مواد اولیه صنعت لاستیک سازی

در حال حاضر هیچ محصولی در این دسته بندی وجود ندارد

اگر شما تامین کننده یا تولید کننده این محصولات هستید، همین حالا ثبت نام کنید و فروش خود را افزایش دهید

ثبت نام
پرسش های متداول

خریداران می توانند در بازار اینترنتی ویترین نت با ثبت درخواست خرید و یا تماس مستقیم با تعداد زیادی از تامین کنندگان مواد اولیه صنعت لاستیک سازی ارتباط برقرار کنند.

با جست و جو در میان هزاران محصول و پس از گفت وگوی مستقیم با تامین کنندگان مواد اولیه صنعت لاستیک سازی می توانید سفارش خرید خود را به روش مستقیم و یا از طریق خرید امن ویترین نت ثبت کنید.

مواد اولیه صنعت لاستیک سازی

مواد اولیه صنعت لاستیک سازی چیست؟

لاستیک در همه جا هست. در واقع لاستیک یک ماده پرکاربرد در تمامی صنایع است که مصرف کنندگان و تولید کنندگان به طور یکسان برای انجام زندگی و عملیات روزمره خود از آن استفاده می کنند. از لاستیک برای ساخت بسیاری از محصولات مانند نوارهای الاستیک، کفش، کلاه شنا و شلنگ استفاده می شود. در واقع نیمی از کل لاستیک تولید شده صرف ساخت لاستیک خودرو می شود. حدود 10000 ماده لاستیکی در دسترس ما به عنوان تولید کنندگان متخصص محصولات پلیمری است. حدود 20 نوع پلیمر وجود دارد که تفاوت های ظریف و قابل توجهی در خواص آن ها به چشم می خورد. بیش از 1000 سال است که انسان ها از ماهیت بادوام و کشسان لاستیک برای تولید محصولات استفاده می کنند. اگر چه اشکال اولیه لاستیک از منابع طبیعی ساخته می شود اما با افزایش تقاضا برای این ماده دانشمندان لاستیک مصنوعی را در آزمایشگاه ها ساختند که از مواد طبیعی تقلید می کند. این روزها بیشتر لاستیک های تولید شده از نوع مصنوعی هستند. لاستیک طبیعی با استخراج شیره مایع به نام لاتکس از انواع خاصی از درختان ساخته می شود. بیش از 2500 نوع درخت وجود دارد که این نوع شیره را تولید می کند، اما اکثریت غریب به اتفاق لاتکس برای تولید لاستیک از درخت لاستیک به عنوان مواد اولیه صنعت لاستیک استفاده می شود. این نوع درختان بومی آمریکای جنوبی هستند اما امروزه معمولا در آسیای جنوب شرقی یافت می شوند. در مقابل لاستیک های مصنوعی زمانی که منابع اولیه لاستیک طبیعی در طول جنگ جهانی اول کمیاب شد از طریق دانشمندان آلمانی با عنوان لاستیک مصنوعی ساخته شد. اگر چه اشکال اولیه لاستیک مصنوعی از نظر کیفیت پایین تر از لاستیک طبیعی است اما با توسعه تحقیقات، لاستیک مصنوعی بهبود یافت و امروزه این نوع لاستیک به اندازه لاستیک قوی و قابل اعتماد است. 

انواع لاستیک

انواع مختلفی از لاستیک ها وجود دارد که هر کدام برای یک وسیله نقلیه خاص و شرایط کاری خاص تولید می شوند. انتخاب مناسب ترین گزینه برای تضمین عملکرد روان و ایمن بسیار ضروری است. این چندین نوع شامل تایرهای تمام فصل، تایرهای پرفورمنس، لاستیک های تورینگ، لاستیک های تابستانی، لاستیک های پیست و مسابقه و لاستیک های تخصصی هستند. لاستیک های تمام فصل معمولا استفاده می شوند زیرا کشش ایمن را برای خودرو در تمام فصول ایجاد می کنند. طراحی آج ناهموار، با کانال های متحد المرکز برای کشش روی سطح خیس یا لغزنده خواهد بود. لاستیک های تورینگ که اغلب به عنوان تایرهای گرند تورینگ شناخته می شوند، برای ارائه فرمان واکنش پذیرتر توسعه یافته اند. 

لاستیک های تور اغلب دارای رتبه بندی سرعت سریع تر هستند، که نشان می دهد می توانند سرعت های بیشتری را تحمل کنند و در عین حال ایمنی و همچنین کنترل کامل را برای اپراتور فراهم کنند. لاستیک های تورینگ اغلب محدودیت های سرعت کمتری نسبت به تایرهای پرفورمنس دارند. برای شرایط آب و هوای بارانی، لاستیک های پرفورمنس اغلب دارای شیارهای دایره های و عرضی بزرگتر هستند. لاستیک های پیست و مسابقات به ندرت به طور منظم استفاده می شوند. آن ها برای حفظ کشش مداوم جاده در شرایط خشک با تمرکز برای رسیدن به بالاترین سطح عملکرد تایر در شرایط شدید طراحی شده اند.

مواد اولیه ضروری لاستیک

ساخت لاستیک یک فرآیند علمی پیچیده است که از مواد اولیه مختلفی استفاده می کند که هر کدام هدف خاصی را دنیال می کنند. لاستیک ها از حدود 200 ماده اولیه مختلف تشکیل شده اند. متخصصان از این تنوع گسترده برای ترکیب عناصر لاستیک استفاده می کنند که هر یک براساس هدف خاصی که لاستیک برای آن در نظر گرفته شده است نقش خاصی را ایفا می کند. مواد خام اصلی که به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرند شامل لاستیک ( لاستیک طبیعی و لاستیک مصنوعی)، کربن سیاه، عناصر فلزی، نساجی، گوگرد و چند جز دیگر در مقادیر کم است. 

استفاده از لاستیک در تولید تایر

مواد لاستیکی مورد استفاده در صنعت تایر از الاستومرها، افزودنی های تقویت کننده، اپوکسی ها و سایر مواد تشکیل شده اند. لاستیک طبیعی و مصنوعتی هر دو برای تولید لاستیک ضروری هستند. برای به دست آوردن لاستیک طبیعی، درختان حاوی مایع سفید شیری متشکل از سنگدانه های لاستیکی به وفور منابع اصلی هستند. لاستیک طبیعی گرمای بیش از حد ذاتی در لاستیک ها را به حداقل می رساند و در عین حال سفتی، مقاومت و یکنواختی بالایی را در ترکیبات ترکیبی ایجاد می کند. 60 درصد از لاستیک مورد استفاده در صنعت تایر، لاستیک مصنوعی است. ترکیبات نفتی مبتنی بر هیدروکربن به عنوان پیش ساز تولید آن ها عمل می کنند. هنگامی که تحت فشار قرار می گیرد، لاستیک مصنوعی منحرف می شود و سپس به شکل اولیه خود باز می گردد. این ویژگی در تولید لاستیک های با چسبندگی بالا با کشش قوی بسیار مفید است. لاستیک مصنوعی نیز ویژگی های منحصر به فردی چون طول عمر و مقاومت بالا دارد. 

مهمترین مواد اولیه صنعت لاستیک سازی

کربن سیاه و فلز 

کربن سیاه ماده ای است که از سوختن جزئی هیدروکربن ها، زغال سنگ یا سوخت های فسیلی ایجاد می شود. این ماده در ظاهر سیاه است و مسئول تیره شدن رنگ لاستیک ها است. افزودن کربن سیاه به مخلوط لاستیک مقاومت در برابر سایش تایر را به شدت افزایش می دهد. فلزات چفت شده با ایجاد یک پوشش، یک اتصال فیزیکی و شیمیای قوی بین الاستومر و فولاد ایجاد می کنند. تقویت کننده های فلزی سختی و سفتی را برای لاستیک ایجاد می کنند. 

محصولات نساجی و گوگرد

منسوجات از دیر باز برای مقاومت لاستیک مورد استفاده قرار می گیرند. تقویت پارچه در حال حاضر به طور گسترده در لاستیک های با عملکرد بالا و سرعت بالا برای بهبود راحتی و طول عمر مورد استفاده قرار می گیرد. در کنار موارد ذکر شده، ولکانیزه شدن لاستیک ها توسط گوگرد حاصل می شود. ولکانیزاسیون یک روش شیمیایی است که انعطاف پذیری، استحکام کششی و ویسکوزیته لاستیک را بهبود می بخشد. 

خرید و فروش مواد اولیه لاستیک در ویترین نت

با بالا رفتن استفاده از لاستیک در صنایع مختلف قیمت این محصولات نیز بالاتر رفته و فرآیند تولید و خرید مواد اولیه لاستیک نیز افزایش یافته است. مواد اولیه لاستیک توسط تامین کنندگان و تولیدکنندگان گوناگونی به بازار عرضه می شود و دارای قیمت های مختلف است. خرید این دست از محصولات نیاز به شناخت درست و دقیق تامین کنندگان آن ها دارد و ویترین نت با در کنار هم قرار دادن معتبرترین تامین کنندگان مواد اولیه لاستیک این امکان را فراهم کرده است تا خریداران بتوانند خریدی مطمئن داشته باشند. همچنین با دریافت استعلام قیمت از طریق سیستم RFQ ویترین نت بتوانند خریدی به صرفه را تجربه کنند. 

راهنما
نام تامین کننده
نام تامین کننده
نام محصول
نام تامین کننده

جهت مشاهده اطلاعات تماس تامین کننده، لطفا نام و شماره موبایل خود را وارد کنید.

نام تامین کننده

نام تامین کننده

09125285988

کاربر عزیز