس کردن رنگدانه ها باید از ترکیبات تشکیل دهنده فیلم استفاده شود. رنگدانه های مختلف قدرت پوشش متفاوتی برای هر واحد وزن دارند. مواد معدنی مانند رنگدانه کروم، اکسید تیتانیوم (TiO2)، رنگدانه‌های زمین، رنگدانه‌های روی و رنگدانه‌های سرب به شدت به رنگ‌ها کمک می‌کنند. در اینجا همچنین از یک رنگ آلی نامحلول به نام تونر استفاده می شود که بر روی حامل معدنی رسوب می کند، به عنوان مثال، هیدروکسید آلومینیوم، خاک رس، یا سولفات باریم. نقش رنگدانه ها ایجاد یک سطح رنگی است که برای جذابیت زیبایی شناختی مناسب است. می بینید که ذرات جامد درون رنگ به راحتی پرتوهای نور را منعکس می کنند تا عمر رنگ ها را افزایش داده و از فلزات در برابر خوردگی محافظت کنند.

کلاسورها 

بایندرها روغن یا رزین هستند و وظیفه اتصال رنگدانه و بستر را دارند. چسب‌ها معمولاً رزین‌ ها، روغن‌ ها و نرم‌کننده‌ ها هستند که ویژگی‌ های محافظتی را ارائه می‌ کنند. به عنوان یکی از اجزای حیاتی رنگ، پایه، یعنی. ماده پودر جامد به آن اضافه می شود. این ماده اجزایی مانند رنگدانه رنگ، اکستندر و غیره را روی سطحی که رنگ می کنید نگه می دارد. سفتی، ویژگی های ضد آب و دوام را به رنگ ها ارائه می دهد. از مواد تشکیل دهنده رنگ برای پخش یکنواخت روی سطح رنگ پشتیبانی می کند.

حلال ها

حلال ها VOC یا ترکیبات آلی فراری هستند که خاصیت تعلیق، حل کردن یا تغییر خواص فیزیکی سایر مواد موجود در رنگ را دارند. این می تواند اتر نفتی، زایلن یا تولوئن باشد. آنها ویسکوزیته رنگ ها را تا حد مشخصی کاهش می دهند که همچنین هزینه تشکیل رنگ را به حداقل می رساند. آنها 70-75 درصد مایع رنگ را شامل می شوند و در نهایت پس از خشک شدن مایع به اتمسفر می روند. حلال هایی مانند الکل ها و اتیلن گلیکول ها کاربردهایی مانند حلال های کمکی را در فرمولاسیون های موجود در آب پیدا می کنند.

سایر مواد اولیه رنگ 

پرکننده یا افزایش دهنده رنگدانه یکی دیگر از مواد اولیه است که هزینه رنگ را کاهش می دهد و ویسکوزیته رنگ ها را مدیریت می کند. به عنوان مثال می توان به تالک، خاک رس، کربنات کلسیم و گچ اشاره کرد. سایر مواد اولیه رنگ عبارتند از خشک کن هایی مانند روی، سرب، کبالت، زیرکونیوم، کلسیم، منگنز و باریم. آنها خشک شدن رنگ ها را افزایش می دهند. خشک کن ها همچنین می توانند باعث سخت شدن و اکسیداسیون خودرو شوند. عوامل ضد پوست نیز به عنوان سایر مواد اولیه مهم رنگ عمل می کنند. برای جلوگیری از جامد شدن سطح رنگ در حین نگهداری آنها را به رنگ ها اضافه می کنید. عوامل ضد ته نشینی مواد خام دیگری هستند که کارایی پراکندگی رنگدانه ها را در بایندرها افزایش می دهند و از ته نشین شدن رنگدانه در حین نگهداری آن جلوگیری می کنند. نرم کننده ها انواع همه کاره روغن یا پارافین کلردار یا استرهای فتالات هستند. برای افزایش خاصیت ارتجاعی لایه‌های رنگ و کاهش تمایل به ترک خوردگی لایه‌های رنگ، نرم‌کننده‌ها مفید هستند. برای ارائه خواص خاص برای استفاده در کاربرد رنگ خاص، از مواد اولیه مانند عوامل مرطوب کننده، دیسپرسنت ها، بازدارنده آتش، عوامل ضد کف و مواد ضد شناور استفاده می شود. برای افزایش دوام رنگ های مبتنی بر آب، شرکت های رنگ سازی از مواد نگهدارنده استفاده می کنند. شستن و تمیز کردن بین هر دسته رنگ، حلال ها و آب قلیایی می تواند کمک کننده باشد. ضد عفونی کننده ها و مواد شوینده به اهداف تمیز کردن کف کمک می کنند. افزودنی ها با بهبود عملکرد از طریق روش های مختلف به رنگ ها کمک می کنند. بخش کوچکی از افزودنی ها می توانند کاربردهایی مانند قارچ کش ها، خواص ضد یخ، بازدارنده های پوست، عوامل مرطوب کننده، خشک کن ها، تقویت کننده های پایداری رنگدانه و غیره را ارائه دهند. سایر افزودنی ها خواصی مانند پراکندگی رنگدانه، پایداری، خاصیت مات، کدورت و غیره را بهبود می بخشند.

فرآیند تولید رنگ

 ساخت خمیر

تولید کنندگان رنگدانه کیسه های حاوی رنگدانه های ریز دانه را به کارخانه رنگ منتقل می کنند. سپس رنگدانه با استفاده از رزین، حلال ها و مواد افزودنی برای تشکیل خمیر از قبل مخلوط می شود.

پراکندگی رنگدانه رنگ

سپس مخلوط خمیر رنگ به آسیاب شن و ماسه که یک استوانه بزرگ است هدایت می شود. در اینجا مخلوط ذرات کوچک ماسه یا سیلیس را به هم می زند تا ذرات رنگدانه را بیشتر آسیاب کند تا کوچکتر شود. سپس مخلوط را پراکنده و فیلتر کنید تا ذرات ماسه از بین برود.

 هم زدن با سرعت بالا

شما همچنین می توانید 90٪ رنگ های لاتکس مبتنی بر آب را با استفاده از یک مخزن با سرعت بالا برای پراکندگی پردازش کنید. تیغه دندانه دار دایره ای متصل به یک شفت چرخان رنگدانه را نزدیک به حلال مخلوط می کند.

رقیق کردن 

صرف نظر از استفاده از مخزن پراکندگی یا آسیاب شن و ماسه، خمیر را می توان برای ایجاد محصول نهایی رقیق کرد. هم زدن با استفاده از مقدار مناسب حلال در کتری های بزرگ صورت می گیرد تا نوع رنگ مورد نظر به دست آید.

بسته بندی کردن رنگ

محصول نهایی رنگ بیشتر به اتاق کنسرو پمپ می شود. برای پمپ کردن رنگ به قوطی های خالی، به قوطی اجازه می دهد تا به صورت افقی روی برچسب ها بپیچد و بیشتر به حالت عمودی قرار گیرد. یک دستگاه درب قوطی‌های پر شده را نگه می‌دارد، در حالی که دستگاه دیگر درب‌ها را با فشار می‌بندد. در امتداد سیمی که سیم‌پیچ‌ها به آن متصل می‌شوند، دسته‌ها قبل از اینکه به سوراخ‌هایی که در داخل قوطی‌ها بریده شده قلاب شوند، شکل می‌گیرند. سپس بوکس و چیدن قوطی ها قبل از انتقال آنها به انبار اتفاق می افتد.

 قیمت و خرید مواد اولیه رنگ و رزین در ویترین نت

یکی از مهمترین صنایعی که در صنایع دیگر بسیار پرکاربرد است صنعت رنگ است. به دلیل پرکاربرد بودن رنگ و رزین در صنایع مختلف این نوع محصولات توسط تامین کنندگان و تولید کنندگان متعددی با کیفیت و نوع کاربرد مختلف و قیمت متفاوت به بازار ارائه می شود. ویترین نت با در کنار هم قرار دادن معتبرترین تامین کنندگان و تولید کنندگان انواع مواد اولیه رنگ و رزین این امکان را فراهم کرده است تا از طریق آن بتوانید خریدی بی واسطه را تجربه کنید و همچنین از طریق سیستم RFQ ویترین نت این امکان وجود دارد از طریق استعلام قیمت محصولات مختلف از تامین کنندگان گوناگون خریدی به صرفه داشته باشید. 

 

نام تامین کننده
نام تامین کننده
نام محصول
نام تامین کننده

جهت مشاهده اطلاعات تماس تامین کننده، لطفا نام و شماره موبایل خود را وارد کنید.

نام تامین کننده

نام تامین کننده

02191001170

کاربر عزیز