ثبت نام تامین کنندگان ورود
ویترین نت
یک درخواست چندین قیمت ویترین نت
درخواست قیمت
ویترین نت، لیست قیمت دستگاه ها، بررسی جزییات ماشین آلات، دستگاه ها و تجهیزات
× در حال حاضر هیچ محصولی در این زیر دسته وجود ندارد.
دستگاه فر گردان مدل KF560
۱۵,۵۰۰,۰۰۰ تومان

از جمله محصولات گروه کاوه فر 8 دیس گرمخانه دار مدل kf560 است که برای پخت انواع نان ،کیک ، کلوچه ،بیسگوییت ؛نان شیر مال و شیرینی استفاده می شود. دستگاه فر گردان دارای 8 دیس و گرمخانه دار است و مورد کاربرد آن جهت فر پخت کیک وکلوچه ، فر پخت بیسکوییت ، فر شیرینی پزی خانگی و صنعتی و نان شیرمال می باشد . وزن تقریبی این دستگاه فر گردان 500 کیلوگرم می باشد. سوخت مصرفی آن گاز و یا گازوئیل است . میزان مصرف برق 1/5 کیلووات در ساعت است. میزان مصرف سوخت گاز 3/5 مترمکعب در ساعت و گازوئیل 2 لیتر با نازل 1.2 می باشد . جنس منبع حرارتی دستگاه نیز استیل می باشد.    

فر شیرینی پزی خانگی KF660
۲۸,۰۰۰,۰۰۰ تومان

دستگاه فر شیرینی پزی خانگی مدل kf660  برای تولید انواع شیرینی به صورت خانگی که دارای 16 دیس است مورد استفاده قرار میگیرد. ظرفیت این دستگاه متوسط است و برای کارگاههای با وسعت کم و پخت خانگی مناسب تر است.  

دستگاه فر گردان مدل KF900
۴۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان

دستگاه فر گردان kf900  دارای 36 دیس است و برای تولید در سطح انبوه شیرینی،کیک و کلوچه،نان و بیسکوییت مناسب است.  

دستگاه فر گردان مدل KF500
۱۴,۵۰۰,۰۰۰ تومان

دستگاه فر گردان مدل kf500  برای کارگاه های کوچک طراحی شده که جهت پخت انواع کیک و کلوچه , بیسکوییت , نان شیرمال و شیرینی کاربرد دارد. این دستگاه فر گردان دارای 8 سینی است.

دستگاه فر گردان مدل kf1200
۴۲,۰۰۰,۰۰۰ تومان

دستگاه فر گردان مدل kf1200 مورد کاربرد جهت فر پخت نان حجیم، فر پخت نان فانتزی، فر پخت نان های حجیم و نیمه حجیم و همچنین فر پخت کیک وکلوچه، فر پخت بیسکویت و سایر مواد غذایی دیگر می باشد این دستگاه فر گردان جهت آماده سازی شیرینی دانمارکی،شیرمال،شکلات و کلیه محصولاتی است که قبل از پخت  به گرما نیاز دارند، کاربرد دارد. جنس منبع حرارتی این دستگاه فر گردان استیل می باشد.  

دستگاه فر قنادی و شیرینی پزی
۵,۸۵۰,۰۰۰ تومان

 مینی فر های صنعتی توانایی های بالایی در پخت مواد مختلف صنایع غذایی دارند . مینی فر صنعتی برقی مزایای زیادی دارد و می تواند بر اساس نوع استفاده آن، انواع نان ها و شیرینی جات و انواع غذا ها را بپزد. دستگاه فر قنادی و شیرینی پزی یا فرهای صنعتی برقی از انرژی الکتریکی استفاده می کنند و از این نظر استفاده از آن ها باعث می شود تا از آلودگی محیط زیست و همچنین هدر شدن سرمایه ها به طرز قابل توجهی جلوگیری می کند. فر های قنادی انواع و اقسام مختلفی دارند که در اندازه های ۴ و ۶ و ۸ دیس نیمه صنعتی و ۱۰ تا ۳۲ دیس صنعتی طراحی و ساخته می شوند. فر های قنادی از جمله دستگاه هایی هستند که با توجه به کاربرد بسیار زیادی که در جاهای مختلف دارند و محصولات متنوعی که با فر های صنعتی و نیمه صنعتی قنادی می توان تولید کرد، طرفداران زیادی داشته و البته تنوع بالایی هم دارند      

دستگاه پخت نان سنگک

دستگاه پخت نان سنگک به روی شن طبیعی   دستگاه پخت نان سنگک جهت پخت نان سنگک سنتی روی شن های طبیعی طراحی شده است که هیچ گونه نیازی به شاطر و وردست ندارد و اپراطور ان جلوی دستگاه فقط یک نفر می باشد. دستکاه پخت نان سنگک اخرین تکنولوژی کارخانه ماشین سازی برادران اوستاد می باشد که طراحی ان با تجربه چندین ساله دستگاه های سنگک در بازار و تلفیق ان با نان سنگک سنتی طراحی شده است که برای اولین بار در ایران و جهان طراحی و تولید شده است که تکمیل شده نوع دستگهای قدیمی این شرکت را می باشد. در طراحی  دستگاه پخت نان سنگک تک نفره بوده و در اندازه های ۲٫۷۰ * ۲٫۷۰   و ۲٫۳۵ * ۲٫۳۵  می باشد که در هر فضائی می توان از ان استفاده کرد. در طراحی این دستگاه به جای کفی ورق اهنی از کفی قالب چدن استفاده شده است که در دستگاه های قدیمی این شرکت از ورق استفاده می شد که به مرور زمان این ورق کج می شد. چدن طوری طراحی شده است که شن های طبیعی روی ان ریخته می شود و دستگاه با طول عمر بالا کار می کند. مزیت بعدیدستگاه پخت نان سنگک طراحی مخزن خمیر ریز ان می باشد که در دستگاه های قدیمی مخزن خمیر ریز طوری طراحی شده بود که محور دید ان جلوی چشم نفر نبود ولی در طراحی دستگاه پخت نان سنگک جدید محور دید ان کاملا قابل دید و جهت کنترل خمیر ریز می توان راحت دید داشت.   در دستگاه های قدیمی ریل خمیر ریز طوری طراحی شده بود که یک نفر باید حتما جلوی خمیر ریز می ایستاد و یک نفر به عنوان نان در طرف دیگر دستگاه که این باعث می شد ۲ نفر بالای سر دستگاه بایستد که این یکی از معایب دستگاه قدیم به شمار می امد.ولی دردستگاه پخت نان سنگک تک نفره این عیب برطرف شده و ریل طوری طراحی شده که مانعی در وسط دستگاه وجود ندارد و ریل در بغل دستگاه و چسبیده به دیوار دستگاه می باشد همچنین در طراحی خود مخزن خمیر ریز طوری می باشد که یک نفر می تواند به راحتی کنترل دستگاه را هم به عنوان نان دراور و هم به عنوان کنترل خمیر ریز در دست بگیرد.   سایز ابعاد دستگاه نیز کوچک تر شده و دو اندازه ۲٫۷۰ *۲٫۷۰ سانتی متر و  ۲٫۳۵ * ۲٫۳۵ سانتی متر تبدیل شده عایق بندی دستگاه طوری طراحی شده که نصف مصرف گاز دستگاه های قدیمی را دارا می باشد.  

دستگاه پخت نان دوار
۲۵,۰۰۰,۰۰۰ تومان

از دستگاه پخت نان دوار برای  لواش ,بربری وتافتون استفاده میشود . دستگاه پخت نان دوار دارای متریال درجه یک است . ساخت و تولید این دستگاه با اصول کامل مهندسی می باشد. دستگاه پخت نان دواردارای چرخ جهت جابه جایی اسان است . این دستگاه دارای کلاج می باشد . مصرف سوخت در این دستگاه کم است .  

دستگاه سوهان پز
۷,۵۰۰,۰۰۰ تومان

دستگاه سوهان پز ، برای عمل آوری و پخت سوهان استفاده می شود. دیگ (پاتیل) آن مسی است و مجهز به مشعل دو شعله است. دستگاه دیگری برای مواقعی که مواد سوهان (بار) زیاد باشد نیز استفاده می شود که ظرفیت بالایی از مواد را دارد و به آن بار رسان سوهان میگویند.            

دستگاه پخت نان سنگک سنتی
۱۸,۰۰۰,۰۰۰ تومان

دستگاه پخت نان سنپک به صورت سنتی مدا s21m  دستگاه پخت اتومات نان سنگک به صورت دوار پرتال (چرخدار) به صورت دو تکه طراحی گردید.برای حمل و جابجایی مشکلی پیس نیاید, به خاطر دوار بودن فضای کمی اشغال میکند . دستگاه در دو سایت به مشتری ارائه می شود 2.5*2.5 و 3*3 متر. به علت عایق کاری خوب و دقیق بدنه حرارت داخل فر به بیرون نفوذ نکرده و مصرف سوخت به میزان قابل چشمگیری کاهش میابد و از هدر رفتن انرژی جلوگیری میشود .فر مجهز به تابلو PLC و اینورتر جهت کنترل و دما و تنظیم سرعت پخت فر می باشد و همچنین کم مصرف بودن برق بواسطه وجود اینورتر هزینه ها را کاهش داده برق مصرفی فر به صورت تک فاز می باشد