فیلتر و دسته بندی‌ها
قیمت (تومان)

فقط کالاهای موجود
کنتاکتور

حداقل سفارش: 1 عدد

3,600,000
3%
3,500,000
احراز هویت نشده

احراز هویت نشده

?

کنتاکتور هیوندای ( هیوندا )

حداقل سفارش: 1 عدد

احراز هویت نشده

احراز هویت نشده

?

پرسش های متداول

خریداران می توانند در بازار اینترنتی ویترین نت با ثبت درخواست خرید و یا تماس مستقیم با تعداد زیادی از تامین کنندگان کنتاکتور ارتباط برقرار کنند.

با جست و جو در میان هزاران محصول و پس از گفت وگوی مستقیم با تامین کنندگان کنتاکتور می توانید سفارش خرید خود را به روش مستقیم و یا از طریق خرید امن ویترین نت ثبت کنید.

کنتاکتور

کنتاکتور چیست؟

صنعت برق یکی از پیشرفته ترین صنایع از لحاظ تجهیزات است و کنتاکتور یکی از مهمترین تجهیزات برق صنعتی است. در واقع یک سوییچ الکترومغناطیسی است که به کمک خاصیت الکترومغناطیس در مدار قدرت در جهت قطع، وصل و یا تغییر اتصال استفاده می شود. به دلیل شباهت زیاد کنتاکتورها به رله در بیشتر مواقع مشتریان دچار اشتباه می شوند که در ادامه به تفاوت این دو می پردازیم. کنتاکتور بیشتر در جاهایی استفاده می‌شود که ظرفیت حمل جریان بیشتری وجود دارد به عبارت دیگر کنتاکتورها برای کاربردهای آمپر بالا تا حدود 12500 آمپر به کار می‌رود در‌حالی‌که رله‌ها برای مواردی که جریان کمتری بکار می‌رود، استفاده می‌ شوند. کنتاکتورها اغلب برای موتورهای 150 اسب بخار بکار می‌روند. دیگر تفاوت این است که رله‌ ها نمی‌ توانند حفاظت از اتصال کوتاه یا اضافه بار ایجاد کنند، اما می‌ توانند هنگام تحریک سیم ‌پیچ، تماس را قطع کنند.

اجزا کنتاکتور

کنتاکتور دارای سه بخش اصلی است بوبین یا الکترومگنت، قاب ، کنتاکت‌ ها که به طور مفصل تر از دو هسته ثابت و متحرک تشکیل شده است. هسته ثابت که به شکل حرف E می باشد درون یک سیم پیچ قرار دارد که به آن مدار فرمان گفته می شود. هسته متحرک توسط فنری با فاصله از هسته ثابت قرار گرفته و کنتاکت های قدرت روی آن نصب شده است. زمانی که جریان از هسته ثابت عبور می کند به آهن ربا تبدیل شده و هسته متحرک را به سمت خود جذب میکند و در زمان قطع جریان به وسیله فنر به حالت اولیه بر می گردد. این عمل باعث باز بسته شدن کنتاکت ها می شود. کنتاکتورهای پارس فانال در شرایط خطر به سرعت عمل کرد و از تجهیزات موجود محافظت می کند.

انواع کنتاکتور

کنتاکتورها بسته به نوع کاربرد در انواع و ابعاد گوناگون از ابعاد کوچک دستی گرفته تا اندازه‌ های بزرگ به اندازه یک متر یا چندین متر طراحی و تولید می شوند و همانطورکه گفته شد به سبب توانایی کار در جریان‌ ها و ولتاژهای زیاد محبوب هستند. در ادامه به انواع کنتاکتور ها می پردازیم:

  • سوئیچ تیغه چاقویی که از قدیمی‌ترین نوع کنتاکتورها هستند
  • کنتاکتورهای دستی (کنتاکتورهای دو تکه) که نسب به مدل تیغه چاقویی پیشرفته تر است و با توجه به این که این نوع کنتاکتورها برای کار با واحد کوچک‌تر بی‌ خطر هستند این امکان را می‌ دهند تا در یک فضای کوچک‌تر با جریان بیشتری کار کرد.
  • کنتاکتورهای مغناطیسی در بین سایر انواع کنتاکتورها از همه پیشرفته‌تر است. این کنتاکتورها از نوع الکترومغناطیسی هستند و می‌ توانند به طور خودکار کار کنند و برای روشن و خاموش کردن بار به مدار کنترل کوچکی نیاز دارند

مزایای استفاده از کنتاکتور

  1. امکان کنترلی مصرف کننده از راه دور و یا از چند محل
  2. امکان طراحی مدار فرمان اتوماتیک برای مراحل مختلف کار مصرف کننده
  3.  سرعت قطع و وصل زیاد
  4. قابلیت قطع و وصل در دفعات زیاد همراه با کمترین استهلاک کلید
  5. از آنجا که در کنتاکتورها در هنگام قطع و وصل کنتاکت ها بر روی هم ساییدگی مکانیکی ندارند لذا عمر مکانیکی آنها نسبت به سایر کلیدها بیشتر است
  6. هنگام قطع برق، مدار مصرف کننده به وسیلۀ کنتاکتور قطع می شود و شروع به کار دستگاه نیاز به استارت مجدد دارد. در نتیجه از خطرات وصل ناگهانی دستگاه جلوگیری می شود
  7. از نظر حفاظتی کنتاکتورها با دارا بودن حفاظت مناسب و کامل جزو مطمئن ترین هاست

قیمت کنتاکتور در ویترین نت

همانطور که گفته شد یکی از تجهیزات پرکاربرد در صنعت برق، کنتاکتور است و در ولتاژها و جریان‌های مختلفی در بازار ارائه می‌شوند به همین دلیل این دستگاه از لحاظ قیمت متفاوت است که البته با مشورت و کسب اطلاع از انواع این دستگاه خریداران می توانند دستگاه مورد نظر خود را بدون اتلاف سرمایه تهیه کنند. ویترین نت با در کنار هم قرار دادن معتبرترین تامین کنندگان و تولید کنندگان حوزه تجهیزات برق صنعتی این امکان را فراهم کرده است تا از طریق آن بتوانید مناسب ترین کنتاکتور را براساس نوع نیاز خود خریداری کنید. همچنین از طریق سیستم RFQ ویترین نت می توانید به راحتی استعلام قیمت محصول مورد نظر خود را دریافت کنید و خریدی به صرفه را تجربه کنید.

نام تامین کننده
نام تامین کننده
نام محصول
نام تامین کننده

جهت مشاهده اطلاعات تماس تامین کننده، لطفا نام و شماره موبایل خود را وارد کنید.

نام تامین کننده

نام تامین کننده

02191001170

کاربر عزیز