فیلتر و دسته بندی‌ها
قیمت (تومان)

شهر تامین کننده
برند
مطالب مرتبط در بلاگ ویترین‌نت
دستگاه نگین چین چه تفاوتی با دستگاه نگین زن دارد؟دستگاه نگین چین چه تفاوتی با دستگاه نگین زن دارد؟

دستگاه نگین چین دستگاهی است که جهت چیدمان نگین های حرارتی (هاتفیکس) با استفاده از شابلون طراحی شده است.

ادامه مطلب  
دستگاه بافت

آشنایی با دستگاه بافت

دستگاه بافت روفرشی ، دستگاه جوراب بافی اتومکانیک ، دستگاه اسکاج بافی ، دستگاه گلیم بافی و ...  همه جز دستگاه های بافت به حساب می‌آیند. 

شرکت آلمانی شونهر و شرکت بلژیکی وندویل دو شرکتی هستند که بیشتر فرش های ماشینی با آن ها بافته می شود. این دو شرکت جزء بزرگ ترین و بهترین شرکت های تولید کننده ی ماشین آلات بافت در دنیا هستند. فرش هایی که با این دستگاه ها بافته می شوند بسیار با دوام، با کیفیت و مرغوب هستند. ماشین های بافت 1200 شانه ای که ایران از این دو کشور وارد کرده است، در هیچ کشور دیگری استفاده نمی شود و در واقع می توان گفت تکنولوژی فرش بافی در ایران بسیار پیشرفته محسوب می شود و محصولات آن مشتری های فراوانی در بیشتر نقاط جهان دارد.
گفتنی است که کشور هایی مانند ترکیه و عربستان هم صنعت فرش بافی دارند، ولی برای تولید فرش از ماشین آلات بافت 1000 شانه و 1200 شانه استفاده نمی کنند و تنها ایران از این دستگاه ها استفاده می کند، و نا گفته پیداست که محصولات و فرش های تولیدی آن نیز خاص و بی مانند هستند. گرایش کشور ایران به تولید و بافت فرش های ریز بافت و پر طرح و رنگ منجر شده است که کشور های تولید کننده ی ماشین آلات بافت، ماشین های بافتی مخصوص ایران طراحی و تولید کنند. در کنار پیامد های مثبتی که این کار دارد، یکی از نتایج منفی آن نیز خروج مقدار قابل توجهی ارز و سرمایه از کشور است.


در حال حاضر از چند نوع ماشین بافت در صنعت استفاده می شود؟
1. ماشین XHDC شرکت شونهر
این ماشین آلفا 500، نوع پیچیده ای از ماشین های مخصوص بافت است که در حال حاضر ریز بافت ترین ماشین موجود در دنیا می باشد.
2. ماشین ADR
عرض این دستگاه 4 متر است و اغلب برای بافت گلیم ها و یا فریز بافی استفاده می شود. این دستگاه به دلیل ضعف هایی که دارد، برای بافت فرش هایی که تراکم بافت زیادی دارند مناسب نیست.
3. ماشین HCP1
این دستگاه آلفا 700 است و برای بافت فرش ها و گلیم هایی که از 8 رنگ در طرح آن ها استفاده می شود، کاربرد دارد.
4. ماشین HCP2
این دستگاه نیز از سری آلفا 700 است و برای بافت فرش ها و گلیم هایی که 10از رنگ در طرح آن ها استفاده می شود، کاربرد دارد. به طور کلی ماشین های گروه HCP مخصوص تولید فرش هایی هستند که محصول آن ها شباهت زیادی به فرش های دستبافت دارد.
5. ماشین UCL
این دستگاه 400 شانه است و برای بافت انواع گلیم مناسب است.

 

تصحیح شماره ارسال مجدد رمز

کد تایید را وارد کنید .