تاسیسات و سیستم های سرمایشی و گرمایشی

فیلتر و دسته بندی‌ها
نوع عضویت
نوع عضویت

عضو ویژه طلایی

نوع عضویت

عضو ویژه نقره‌ای

قیمت (تومان)

فقط کالاهای موجود
استان های تامین کننده
تهران
مشهد
تبریز
اصفهان
اردبیل
بیرجند
شیراز
کولر صنعتی فن اکسیال 35000-55000 کولاک

حداقل سفارش: 1 دستگاه

73,000,000
100%
1
احراز هویت نشده

احراز هویت نشده

?

کولر صنعتی سلولزی 18000 با فن سانتریفیوژ

حداقل سفارش: 1 دستگاه

102,000,000
100%
1
احراز هویت نشده

احراز هویت نشده

?

جت هیتر 300000 دوموتوره گازی

حداقل سفارش: 1 دستگاه

55,700,000
100%
1
احراز هویت نشده

احراز هویت نشده

?

سوله و اسکلت فلزی
هیتر صنعتی ایستاده 250000 اگزوزدار مدل ECO250

حداقل سفارش: 1 دستگاه

87,000,000
100%
1
احراز هویت نشده

احراز هویت نشده

?

چیلر هواساز پکیج یونیت سردخانه تهویه مطبوع

حداقل سفارش: 100 دستگاه

1,000,000,000 - 2,000,000,000
احراز هویت نشده

احراز هویت نشده

?

پد سلولزی کولر آبی

حداقل سفارش: 3 عدد

350,000 - 1,750,000
احراز هویت نشده

احراز هویت نشده

?

جت هیتر نیروتهویه البرز

حداقل سفارش: 11 دستگاه

9,400,000 - 54,000,000
احراز هویت نشده

احراز هویت نشده

?

بخاری کارگاهی گازی و گازوئیلی انرژیک در سه سایز

حداقل سفارش: 10 دستگاه

10,600,000 - 15,500,000
احراز هویت نشده

احراز هویت نشده

?

پکیج زمینی سری مینیاتورپلاس

حداقل سفارش: 1500 دستگاه

احراز هویت نشده

احراز هویت نشده

?

دیگ بخار افقی فایر تیوب

حداقل سفارش: 1 دستگاه

احراز هویت نشده

احراز هویت نشده

?

بخاری ژاپنی

حداقل سفارش: 1 دستگاه

احراز هویت نشده

احراز هویت نشده

?

هیتر برقی تکفاز بوش

حداقل سفارش: 1 دستگاه

5,000,000
احراز هویت نشده

احراز هویت نشده

?

پرسش های متداول

خریداران می توانند در بازار اینترنتی ویترین نت با ثبت درخواست خرید و یا تماس مستقیم با تعداد زیادی از تامین کنندگان تاسیسات و سیستم های سرمایشی و گرمایشی ارتباط برقرار کنند.

با جست و جو در میان هزاران محصول و پس از گفت وگوی مستقیم با تامین کنندگان تاسیسات و سیستم های سرمایشی و گرمایشی می توانید سفارش خرید خود را به روش مستقیم و یا از طریق خرید امن ویترین نت ثبت کنید.

تاسیسات و سیستم های سرمایشی و گرمایشی

در دنیای امروز تامین آسایش بشر یکی از اهداف اصلی بوده و سعی شده است با استفاده و به کارگیری تاسیسات گوناگون این امر مهم محقق گردد. از این رو توجه به صنعت تاسیسات و سیستم های گرمایشی و سرمایشی به عنوان بخشی اساسی و جدایی ناپذیر نقش بسیار مهمی را در تکامل ساختمان ها و بهینه سازی مصرف انرژی ایفا می کند. این صنعت یکی از اساسی ترین نیازهای اولیه توسعه صنایعی همچون ساختمان، نساجی، مرغداری، پزشکی، نیروگاه ها، صنعت نفت و پتروشیمی و ... است. 

تاسیسات و سیستم گرمایشی و سرمایشی چیست؟

همان طور که گفتیم، وارد کردن هوای تازه و عاری از هر گونه آلودگی به محیط‌های صنعتی و مکان‌هایی که رفت و آمد بسیار زیاد در طول روز دارند، مهم و حیاتی است. این امر (وارد کردن هوای تازه) موجب خواهد شد تا سلامت افراد به خطر نیفتد و راندمان کاری افزایش قابل توجهی داشته باشد. در گذشته برای وارد کردن هوای تازه به داخل ساختمان‌ها و ...، از روش‌هایی استفاده می‌شد که امروزه دیگر کاربردی ندارند. به جای این روش‌های قدیمی، سیستم‌هایی طراحی و ساخته شده که وظیفه خارج کردن هوای داخل، وارد کردن هوای تمیز به داخل، تنظیم دما و رطوبت محل را به صورت یکجا و سیستماتیک انجام می‌دهند. تاسیسات و سیستم گرمایشی و سرمایشی که انجام دهنده این فرایند است، دارای انواع مختلفی بوده که هر یک کارایی، ویژگی‌ها و نقاط مثبت و منفی زیادی دارند. در ادامه به همه این موارد خواهیم پرداخت تا اگر قصد تهیه سیستم سیستم گرمایشی و سرمایشی را دارید، انتخاب مناسب و درستی داشته باشید.

تهویه مطبوع (HVAC) چیست؟

تهویه مطبوع (Heating، Ventilation، and Air Conditioning) که به اختصار HVAC خوانده می‌شود، به سیستم‌های مختلفی اطلاق می‌شود که برای انتقال هوا بین مناطق داخلی و خارجی، همراه با گرمایش و سرمایش ساختمان‌های مسکونی و تجاری استفاده می‌شوند. در واقع HVAC سیستم‌هایی هستند که محیط مد نظر شما را در زمستان گرم و در تابستان خنک می‌کنند؛ اما این دستگاه‌ها تنها برای تغییر دما مورد استفاده قرار نمی‌گیرند، بلکه سیستم‌هایی هستند که هوای داخل را فیلتر و تمیز می‌کنند تا شما را سالم نگه دارند و سطح رطوبت را در حد متعادلی کنترل می‌نمایند. در واقع می‌توان چنین گفت که تهویه مطبوع عبارت است از گرمایش، سرمایش و تهویه مطبوع یک محل. شما می‌توانید نمونه‌های بسیار مختلف و متنوعی از این سیستم‌ها را در خانه‌ها، اماکن مسکونی بزرگ و کوچک، ایستگاه‌های مترو، بیمارستان‌ها و به صورت کلی هر جایی که میزان رفت و آمد زیاد بوده و پاکسازی هوای محیط لازم و ضروری است، مشاهده کنید.

انواع سیستم تهویه مطبوع

همان طور که گفتیم، تهویه مطبوع وظیفه دارد تا دما، رطوبت و کیفیت هوای موجود در یک محیط را به خوبی تنظیم کند تا سلامت افراد به خطر نیفتد. برای این امر سیستم‌های تهویه مختلفی طراحی و تولید شده که هر یک با شیوه‌ای خاص، فعالیت‌های ذکر شده را انجام می‌دهند. برای خرید سیستم تهویه مطبوع مناسب، نیاز است که با انواع آن آشنایی داشته باشید. سیستم‌های تهویه مطبوع را در یک دسته‌بندی کلی می‌توان به 3 نوع تقسیم کرد:

  1. سیستم تهویه مطبوع تمام هوا
  2. سیستم تهویه مطبوع تمام آب
  3. سیستم تهویه هوا – آب

همان طور که گفتیم، هر کدام از این 3 نوع سیستم به نحوی عملیات تنظیم دما، رطوبت و کیفیت هوای موجود در یک محیط را انجام می‌دهند. در ادامه به صورت کامل به هر یک از این سیستم‌ها خواهیم پرداخت.

سیستم تهویه مطبوع تمام هوا

به نوعی می‌توان گفت که سیستم تهویه مطبوع تمام هوا کامل‌ترین نوع سیستم‌های تهویه مطبوع است. این سیستم تهویه از دستگاه‌های مختلفی در طراحی خود بهره می‌برد که برخی از آن‌ها عبارتند از: دستگاه‌های تهیه آب سرد (چیلر) و آب گرم (دیگ آبگرم)، دستگاه هواساز، کویل و ... . در این نوع سیستم های تهویه مطبوع، برای انتقال هوا از داخل به بیرون و بالعکس، از دستگاه هواساز مرکزی (a.h.u) استفاده می‌شود. این دستگاه در محیطی بیرون از موتورخانه اصلی سیستم تهویه مطبوع تمام هوا نصب شده و سیال حاوی گرما و سرما به داخل کویل آن پمپاژ می‌شود و هوایی که با سرعت خیلی زیاد توسط فن از روی کویل عبور داده می‌شود، سرد و یا گرم شده و از طریق کانال‌های سقفی به داخل محیطی که کانال کشی در آن انجام گرفته، هدایت می‌شود. توجه داشته باشید که هوای عبور داده شده از روی کویل به صورت کامل تصفیه و میزان رطوبت آن تنظیم شده است.

سیستم تهویه مطبوع تمام آب

سیستم های تهویه مطبوع تمام آب نمی‌توانند میزان رطوبت موجود در هوا را تنظیم و تغییر دهند، اما به دلیل دارا بودن حجم کوچک و هزینه راه‌اندازی کمتر در محیط‌های زیادی به کار گرفته می‌شوند. در این نوع سیستم‌ها، سیال ناقل برودت، آب است. به این صورت که آب در یک موتورخانه توسط دستگاه‌های حرارتی گرم شده و برای گرم کردن محیط در فصول سرد سال مورد استفاده قرار می‌گیرند. در فصول گرم سال نیز از دستگاه‌های آب سرد کن یا همان چیلر استفاده می‌شود تا دمای آب کاهش پیدا کرده و به سبب آن دمای محیط خنک شود.

سیستم تهویه هوا–آب

در این نوع سیستم تهویه هم آب گرم و یا آب سرد تهیه شده در دستگاه‌هایی که قرار دارند، به داخل مبدل حرارتی اتاق ارسال شده و دمای محیط را تنظیم می‌کنند. همچنین سیستم تهویه هوا–آب قادر است که عملیات جابجایی هوای بیرون با هوای داخل را هم به خوبی انجام دهد تا هوای تمیز و بدون آلودگی به محیط منتقل کند.

انواع تاسیسات و سیستم های سرمایشی و گرمایشی 

بی شک صنعت تاسیسات و سیستم های سرمایشی و گرمایشی از قدیمی ترین و پر اهمیت ترین صنایع به شمار می آید که با بهره ی روز افزون از دانش و تکنولوژی روز دنیا برای بهره وری بهتر را فراهم کرده است. به همین منظور ویترین نت همواره در تلاش است تا ارتباطی بدون واسطه میان تولید کنندگان، تامین کنندگان و خریداران و مصرف کنندگان انواع تاسیسات و سیستم های سرمایشی و گرمایشی فراهم کند. این دست از محصولات دارای انواع گوناگون هستند که می توانند به تهویه مطبوع محیط و گرما و سرمای دمای محیط کمک کنند. در ادامه این مطلب با پرکاربردترین انواع تاسیسات و سیستم های گرمایشی و سرمایشی بیشتر آشنا خواهید شد. 

هواکش

هواکش از جمله تاسیساتی است که وظیفه جابه جایی هوا را بر عهده دارد. این دستگاه شباهت بسیار زیادی به پنکه دارد و با حرکت چرخش هوا را جابه جا می کند. هر کدام از انواع هواکش برای کاربرد خاصی طراحی شده است و هیچ کدام با یکدیگر قدرت یکسانی ندارد. این نوع محصولات کاربرد خانگی و صنعتی دارند و نوع خانگی هواکش ها به دلیل قدرت کمتر از نظر قیمت نیز ارزان تر است. هواکش های صنعتی به دو نوع هواکش صنعتی محوری که خود به 4 دسته هواکش سقفی، هواکش دیواری، هواکش کانالی و هواکش پوششی و همچنین هواکش های صنعتی گریز از مرکز تقسیم بندی می شوند. 

فن کویل

 فن کویل همان گونه از نامش پیداست از جمله تجهیزاتی ساده است که از یک مبدل حرارتی یا کویل سرمایشی و گرمایشی و یک فن تشکیل شده است. آب سرد برای تابستان و آب گرم برای زمستان درون کویل های فن کویل جریان پیدا می کند و فن تعبیه شده در این دستگاه با وزدیدن هوا گرما و یا سرمای لازم را به محیط منتقل می کند. جریان آب سرد و گرمی که درون کویل وارد می شود توسط دستگاه چیلر و دستگاه بویلر از موتورخانه تامین می شود. فن کویل سقفی زمینی، فن کویل دیواری، فن کویل کاستی از انواع فن کویل به شمار می آیند که برای تهویه مطبوع ساختمان های مسکونی، تجاری، اداری، صنعتی، بیمارستان و کارخانجات مورد استفاده قرار می گیرد. 

 رادیاتور و شوفاژ

رادیاتور و شوفاژ از جمله پرکاربردترین تجهیزات گرمایشی در ساختمان ها به شمار می آید و به عنوان یک مبدل حرارتی گرما را به محیط منقل می کند. لوله های حاوی آب گرم از شوفاژ خانه به رادیاتور منتقل می شوند و درون آن گردش می کنند و بدین صورت حرارت را جابه جا می کنند. رادیاتور و شوفاژ از رایج ترین سیستم های گرمایشی مرکزی است که فرآیند انتقال حرارت را به صورت طبیعی انجام می دهد. 

 کولر گازی و اسپیلت

کولر گازی یا همان اسپیلت یکی از پرکاربردترین تجهیزات و تاسیسات سرمایشی و گرمایشی در سال های اخیر به شمار می آید. این محصولات به نسبت دیگر تجهیزات طول عمر بالا و صدای کمی دارند و به مصرف بهینه برق نیز کمک می کنند. در صورت استفاده از کولر گازی می توانید دما و رطوبت محیط را تنظیم کنید و به کاهش ذرات گرد و غبار کمک کنید.  به همین جهت کولر گازی و اسپیلت به عنوان یکی از بهترین تجهیزات تهویه مطبوع به شمار می آید. این محصول انواع مختلفی چون کولر گازی دیواری، کولر گازی ایستاده، کولر گازی پرتابل و کولر گازی پنجره ای دارد. 

لیست قیمت انواع تاسیسات و سیستم های سرمایشی و گرمایشی در ویترین نت 

یکی از مهمترین بخش‌های مربوط به تاسیسات ساختمان سیستم تهویه، سرمایش و گرمایش آن است. پیدا کردن تامین کنندگان و تولید کنندگان این محصولات در کنار هم و دریافت استعلام قیمت محصولات از آن‌ها فعالیتی وقت گیر و دشوار است. ویترین نت با در کنار هم قرار دادن معتبرترین تامین کنندگان و تولید کنندگان مصالح و تاسیسات ساختمانی توانسته بهترین خدمات را در زمینه ی ارائه‌ی لیست قیمت به خریداران و مشتریان ارائه کند. سیستم RFQ ویترین نت این امکان را فراهم کرده است تا از طریق آن بتوان لیست قیمت انواع تاسیسات سیستم سرمایشی و گرمایشی را دریافت کنید. دریافت استعلام قیمت از تامین کنندگان و تولید کنندگان این امکان را فراهم می‌کند تا در هنگام خرید به مقایسه قیمت بپردازیم و خرید مناسب‌تری و سودآورتری داشته باشیم.

خرید و فروش انواع تاسیسات و سیستم های سرمایشی و گرمایشی در ویترین نت 

خریداران، تامین کنندگان و تولید کنندگان انواع تاسیسات و سیستم‌ سرمایشی و گرمایشی از طریق ویترین نت این امکان را دارند تا محصولات مورد نظر خود را خریدارای و یا به فروش برسانند. خرید و فروش انواع تاسیسات و سیستم سرمایشی و گرمایشی در ویترین بدون واسطه انجام می‌پذیرد. خریداران و تامین کنندگان از این طریق می‌توانند بدون واسطه با یکدیگر در ارتباط باشند و محصولات خود را به فروش برسانند و یا خریداری کنند. 

نام تامین کننده
نام تامین کننده
نام محصول
نام تامین کننده

جهت مشاهده اطلاعات تماس تامین کننده، لطفا نام و شماره موبایل خود را وارد کنید.

نام تامین کننده

نام تامین کننده

02191001170

کاربر عزیز