× در حال حاضر هیچ محصولی در این دسته بندی وجود ندارد.
  • جدیدترین
  • پربازدیدترین
  • ارزان‌ترین
  • گران‌ترین
سمپاش 20 لیتری اپوکا ایتالیا
۳۴۱,۰۰۰ تومان
حداقل سفارش: 1 دستگاه

ویژگی های سمپاش لانسی اپوکا ایتالیا : این سمپاش اپوکا دارای ظرفیت ۲۰ لیتر می باشد. این سمپاش همراه بند شانه ۱۲۰ سانتی است. سمپاش اپوکا ایتالیا سیستم پمپاژ حرفه ای دارد و همچنین دارای واشر NBR است. این شرکت ‎تولید کننده و عرضه کننده انواع ماشین های ‎کشاورزی،ساختمانی،باغبانی و فضای سبز است.  

سمپاش 15 لیتری هاردی دانمارک
۳۴۵,۰۰۰ تومان
حداقل سفارش: 1 دستگاه

سمپاش ۱۵ لیتری هاردی دانمارک قابل استفاده به صورت دستی به همراه دو عدد سرلانس میکرو با قابلیت پاشش به صورت میکرو است که باعث افزایش تاثیر سم (واکسن) و صرفه جویی در مصرف آن می شود. مخزن این سمپاش، پلی اتیلن ضد نشت با پمپ پیستونی است. میزان فشار این سمپاش تا ۳ بار است که مناسب علف کش ها، قارچ کش ها و حشره کش ها است. ویژگی های سمپاش 15 لیتری هاردی : بسیار سبک و مقاوم طول شلنگ تحویل ۱۲۷ سانتی متر طول لانس ۵۰ سانتی متر

آیا محصول مشابهی جهت فروش دارید؟ فروش محصولات خود را افزایش دهید
 به جمع فروشندگان این محصول بپیوندید
سمپاش دستی ۲ لیتر
۲۸,۵۰۰ تومان
حداقل سفارش: 1 عدد

سمپاش ۲ لیتری با کیفیت بالا و جابه جایی آسان مناسب برای محیط های کوچک می باشد. مخزن سمپاش، یک مخزن با حجم۲ لیتر می باشد که معمولاً در این نوع سمپاش ها، مخازن بزرگتر از فلز گالوانیزه و یا پلاستیک های فشرده با کیفیت ساخته می شود که تحمل فشار هوای ذخیره شده را داشته باشد. فروش به صورت تعداد نیز انجام میگیرد وارسال بار به تمامی نقاط ایران انجام میشود.    

سمپاش 800 لیتری بال تمام هیدرولیک
۳۱,۹۰۰,۰۰۰-۳۶,۹۰۰,۰۰۰ تومان
حداقل سفارش: 1 دستگاه

سمپاش 800 لیتری بال تمام هیدرولیک دارای شنـاخت و کـاربرد زیر است : سمپاش 800 لیتری بال تمام هیدرولیک جـهت مبارزه با انواع آفـات و بیمـاری ها و علف های هرز مورد استفاده قرار گـرفته و از نظر یکنواختی پاشش محلول واقـعا بی نظیر می باشد. از انـواع سمپـاش می توان موارد زیر را نام برد : - از لـحاظ عـرض کـار:سمپاش سـاده مکانیکی با عرض کـار 8، 10، 12 و 14 متر  - سمپاش حـرفه ای هیدرولـیکی با عرض کـار 20 و 24 متر - سمپاش حـرفه ای هیدرولـیکی با عـرض کـار 12،14،20و 24 متر ساخته می شود. تعداد نازل پاشنده 48،40،36،28،24،20،16 می باشد.  

سمپاش زنبه ای مدل G 2000
۲,۵۰۰,۰۰۰-۲,۱۰۰,۰۰۰ تومان
حداقل سفارش: 1 دستگاه

سمپاش زنبه ای برای سمپاشی باغات کوچک ومزارع کشاورزی مورد استفاده قرار میگیرد.دستگاه دارای جابه جایی آسان ، کیفیت بالا و تضمین شده است. قابلیت نصب با انواع پمپ و موتور در سمپاش زنبه ای وجود دارد.  مشخصات سمپاش زنبه ای میتوان به موارد زیر اشاره کرد:  - دارای موتور ۶/۵ اسب، ۷/۵ اسب ، موتور روبین و.... - دارای پمپ ۴۵، پمپ ۳۰ و پمپ لوشانگ می باشد. - شلنگ ۵۰ متری ۵ لایه - شاسی صنعتی - دارای تاییده جهاد کشاورزی لوازم کامل مربوط به دستگاه موجود می باشد. ارسال  دستگاه یک روزه انجام میشود. سمپاش زنبه ای دارای یکسال ضمانت و ده سال خدمات پس از فروش است.

سمپاش 2000 لیتری توربین باغی فن گرد
۵۰,۰۰۰,۰۰۰-۶۵,۰۰۰,۰۰۰ تومان
حداقل سفارش: 1 دستگاه

سمپاش 2000 لیتری باغی توربینی اتومایزر فن گرد دارای  مشخصات زیر است : - سمپاش 2000 لیتری توربین باغی فن گرد  دارای پمپ پر قدرت Bertolini PBO 1440 ایتالیا است. - فن دستگاه ، کرومیزه 90 سانتیمتر ایتالیا و 16 نازله است. - دارای گیربکس 2 سرعته ایتالیا می باشد  - مخزن این سمپاش 2000 لیتری ، فایبرگلاس Fiberglass با منبع شستشوی دست است. - چرخ از نوع پهن می باشد. - شاسی با قابلیت تنظیم ارتفاع اکسل درسمپاش 2000 لیتری توربین باغی قرار داده شده است.  

سمپاش فرغونی 100 لیتر
۲,۹۰۰,۰۰۰-۲۷,۰۰۰,۰۰۰ تومان
حداقل سفارش: 1 دستگاه

سمپاش فرغونی ۱۰۰ لیتر دارای شاسی صنعتی برش سی ان سی ودسته خمکاری شده مربوط به شاسی می باشد. چرخ فرغونی توپر ضد اسید و ضد پنچری در این دستگاه سمپاش قرار داده شده است. از ویژگی های سمپاش فرقونی میتوان موارد زیر را نام برد :  - زیر مخزن پلی اتیلن 5 لایه طبرستان - شلنگ ۵لایه ۵۰ متری - موتور هندا ۶/۵اسب -  پمپ ۴۵ بار ۳ شیر - رنگ الکترواستاتیک - لانس لوازم کامل سمپاش نیز موجود است و فروش این دستگاه به صورت تک و تعداد انجام میگیرد. سمپاش فرقونی یکسال ضمانت ده سال خدمات پس از فروش دارد.

سمپاش 400 لیتری توربینی باغی پشت تراکتوری
۱۵,۰۰۰,۰۰۰-۱۴,۰۰۰,۰۰۰ تومان
حداقل سفارش: 1 دستگاه

سمپاش 400 لیتری توربینی باغی فن گرد 8 نازله buferagri ترک دارای چرخ تفلنی برای جابجایی بهتر است. پمپ دستگاه ONTAR B -80 با فشار 50 bar می باشد. دبی دستگاه 80 lit در دقیقه است. سمپاش 400 لیتری توربینی باغی پشت تراکتوری دارای شاسی با رنگ الکترواستاتیک ضد زنگ و نازل های برنجی ترک گرد پاش می باشد. سمپاش 400 لیتری پشت تراکتوری باغی توربینی ،ضد چکه و درب ضد نشت و دارای مخزن uv مقام در برابر آفتاب و سرما و... می باشد.  

آیا محصول مشابهی جهت فروش دارید؟ فروش محصولات خود را افزایش دهید
 به جمع فروشندگان این محصول بپیوندید
سمپاش 600 لیتری پشت تراکتوری بوم 10و 12 متر ترک
۹,۱۰۰,۰۰۰-۹,۵۰۰,۰۰۰ تومان
حداقل سفارش: 1 دستگاه

سمپاش 600 لیتری بوم 12 متر buferagri ترک دارای چرخ تفلنی برای جابجایی بهتر است. پمپ دستگاه ONTAR B -80 با فشار 50 bar می باشد. دبی دستگاه 80 lit در دقیقه است. سمپاش 600 لیتری پشت تراکتوری دارای شاسی با رنگ الکترواستاتیک ضد زنگ و نازل های برنجی ترک گرد پاش می باشد. جابجایی با انواع نازل پلاستیکی سوپاپ دارامکان پذیر است. سمپاش 600 لیتری پشت تراکتوری،ضد چکه و درب ضد نشت و دارای مخزن uv مقام در برابر آفتاب و سرما و... می باشد.  

سمپاش پشت تراکتوری 200 لیتری
۳,۱۰۰,۰۰۰-۶,۳۰۰,۰۰۰ تومان
حداقل سفارش: 1 دستگاه

سمپاش پشت تراکتوری 200 لیتری مناسب برای سمپاشی و محلول پاشی در باغات میوه، باغات متراکم، گلخانه ها، واحدهای دامداری و مرغداری می باشد. این محصول از نظر جا به جایی و حمل و نقل آسان می باشد. ظرفیت این سمپاش 200 لیتر و شلنگ آن 50 یارد شلنگ 8.5 است.  

محصول مورد نظر را پیدا نکردید؟ با یک درخواست، چندین قیمت بگیرید
 یک درخواست چندین قیمت
لوازم و دستگاه سمپاش

معرفی لوازم و دستگاه سمپاش

وسایل سمپاش از جمله ادوات و لوازم باغبانی می‌باشد که جهت سمپاشی یکنواخت محصولات کشاورزی و باغی مورد استفاده قرار می‌گیرد. هر چند وقت یکبار انواع مختلفی از سموم و مواد شیمیایی توسط کشاورزان جهت حفظ و نگهداری محصولات خود به کار برده می‌شود. توزیع ناهماهنگ سموم در دزهای مختلف می‌تواند اثرات مطلوبی از خود به جا نگذارد. به همین علت برای توزیع یکنواخت سموم بر روی محصولات کشاورزی از سمپاش و لوازم سمپاش استفاده می‌شود.

سمپاشی هر چند وقت یک بار انجام می‌شود و بسته به نوع سم، نحوه‌ی سم پاشی نیز می‌تواند متفاوت باشد. برخی از سموم به زمین وارد می‌شوند، برخی دیگر را با اضافه کردن به آب یا روغن به گیاهان می‌رسانند. اما لوازم و دستگاه سمپاش برای سمومی که باید مستقیما به برگ و شاخه‌های درختان و گیاهان برسد، مورد استفاده قرار می‌گیرند.

توزیع مواد سمی با غلظت کمتر از دوز مورد نیاز محصول، باعث عدم مبارزه با آفات و علف‌های هرز شده و از سوی دیگر توزیع با غلظت بیشتر از دوز مصرفی مجاز محصول، علاوه‌بر اینکه هزینه‌ی اضافی بر روی دست کشاورز می‌گذارد، موجب افزایش ریسک آلودگی آب‌های زیر زمینی و محیط زیست می‌شود. اما استفاده از انواع دستگاه‌های سمپاشی باعث شده تا هم ریسک این کار کم شود و هم اثرگذاری سموم کشاورزی بر روی آفات و علف‌های هرز افزایش یابد.

حال می‌خواهیم به بررسی انواع سمپاش، لوازم سمپاش و اجزای آن، نحوه‌ی استفاده و نگهداری از سمپاش و همچنین نکات ایمنی در استفاده از سمپاش بپردازیم.

انواع دستگاه سمپاش

کارایی و دقت سمپاش‌ها با یکدیگر بسیار متفاوت هستند، به خصوص سمپاش‌هایی که در صنعت باغبانی و کشاورزی کاربرد دارند. لذا با توجه به قیمت دستگاه سمپاش می‌توانید از کاربردهای و امکانات مختلفی بهره‌مند شوید. انواع و سبک‌های مختلفی از سمپاش در دسترس می‌باشد که هر کدام از آن‌ها برای استفاده در کاربردی خاص در حوزه‌های وسیع باغداری و کشاورزی طراحی شده‌اند.

سم پاش دستی و شارژی:

این نوع سمپاش برای مصارف سطوح کوچک کاربرد دارند. ظرفیت مخزن سمپاش دستی از چند لیتر بیشتر (زیر ۱۰ لیتر) تجاوز نمی‌کند.

سم پاش ساده:

سمپاش ساده برای سم پاشی چند درخت و درختچه مناسب است و کاربری باغی داشته و برای علف‌های هرز مناسب نیست. غالبا این نوع سم پاش، دارای مخزن فلزی با حجم ۱۰ تا ۲۵ لیتر هستند.

سم پاش پشتی (کوله‌ای):

این نوع سمپاش نسبت به نوع پشتی این برتری را دارد که دارای فشار ثابت است. به همین دلیل قابلیت نصب بوم و نازل‌های تی جت (مخروط توخالی) را دارد.

سم پاش پشتی موتوری لانس دار:

فشار آن به جای اهرم توسط موتور تامین می‌شود. حجم مخزن این مدل بین ۲۰ تا ۲۵ لیتر می‌باشد. فشار آن ثابت است و قابلیت نصب بوم و نازل را دارد. این نوع سمپاش برای مزارع مناسب می‌باشد.

سم پاش فرغونی:

سمپاش فرغونی برای سم پاشی باغ مناسب است. موتور چهار زمانه دارد و مخزن آن تا ۱۰۰ لیتر ظرفیت دارد.

سمپاش زنبه‌ای:

این نوع سمپاش نیز برای باغ ها مناسب است ولی چرخ و مخزن ثابت ندارد. نام دیگر این نوع سمپاش، برانکاردی است. یعنی توسط دو نفر به صورت برانکارد حمل می‌شود.

انواع اجزا و لوازم سمپاش

اجزا و لوازم سمپاش در انواع مختلف آن متفاوت می‌باشد. یک سم پاش با توجه به نوع آن، می‌تواند دارای اجزایی مثل مخزن، لوله‌ها، پمپ‌ها، نازل‌ها، صافی‌ها، موتور، اتصالات و توربین باشد. این لوازم باتوجه به کاربرد سمپاش ممکن است در برخی متفاوت باشد یا اصلا وجود نداشته باشد.

مخزن سمپاش:

مخزن برای نگهداری سم رقیق شده استفاده می‌شود. مخزن‌ها در انواع دستی، فرغونی، ماشینی و ... هستند که بسته به محیط کار و حجم مواد مورد نیاز انتخاب می شوند. معمولا جنس مخازن که به عنوان لوازم و دستگاه سم پاش استفاده می شوند، پلاستیک فشرده است.

پمپ سمپاش:

یکی از مهم‌ترین لوازم و اجزاء سمپاش پمپ آن است که بر روی مخزن سوار می‌شود. پمپ‌های مورد استفاده در سمپاش شامل دو نوع بادی و هیدرولیک هستند.

شیلنگ و لانس سمپاش:

یکی دیگر از لوازم سمپاش شیلنگ می‌باشد که بین پمپ و مخزن قرار می‌گیرد. شیلنگ‌ها در طول‌های مختلفی موجود هستند. در مخزن‌های دستی که معمولا بر روی پشت سوار می‌شوند، اندازه شیلنگ‌ها کوتاه تر است. شلنگ سم پاشی در انواع فرغونی، زنبه‌ای ۳ و ۵ لایه با جنس PVC می‌باشند. لانس‌ها نیز می توانند ساده، برنجی، تلسکوپی، تفنگی و کارواشی باشند.

نازل:

یکی از مهم ترین بخش‌ها در هر سم پاشی، نازل آن می‌باشد که نقش اساسی در کیفیت و ویژگی پاشش سم خروجی دارد. نازل‌ها معمولا در دو نوع بادبزنی و مخروط‌پاش موجود هستند. نازل‌های بادبزنی در سم پاش‌های لانس‌دار قابل استفاده می‌باشند و نازل‌های مخروط‌پاش برای حشره‌کشی و قارچ‌کشی کاربرد دارند.

همزن:

این لوازم سمپاش به منظور حفظ غلظت و همگنی محلول در حین عملیات سمپاشی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

صافی:

یکی دیگر از لوازم سمپاش صافی است که نقش مهمی در یکنواختی پاشش و فیلتر گل‌ولای و سنگریزه‌ها دارد.

چکه‌گیر:

یکی از ابزارهای جانبی متصل به نازل‌ها که اهمیت ویژه‌ای در مصرف بهینه سموم و جلوگیری از هدر رفتن آن ها دارد، چکه گیر است.

نحوه استفاده و نگهداری از سمپاش

در ابتدا لازم به ذکر است با توجه به حجم کل مایع پاشیده شده در واحد سطح زمین روش‌های سمپاشی به صورت حجم بالا یا HV، حجم کم یا LV، حجم خیلی کم ULV تقسیم‌بندی می‌شود. سمپاش‌هایی که به منظور از بین بردن علف‌های هرز یا هرگونه مصارف ضدعفونی کردن بستر کشت به کار می‌روند، نباید برای هدف دیگری استفاده شوند. در حقیقت، باید یک سمپاش را فقط برای از بین بردن علف‌های هرز استفاده کرده و سمپاش دیگری را هم برای گل و درخت استفاده نمود.

همچنین بهتر است سمپاش بلافاصله پس از استفاده از تمیز شود. به این ترتیب که ابتدا باید محلول باقی مانده تخلیه شده و سپس مخزن چندین مرتبه با آب شسته شود. بعد از آن برای قسمت‌های دیگر سمپاش نظیر تلمبه، پمپ، شیلنگ و ... نیز همین کار باید انجام شود. پس از تخلیه کامل مخزن و سایر قسمت‌های سمپاش از محلول، اطراف و داخل سمپاش را به آب صابون آعشته کرده و با استفاده از آب داغ با دمای ۸۰ درجه سانتی‌گراد به خوبی آن را تمیز کنید. همچنین اگر قرار است که برای مدت طولانی از سمپاش استفاده نشود بهتر است تمام لوازم سمپاش را باز کرده و خشک کنید.

نکات ایمنی

در هنگام کار با سمپاش استفاده از تجهیزات ایمنی مناسب مانند دستکش، کلاه، ماسک، کفش کار و لباس یکسره ضد مواد شیمیایی ضروری است. همچنین توجه به این نکته نیز الزامی است که در هنگام وزش باد نباید عملیات سمپاشی انجام شود.

شهر تامین کننده
02144168445

جهت تایید شماره موبایل خود، کد چهار رقمی ارسال شده را در زیر وارد کنید.

ارسال مجدد اصلاح شماره موبایل