ثبت نام تامین کنندگان ورود
خرید اقساطی
× در حال حاضر هیچ محصولی در این دسته بندی وجود ندارد.
دستگاه پخت نان سنگک
حداقل سفارش: 1 دستگاه

دستگاه پخت نان سنگک به روی شن طبیعی   دستگاه پخت نان سنگک جهت پخت نان سنگک سنتی روی شن های طبیعی طراحی شده است که هیچ گونه نیازی به شاطر و وردست ندارد و اپراطور ان جلوی دستگاه فقط یک نفر می باشد. دستکاه پخت نان سنگک اخرین تکنولوژی کارخانه ماشین سازی برادران اوستاد می باشد که طراحی ان با تجربه چندین ساله دستگاه های سنگک در بازار و تلفیق ان با نان سنگک سنتی طراحی شده است که برای اولین بار در ایران و جهان طراحی و تولید شده است که تکمیل شده نوع دستگهای قدیمی این شرکت را می باشد. در طراحی  دستگاه پخت نان سنگک تک نفره بوده و در اندازه های ۲٫۷۰ * ۲٫۷۰   و ۲٫۳۵ * ۲٫۳۵  می باشد که در هر فضائی می توان از ان استفاده کرد. در طراحی این دستگاه به جای کفی ورق اهنی از کفی قالب چدن استفاده شده است که در دستگاه های قدیمی این شرکت از ورق استفاده می شد که به مرور زمان این ورق کج می شد. چدن طوری طراحی شده است که شن های طبیعی روی ان ریخته می شود و دستگاه با طول عمر بالا کار می کند. مزیت بعدیدستگاه پخت نان سنگک طراحی مخزن خمیر ریز ان می باشد که در دستگاه های قدیمی مخزن خمیر ریز طوری طراحی شده بود که محور دید ان جلوی چشم نفر نبود ولی در طراحی دستگاه پخت نان سنگک جدید محور دید ان کاملا قابل دید و جهت کنترل خمیر ریز می توان راحت دید داشت.   در دستگاه های قدیمی ریل خمیر ریز طوری طراحی شده بود که یک نفر باید حتما جلوی خمیر ریز می ایستاد و یک نفر به عنوان نان در طرف دیگر دستگاه که این باعث می شد ۲ نفر بالای سر دستگاه بایستد که این یکی از معایب دستگاه قدیم به شمار می امد.ولی دردستگاه پخت نان سنگک تک نفره این عیب برطرف شده و ریل طوری طراحی شده که مانعی در وسط دستگاه وجود ندارد و ریل در بغل دستگاه و چسبیده به دیوار دستگاه می باشد همچنین در طراحی خود مخزن خمیر ریز طوری می باشد که یک نفر می تواند به راحتی کنترل دستگاه را هم به عنوان نان دراور و هم به عنوان کنترل خمیر ریز در دست بگیرد.   سایز ابعاد دستگاه نیز کوچک تر شده و دو اندازه ۲٫۷۰ *۲٫۷۰ سانتی متر و  ۲٫۳۵ * ۲٫۳۵ سانتی متر تبدیل شده عایق بندی دستگاه طوری طراحی شده که نصف مصرف گاز دستگاه های قدیمی را دارا می باشد.  

دستگاه پخت نان سنگک سنتی
۱۸,۰۰۰,۰۰۰ تومان
حداقل سفارش: 1 دستگاه

دستگاه پخت نان سنپک به صورت سنتی مدا s21m  دستگاه پخت اتومات نان سنگک به صورت دوار پرتال (چرخدار) به صورت دو تکه طراحی گردید.برای حمل و جابجایی مشکلی پیس نیاید, به خاطر دوار بودن فضای کمی اشغال میکند . دستگاه در دو سایت به مشتری ارائه می شود 2.5*2.5 و 3*3 متر. به علت عایق کاری خوب و دقیق بدنه حرارت داخل فر به بیرون نفوذ نکرده و مصرف سوخت به میزان قابل چشمگیری کاهش میابد و از هدر رفتن انرژی جلوگیری میشود .فر مجهز به تابلو PLC و اینورتر جهت کنترل و دما و تنظیم سرعت پخت فر می باشد و همچنین کم مصرف بودن برق بواسطه وجود اینورتر هزینه ها را کاهش داده برق مصرفی فر به صورت تک فاز می باشد

دستگاه شاطر اتومات نان سنگک
۱۵,۰۰۰,۰۰۰ تومان
حداقل سفارش: 1 دستگاه

دستگاه شاظر اتوماتیک پخت سنگک که در فرایند اصلی خمیز ریز یا شاطر به دو صورت طراحی شده:1- طرح ماردونی یا نقاله حلزونی 2- سیستم کمپرسور بادی . سیستم  ماردونی یا تقاله حلزونی به مارپیچ حلزونی مشهور است برای خمیر ریز یا شاظر اتومات سنگک و لواش طراحی شده است . مرحله ی نگه داری و انتقال و ریزش خمیر از جنس استیل 304 صنایع غدایی ساخته شده است سیستم کمپرسور بادی که جدیدترین سیستم خمیرریز یا شاطر اتومات هست که تو بحث اتومات طراحی و ساخته شده است  این سیستم به صورت دو جدار طراحی شده که آب داخل سیستم جریان می یابد . که تو محیط گرم و سرد به خوبی کارایی دارد . سیستم مجهز به فشار شکن اتومات مجهز هست  

دستگاه فر طبقه ای نان حجیم و نیمه حجیم
۳۶,۰۰۰,۰۰۰-۳۸,۰۰۰,۰۰۰ تومان
حداقل سفارش: 1 دستگاه

دستگاه فر طبقه ای نان حجیم و نیمه حجیم , فر طبقه ای دستگاهی است با حرارت صد در صد غیر مستقیم با قابلیت پخت انواع نان های حجیم و نیمه حجیم . انواع کیک و برخی از انواع شیرینی ها است. این فر دارای 4 طبقه است که هر طبقه سیستم بخار جداگانه ای دارد. طبقات فر می تواند از جنس فنس یا سنگ مخصوص این شرکت باشد.هزینه ی گرم کردن در این نوع فر کم بوده و از انرژی حداکثر استفاده میشود. به اسانی میتوان فر را پر و تخلیه , تمیز و سرویس کرد

دستگاه پخت نان سنتی-نیمه اتومات
۲۳,۰۰۰,۰۰۰ - ۴۳,۰۰۰,۰۰۰ تومان
حداقل سفارش: 1 دستگاه

دستگاه نانوایی نیمه اتوماتیک پرتابل دستگاهی است با حرارت صد در صد غیر مستقیم , با قابلیت تولید انواع نان های سنتی از قبیل : نان تافتون, نان لواش آذری , نان بربری ,شیرمال و حتی پیتزا و نان خشک می باشد. در تولید این دستگاه باتوجه به نوع نان تولیدی , از انواع چدن های صاف(نان بربری و تافتون), سوراخدار(نان لواش آذری), برجسته (نان سنگک سنتی) استفاده میشود.

دستگاه پخت نان سنگک اتومات
۷۳,۰۰۰,۰۰۰ تومان
حداقل سفارش: 1 دستگاه

دستگاه نانوایی پرتابل سنگک با حرارت صد در صد غیر مستقیم جهت تولید نان سنگک تولید می گردد. خمیر سنگک بر روی چدن فرو رفته و برجسته انتقال یافته و نان سنگک را با ظاهر و طعم سنتی خود تولید می کند.

دستگاه پخت نان سنگک دوار
۳۵,۰۰۰,۰۰۰ تومان
حداقل سفارش: 1 دستگاه

دستگاه پخت نان با سنگک دوار پخت نان به دوصورت مستقیم وغیر مستقیم تقسیم میشود. این دستگاه جهت حمل و نقل وجابه جایی آسان به دوتیکه از نظر طولی وارتفاعی طراحی گردیده است. دستگاه پخت نان سنگک دوار در دو مدل چدنی و ریگی طراحی شده است.  

دستگاه تمام اتوماتیک دو بالشتک
حداقل سفارش: 1 دستگاه

دستگاه تمام اتوماتیک دو بالشتک با هدف پخت بهتر نان اختراع شد. از مزایای این دستگاه: سنتی بودن و ماندگاری بالا، کاهش ضایعات نان، بی صدا، کاهش دخالت دست در فرآیند پخت نان، و ... می باشد.

صنعت سازان نام آور