فیلتر و دسته بندی‌ها

زیردسته های تجهیزات و لوازم آبیاری

قیمت (تومان)

استان های تامین کننده
تهران
آذربایجان شرقی
البرز
اراک
مشاهده قیمت
دستگاه موتور پمپ آب دیزلی ۳ اینچ هندلی WP30D
دستگاه موتور پمپ آب دیزلی ۳ اینچ هندلی WP30D
۷,۵۹۹,۹۹۹
ارسال توسط تامین کننده
مشاهده قیمت
فروش در ویترین نت
مشاهده قیمت
دستگاه موتور پمپ آب دیزلی ۴ اینچ هندلی WP40D
دستگاه موتور پمپ آب دیزلی ۴ اینچ هندلی WP40D
۸,۹۹۹,۹۹۹
ارسال توسط تامین کننده
مشاهده قیمت
ورق ژئو ممبران 7 متری مدل HDPE
vasicompany / تحویل فوری در تهران
ناموجود
پمپ آب 1 اینچ مدل PSI 6710
MASHOUF پخش سبز ایران / تحویل فوری در تهران
ناموجود
پمپ آب 2 اینچ بنزینی PSI 6721
MASHOUF پخش سبز ایران / تحویل فوری در تهران
ناموجود
آیا موردی را که به دنبالش بودید، پیدا کردید؟
بله
خیر
ارسال
تجهیزات و لوازم آبیاری

انواع تجهیزات و لوازم آبیاری:

این تجهیزات بر اساس این که چه نوع آبیاری بخواهید داشته باشید می توانند متفاوت باشند. برخی از تجهیزات و لوازم آبیاری را می توانید در مراکز خرید معتبر تهیه کنید.

موتور پمپ آب چیست؟

موتور پمپ آب از مهمترین تجهیزات آبیاری جهت انتقال و پمپاژ آب بوده و از دو بخش پمپ و موتور تشکیل شده است. لازم ذکر است که با نام موتور آب کشاورزی نیز شناخته می شود. پمپ و موتور به کمک شاسی به هم متصل شده اند که جابجایی آن آسان تر شود. موتور پمپ را بالاتر از سطح منبع آب قرار می دهند که به کمک شیلنگ و یا لوله آب را به بالا انتقال می دهد. سیستم آبیاری تحت فشار در زمین های کشاورزی بسیار پر کاربرد بوده و در نتیجه به پمپ های آب فشار بالا نیاز است. برای آبیاری تحت فشار مثل آبیاری قطره ای و بارانی، باید فشار آب از میزان فشار محیط بیشتر باشد. به همین منظور از استخر کرده و پمپ کف کش استفاده می شود. اگر مخزن مرتفع باشد برای پر کردن آن از پمپ استفاده می شود. در خصوص آب چاه نیاز به پمپ شناور خواهد بود. در مزارع و زمین های وسیع، پمپ های سه فاز و در اراضی با ابعاد کوچک تر، پمپ های تک فاز کاریرد دارند. پمپ مناسب برای زمین کشاورزی باید با توجه به دبی مصرفی انتخاب شود. اگر دبی پمپ از دبی زمین بیشتر باشد پمپ آسیب خواهد دید. برای محاسبه دبی هر زمین باید تعداد آبپاش در میزان مصرف هر آبپاش ضرب شود. به طور مثال اگر زمینی دارای 500 آبپاش 3 لیتری در ساعت باشد، آب مصرفی 1500 لیتر در ساعت خواهد بود. بنابراین باید پمپ 1500 لیتر در ساعت انتخاب شود. [divider align="center" width="420px" height="4px" margin="0.8em" color="rgb(24, 3, 122)"]

انواع موتور پمپ آب کشاورزی

از نظر قطر خروجی و میزان آبدهی

موتور پمپ آب کشاورزی با قطر خروجی 1 تا 4 اینچ تولید و عرضه می شود.

از نظر نیروی محرکه

موتور پمپ بنزینی: به دلیل وزن کمی که دارد قابل حمل بوده و از عمر بیشتری برخوردار می باشد. نسبت به سایر موتور پمپ ها به آسانی روشن می شود. موتور پمپ دیزلی: دارای سوخت دیزل می باشد. از ویژگی های آن می توان به متعدد بودن مدل های آن اشاره نمود. موتور پمپ نفت بنزینی: توسط بنزین استارت زده و در ادامه کار سوخت مورد نیاز آن از نفت تأمین می شود. موتور پمپ برقی: با اتصال مستقیم برق فعالیت می کند و نیازی به نصب الکتروموتور ندارد. این پمپ، به دلیل هزینه تعمیر و نگهداری پایین، پتانسیل بیشتر برای کنترل از راه دور محبوبیت دارد. همچنین به دلیل قابلیت تأمین منبع تغذیه از انرژی خورشیدی مورد استقبال بیشتری است.

از نظر نوع مایع

شامل موتور پمپ آب تمیز، آب کثیف، فشار بالا، ناخالص، لجن کش، چاه عمیق، ارتفاع بالا، طبقاتی، صنعتی و موتور پمپ شناور می باشد.

از نظر نحوه نصب

موتور پمپ سطحی: این نوع پمپ روی زمین بالاتر از سطح آب مانند دیواره سد نصب می‌شود. پمپ آب را از منبع آب می‌گیرد و سپس آب را به نقطه ذخیره یا استفاده می‌رساند. موتور پمپ زیر آب: این نوع پمپ در زیر سطح آب منبع نصب می‌شود. مانند سد یا سوراخ و آب را مستقیماً از منبع به نقطه ذخیره یا استفاده می‌رساند.

از نظر نحوه عملکرد

موتور پمپ‌ گریز از مرکز سطحی

نحوه عملکرد این پمپ از طریق نیروی گریز از مرکز است. پمپ انرژی مکانیکی را از یک منبع خارجی و یا موتور دریافت می کند و به سیال انتقال می دهد. در سطح زمین معمولاً با منابع آب سطحی یا منابع آب زیرزمینی کم‌ عمق استفاده می‌شوند. همچنین از آن‌ها به‌عنوان تقویت‌ کننده پمپ در خطوط لوله آبیاری استفاده می‌شود. در نتیجه باعث بالا رفتن فشار سیال خروجی از پمپ می شود. قیمت پمپ آب کشاورزی در این مدل نسبتاً پایین و مقرون به صرفه است.

موتور پمپ سانتریفیوژ افقی

پمپ‌های سانتریفیوژ متداول‌ترین روش برای آبیاری هستند. آن‌ها معمولاً هزینه کمتری دارند، به تعمیر و نگهداری کمتری نیاز دارند. نصب و بازرسی یا سرویس آن‌ها از انواع دیگر آسان‌تر است. افقی یا عمودی بودن به جهت موتور و شفت محرک بستگی دارد. از پمپ‌های سانتریفوژ افقی کمتر در آبیاری کشاورزی استفاده می شود. چراکه قدرت زیادی برای پمپاژ آب ندارند، اما می توان برای موارد آبیاری سبک از آن ها استفاده نمود.

موتور پمپ سانتریفیوژ عمودی

در این پمپ ورودی و پروانه همیشه در زیر آب هستند. این پمپ‌ها معمولاً در چاه‌های عمیق‌تر نصب می‌شوند. در میان انواع پمپ آب کشاورزی گریز از مرکز قیمت بالاتری دارد.

موتور پمپ توربینی

شامل سه قسمت اصلی مجموعه هد، شفت و ستون و مونتاژ کاسه پمپ می باشد. اطمینان از اینکه چاه مستقیم و ستون پمپ به صورت عمودی تراز شده در نصب پمپ آب کشاورزی توربینی مهم است. قیمت پمپ آب کشاورزی توربینی بسیار مقرون‌ به صرفه است.

موتور پمپ شناور

در این مدل، پمپ بالای موتور است و آب از طریق صفحه ای بین پمپ و موتور وارد پمپ می شود. از آنجا که قطر موتورهای زیر آب کمتر است، بازده کمتری نسبت به پمپ های توربینی گریز از مرکز یا چاه عمیق دارند. پمپ های زیر آب که برای آبیاری استفاده می شوند باید دارای برق الکتریکی سه فاز باشند. سیم کشی از پمپ به سطح باید ضد آب باشد و تمام اتصالات آن مهر و موم‌ شده باشد.

موتور پمپ پروانه‌ای

استفاده از این پمپ در شرایط انرژی پایین و سرعت جریان بالا مناسب است. پمپ‌های پروانه‌ای می‌توانند در جهت یک سکوی پمپاژ متحرک به‌ صورت عمودی قرار بگیرند. اما برای کاربردهای کشاورزی به‌ طور افقی روی تیلرها نصب می‌شوند. در بسیاری از مزارع، ازپمپ‌های پروانه‌ای برای پمپاژ تالاب‌های ذخیره زباله استفاده می‌شود. معمولاً از طریق قدرت موتور تراکتورها تأمین می‌شوند. از پمپ‌های پروانه‌ای نمی‌توان برای بالابر مکش استفاده کرد. زیرا پروانه باید در زیر آب قرار گیرد و پمپ در عمق و زیر آب مناسب کار کند.

موتور پمپ کف کش

این پمپ می تواند با توان و سرعت بالا آب را از منبع به نقطه دیگری تخلیه کند. از پمپ های کف کش، در مصارف غیر از کشاورزی نیز استفاده می شود. [divider align="center" width="420px" height="4px" margin="0.8em" color="rgb(24, 3, 122)"]

راهنمای خرید موتور پمپ آب

مناسب ترین انتخاب برای مناطقی که دسترسی به برق سخت بوده و یا برق وجود ندارد، موتور پمپ می باشد. زیرا که منبع انرژی آن ها سوخت های فسیلی می باشد. اما در هنگام خرید موتور پمپ ها باید به موارد زیر توجه کرد:

 • به شاخصه هایی همچون مکش موتور پمپ و ظرفیت تخلیه پمپ توجه نمایید.
 • با توجه به فاصله عمودی پمپ میزان مکش موتور پمپ آب را تخمین بزنید.
 • از پمپ های کف کش و شناور برای مکش آب بیش از 6 الی 8 متر استفاده نمایید.
 • در برخی موارد اگر شرایط کارکرد دارای فشار بالا یا ارتفاع زیاد نسبت به حالت نرمال است، توصیه می شود از موتور پمپ های ارتفاع بالا و موتور پمپ فشار بالا استفاده نمایید.
 • در صورتی که قصد جابجا کردن موتور پمپ آب را دارید، اقدام به خرید مخزن سوخت اضافی نمایید.
 • مدت زمان کارکرد یک موتور پمپ آب کشاورزی 2 الی 3 متر می باشد. موتور پمپ با قطر خروجی مناسب انتخاب نمایید تا قادر به این میزان مکش آب باشد.
 • جنس شیلنگ دهانه ورودی پمپ آب کشاورزی باید خرطومی باشد. دهانه آن باید با دهانه ورودی و خروجی موتور پمپ آب هم سایز باشد.
 • هنگام خرید از سلامت پوسته پمپ اطمینان حاصل فرمایید.
 • آچار شمع روی موتور پمپ را به هنگام خرید تحویل بگیرید.
 • برای پرتاب سیال به وسیله موتور پمپ لزوما از شلنگ آتش نشانی به طول 20 و 30 متر استفاده شود.
 • با تست هندل از درست کمپرس کردن یا نکردن آن اطمینان حاصل فرمایید.
تصحیح شماره ارسال مجدد رمز

کد تایید را وارد کنید .

مشاوره رایگان

درخواست مشاوره