مواد اولیه کاغذ و مقوا

فیلتر و دسته بندی‌ها
نوع عضویت
نوع عضویت

عضو ویژه نقره‌ای

قیمت (تومان)

فقط کالاهای موجود
احراز هویت نشده

احراز هویت نشده

?

عضو ویژه نقره‌ای

عضو ویژه نقره‌ای

پرسش های متداول

خریداران می توانند در بازار اینترنتی ویترین نت با ثبت درخواست خرید و یا تماس مستقیم با تعداد زیادی از تامین کنندگان مواد اولیه کاغذ و مقوا ارتباط برقرار کنند.

با جست و جو در میان هزاران محصول و پس از گفت وگوی مستقیم با تامین کنندگان مواد اولیه کاغذ و مقوا می توانید سفارش خرید خود را به روش مستقیم و یا از طریق خرید امن ویترین نت ثبت کنید.

مواد اولیه کاغذ و مقوا

مواد اولیه کاغذ و مقوا چیست؟

یکی از مهمترین مواد اویه در تولید کاغذ و مقوا خمیر کاغذ است. الیاف پنبه و الیاف سلولزی نیز دیگر مواد اولیه هستند که در تولید خمیر کاغذ و مقواد مورد استفاده قرار می گیرند. البته خمیر چوب نیز یکی از محبوب ترین ماده های اولیه برای تولید کاغذ به شمار می آید که حاوی مقادیر بالای فیبر سلولز است و ساختاری نخ مانند دارد و به عنوان ماده اولیه ای سازنده در محصول نهایی به شمار می آید. خمیر کاغذ را با مواد شیمیایی گوناگون و دیگر مواد کاغذ سازی مخلوط می کنند تا درخشندگی، مقاومت و پایداری در برابر آب و دیگر مایعات را افزایش دهند و از این طریق از ناخالصی ها پاک شود. مواد اولیه کاغذ و مقوا را براساس ویژگی ها و تاثیری که بر روی کیفیت کاغذ می گذارید می توان به دسته بندی های مختلف چون خمیر کاغذ، پرکننده های معدنی، رنگ ها و مواد اندازه گیری تقسیم کرد. در ساخت کاغذ و مقوا از خمیرهای سلولزی مختف استفاده می شود که مواد اولیه را در واقع فیبر تشکیل می دهد. پالپ، خمیر چوب، خمیر غیر چوبی، خمیر کاغذ بازیافتی، رنگدانه ها، نشاسته، رزین و دیگر مواد اولیه از مهمترین مواد اولیه در تولید کاغذ و مقوا به شمار می آیند. 

انواع مواد اولیه برای تهیه کاغذ و مقوا

خمیر کاغذ با مواد شیمیایی مختلف و سایر اجزای کاغذسازی مخلوط می‌شود تا درخشندگی، پایداری، مقاومت در برابر آب یا مایع را افزایش داده و ناخالصی ها را از آن خارج کند. این مواد اولیه مورد استفاده در صنعت کاغذ را براساس ویژگی‌ها و تأثیرات آن‌ها بر کیفیت کاغذ می‌توان به دسته‌های مختلفی از جمله خمیر کاغذ، مواد اندازه‌گیری، پرکننده‌ های معدنی و مواد رنگی طبقه‌بندی کرد:

  1. پالپ
  2. خمیر چوب مخصوص کاغذ سازی
  3. خمیر غیر چوبی
  4. خمیر کاغذ بازیافتی
  5. عناصر اندازه گیری
  6. عوامل پر کننده
  7. عوامل رنگ آمیزی

مراحل تهیه کاغذ و مقوا

تبدیل چوب به قطعات ریز

پوست کنی به کمک ماشین پوست کنی و تولید تراشه های ریزبا استفاده از دستگاه تولید تراشه و بعد از آن عبور دادن تراشه‌ها از الک مخصوص صورت می‌گیرد و قطعاتی به طول حداقل ۴ و عرض ۲ سانتی‌ متر بدست می‌ آید.

پختن چوب و تولید خمیر

این عمل ، معمولا از طریق مکانیکی یعنی بدون استفاده از مواد شیمیایی و توسط بخار آب جوش ، تحت فشار صورت گیرد که معمولاً برای تهیه کاغذهای ارزان و کاهی ، مانند کاغذ روزنامه متداول است.

شستشوی خمیر کاغذ

مواد را در این مرحله به کمک محلول قلیایی ۳ درصد سود در دمای ۴۵ تا ۵۰ درجه سانتی‌گراد شست و شو می دهند و این مرحله معمولا به مدت یک تا دو ساعت صورت می‌گیرد. این عمل برای جدا کردن لیگتین و کاهش رنگ خمیر انجام می‌پذیرد.

اعمال شیمیایی (رنگ زدایی)

این مرحله به دو صورت انجام می پذیرد:

  • کلر زنی

در این مرحله ، لیگتین باقیمانده در خمیر ، به صورت محلول در می‌آید که بسته به نوع مواد شیمیایی بکار رفته برای پخت ، بین ۳ تا ۱۵ درصد ممکن است تغییر کند. رنگ زدایی که توسط محلول های هیپوکلریت سدیم، دی‌اکسید کلر ، پراکسید هیدروژن ، اوزون و... انجام میگیرد و تا اینکه لیگتین فقط اکسید شود و سلولز تحت تأثیر قرار نگیرد.

  • خشک کردن خمیر کاغذ

در این مرحله برای این که خمیر کاغذ قسمت بسیار زیادی از آب خود را از دست بدهد از دستگاه تمیز کننده و توری‌هایی که دارای سوراخهای ۲ تا ۳ میلیمتری‌اند، عبور می‌دهند. باقی مانده آب را هم بعد از عبور از پرسهای قوی عبور می‌دهند تا نیز خارج شود.

پرس کردن، برش زدن و بسته بندی

با عبور خمیر خشک شده از میان غلتک‌های مخصوص، آن‌ را به صورت صفحات کاغذ در آورده ، توسط دستگاه برش آن را در اندازه‌های مورد سفارش و نیاز بازار مصرف برش می‌دهند و بسته‌بندی می‌کنند.

معمول ترین و پر مصرف ترین انواع کاغذ و مقوا

کاغذهای صنعتی، کاغذهای محافظ ، کاغذهای محافظ در برابر چربی، کااغذهای موم دار، کاغذ روغنی، کاغذ نگهداری میوه جات و سبزی جات ، کاغذ های تزیینی، کاغذ سیگارت، کاغذ بسته بندی چای کیسه ایی ، کاغذ ضد حریق ، کاغذ تیشو، کاغذ لمینیت شده با فویل آلومینیوم، کاغذ روکش دار، کاغذ جاذب، کاغذ چسب نواری، کاغذهای کرافت ... از معمول ترین و پر مصرف ترین انواع کاغذ و مقوا است که مورد استفاده قرار می گیرد. 

قیمت مواد اولیه کاغذ و مقوا در ویترین نت 

با بالا رفتن استفاده از کاغذ و مقوا در صنایع مختلف به خصوص صنعت بسته بندی قیمت این محصولات نیز بالاتری رفته و فرآیند تولید و خرید مواد اولیه کاغذ و مقوا نیز افزایش یافته است. مواد اولیه کاغذ و مقوا توسط تامین کنندگان و تولیدکنندگان گوناگونی به بازار عرضه می شود و دارای قیمت های مختلف است. خرید این دست از محصولات نیاز به شناخت درست و دقیق تامین کنندگان آن ها دارد و ویترین نت با در کنار هم قرار دادن معتبرترین تامین کنندگان مواد اولیه کاغذ و مقوا این امکان را فراهم کرده است تا خریداران بتوانند خریدی مطمئن داشته باشند. همچنین با دریافت استعلام قیمت از طریق سیستم RFQ ویترین نت بتوانند خریدی به صرفه را تجربه کنند. 

راهنما
نام تامین کننده
نام تامین کننده
نام محصول
نام تامین کننده

جهت مشاهده اطلاعات تماس تامین کننده، لطفا نام و شماره موبایل خود را وارد کنید.

نام تامین کننده

نام تامین کننده

09125285988

کاربر عزیز