فیلتر و دسته بندی‌ها
نوع عضویت
نوع عضویت

عضو ویژه طلایی

قیمت (تومان)

فقط کالاهای موجود
نوع دستگاه
بشقابی
برگردان دار
برگردان دار دو طرفه
زهکشی
حداقل قدرت مورد نیاز (اسب بخار)
45 اسب بخار
50 اسب بخار
60 اسب بخار
65 اسب بخار
70 اسب بخار
75 اسب بخار
80 اسب بخار
90 اسب بخار
100 اسب بخار
110 اسب بخار
170 اسب بخار
حداقل عرض کار (سانتی متر)
70 سانتی متر
75 سانتی متر
76 سانتی متر
85 سانتی متر
90 سانتی متر
105 سانتی متر
120 سانتی متر
170 سانتی متر
180 سانتی متر
190 سانتی متر
200 سانتی متر
210 سانتی متر
220 سانتی متر
1.45 سانتی متر
حداکثر عرض کار (سانتی متر)
90 سانتی متر
100 سانتی متر
105 سانتی متر
120 سانتی متر
140 سانتی متر
150 سانتی متر
170 سانتی متر
180 سانتی متر
270 سانتی متر
475 سانتی متر
1.75 سانتی متر
حداقل عمق کار (سانتی متر)
10 سانتی متر
15 سانتی متر
17 سانتی متر
25 سانتی متر
30 سانتی متر
35 سانتی متر
50 سانتی متر
حداکثر عمق کار (سانتی متر)
17 سانتی متر
20 سانتی متر
30 سانتی متر
40 سانتی متر
45 سانتی متر
جنس پایه
پروفیل سنگین
فولاد ضد سایش
ادوات کشاورزی و خاک ورزی

حداقل سفارش: 1 دستگاه

احراز هویت نشده

احراز هویت نشده

?

گاو آهن دو طرفه 4 خیش چرخ دار

حداقل سفارش: 1 دستگاه

215,000,000
احراز هویت شده

احراز هویت شده

؟

عضو ویژه طلایی

عضو ویژه طلایی

گاو آهن 3 خیش تسمه ای صادراتی مدل 22092

حداقل سفارش: 1 دستگاه

52,000,000
احراز هویت شده

احراز هویت شده

؟

عضو ویژه طلایی

عضو ویژه طلایی

سوله و اسکلت فلزی
گاو آهن 3 خیش قوطی صادراتی

حداقل سفارش: 1 دستگاه

52,000,000
احراز هویت شده

احراز هویت شده

؟

عضو ویژه طلایی

عضو ویژه طلایی

گاو آهن طرح آلمان شرقی4 خیش قوطی صادراتی

حداقل سفارش: 1 دستگاه

75,000,000
احراز هویت شده

احراز هویت شده

؟

عضو ویژه طلایی

عضو ویژه طلایی

گاو آهن طرح 3 خیش فیاتی

حداقل سفارش: 1 دستگاه

22,500,000
احراز هویت شده

احراز هویت شده

؟

عضو ویژه طلایی

عضو ویژه طلایی

گاو آهن گلدونی 2 خیش

حداقل سفارش: 1 دستگاه

15,500,000
احراز هویت شده

احراز هویت شده

؟

عضو ویژه طلایی

عضو ویژه طلایی

گاو آهن دو طرفه 3 خیش

حداقل سفارش: 1 دستگاه

167,000,000
احراز هویت شده

احراز هویت شده

؟

عضو ویژه طلایی

عضو ویژه طلایی

گاوآهن

حداقل سفارش: 1 دستگاه

احراز هویت نشده

احراز هویت نشده

?

گاوآهن رامسون

حداقل سفارش: 1 دستگاه

احراز هویت نشده

احراز هویت نشده

?

گاوآهن

حداقل سفارش: 1 دستگاه

احراز هویت نشده

احراز هویت نشده

?

گاوآهن سه خیش

حداقل سفارش: 1 دستگاه

احراز هویت نشده

احراز هویت نشده

?

پرسش های متداول

خریداران می توانند در بازار اینترنتی ویترین نت با ثبت درخواست خرید و یا تماس مستقیم با تعداد زیادی از تامین کنندگان گاو آهن ارتباط برقرار کنند.

با جست و جو در میان هزاران محصول و پس از گفت وگوی مستقیم با تامین کنندگان گاو آهن می توانید سفارش خرید خود را به روش مستقیم و یا از طریق خرید امن ویترین نت ثبت کنید.

12 – 14 اینچ قطر استاندارد پره ها میباشد

از 12 تا 18 اینچ قابل طراحی و ساخت می باشد

برگردان یا دو طرفه – قوطی صادراتی

فولاد ضد خش و ضد سایش

از 2 تا 6 خیش ولی امکان طراحی وجود دارد

بله دارای یک سال گارانتی میباشد

با توجه به نوع تراکتور نوع گاو آهن متغیر است

با توجه به وسعت زمین نوع گاو آهن متغیر است

گاوآهن یا خیش، ابزاری در کشاورزی برای کندن، زیر و رو کردن و شخم زدن زمین است که دارای تیغه یا تیغه‌های فولادی سنگین است که به وسیله چهارپایان و ماشین‌های کشاورزی بر روی زمین کشیده می‌شود. گاو آهن از مهمترین ابزارهای خاک ورزی اولیه است.

با توجه به نیاز کشاورز گاو آهن برگردان دار، گاو آهن بشقابی، گاو آهن چیزل، گاو آهن دوار و گاو آهن زیر شکن تولید می­گردد.

هدف از شخم اولیه برآورده کردن نیازهای اولیه برای رشد گیاهان کشاورزی است. انتهای گاو آهن بایستی به وسیله کشاورز در زمین فرو رود. گاوآهن در خاک شیاری را ایجاد می‌کند، خاک را از زمین جدا کرده و آن را بلند میکند وسپس برمی‌گرداند.

برای تعیین تعداد خیش گاوآهن باید عرض کار همچنین به میزان قدرت موتور تراکتور توجه کرد.

برای زمین‌های دارای لایه سخت یا سخت لایه، تراکتورهای پرقدرت با دنباله بند زیرشکن را انتخاب کنید.

برای اراضی بزرگ اما دارای چمن یا بقایای زیاد، گاوآهن بشقابی از نوع دو طرفه انتخاب کنید.

برای زمین‌های سبک یا زمین‌هایی که کشت قبلی آنها، گیاهان غده‌ای (چغندر قند، سیب زمینی) بوده است، استفاده از دیسک‌های سنگین یا گاوآهن قلمی با ساق بلند را انتخاب کنید.

در صورت سنگلاخی بودن زمین از بهتر است از کولتیواتور با ساق فنری استفاده کنید.

برای شخم پاییزه دیم، گاوآهن قلمی (چیزل) را مورد استفاده قرار دهید.

گاو آهن

گاوآهن چیست؟

گاوآهن یا خیش برای خاک ورزی یعنی زیر و رو کردن و شخم زدن زمین های باغی و زراعی استفاده می شود. هدف از شخم زدن تغییرات فیزیکی مورد نیاز در خاک به منظور آماده نمودن بستر بذر و ریشه گیاه می باشد. با استفاده از گاوآهن، علف های هرز در حین شخم زدن بریده شده و با زیر و رو کردن به زیر خاک مدفون می شوند.

خاک ورزی حفاظتی

خاک ورزی حفاظتی روشی برای کم کردن عملیات خاک ورزی، حداقل به هم خوردگی خاک و کاهش نیروی کارگری و انرژی لازم است. هدف از خاک ورزی حفاظتی، حفظ بقایای گیاهی حداقل در ۳۰ درصد از سطح خاک است. این عملیات به منظور کنترل فرسایش آبی و بادی و افزایش مقدار نفوذ آب در خاک انجام می شود. به دلیل افزایش رطوبت ذخیره شده در خاک در عملیات خاک ورزی حفاظتی، عملکرد محصول افزایش می یابد.

انواع گاوآهن 

از نظر ساختمان و اجزای تشکیل دهنده چند نوع گاوآهن وجود دارد.

 

  • گاوآهن برگردان دار
  • گاوآهن بشقابی
  • گاوآهن چیزل
  • گاوآهن زیر شکن
  • کولتیواتور پنجه غازی

 

گاوآهن برگردان دار

این دستگاه دارای خیش و تیغه فولادی ضد سایش و ضد زنگ به صورت نوک تیز و متصل به یک شاسی می باشد. از گاوآهن تراکتور برای شخم اولیه زمین استفاده می گردد. خاک را به طور کامل زیر و رو می کند و خاک عمقی را به سطح می آورد. شخم از طریق ایجاد شیار در خاک و برگردان لایه سطحی خاک و بریدن با عمق 10 تا 45 سانتیمتر انجام می شود. بر اساس نوع گاوآهن، لایه خاک را چرخانده و با زاویه 35-45 درجه به سمت دیگر بر می گرداند. گاوآهن بر اساس نیاز زمین و قدرت تراکتور در مدل های یک طرفه و دو طرفه بوده و تعداد خیش متغیر می باشد. برای مزارع کوچک، گاوآهن برگرداندار سوار ولی برای مزارع متوسط یا بزرگ، گاوآهن نیمه سوار و دنباله بند توصیه می شود. در هر صورت گاوآهن دو طرفه بهتر از یکطرفه است. گاوآهن سوار، بر اتصال 3 نقطه تراکتور سوار می شوند. گاوآهن نیمه سوار دارای یک چرخ حاصل در عقب بوده و در جلو فقط به بازوهای پایینی تراکتور متصل می شود. یعنی ماشین فقط دو نقطه اتصال به تراکتور دارد. گاوآهن دنباله بند فقط یک نقطه اتصال دارد و از جلو فقط به مالبند ثابت یا گردان تراکتور متصل است. تمام ماشین روی 3 چرخ حامل با دو چرخ در جلو و یک چرخ در عقب حمل می گردد. گاوآهن نیمه سوار و دنباله بند از جک هیدرولیکی برای درآوردن و به خاک انداختن خیش ها بهره می گیرند. گاوآهن بیش از 4 یا 5 خیش از نوع نیمه سوار می باشد. چون بلند کردن آن با دستگاه هیدرولیک تراکتور مشکل آفرین است. ادوات 7 خیش یا بیشتر معمولاً به صورت دنباله بند طراحی می گردند. گاوآهن تراکتور با خیش بیشتر برای مزارع بزرگتر مناسب می باشد و زمان اجرای شخم را کم کرده یا بازده زمانی زیاد شود.

گاوآهن بشقابی

گاوآهن بشقابی در خاک های سخت و دارای ریشه که گاوآهن برگرداندار بقایای گیاهی را به خوبی نمی پوشاند کاربرد دارد. هر واحد دستگاه شامل صفحه بشقابی شکل به قطر ۵۰ تا ۹۵ سانتیمتر است که از مرکز بشقاب می چرخد. ستونی از خاک توسط لبه تیز بشقاب بریده و در سطح شیب دار آن، خرده می شود. سپس بالا می رود و به سمت راست گاوآهن بر می گردد. معمولاً چند واحد گاوآهن بشقابی روی یک شاسی قرار دارند و دستگاه با تراکتور کشیده می شود. طی حرکت در زمین و در اثر نیروی ناشی از مقاومت خاک، بشقاب به حول محور خویش می چرخد. گاوآهن بشقابی با سهولتی بیش از گاوآهن برگردان دار در خاک های خشک، متراکم و چمنی پیش می رود. این گاوآهن برای شخم زدن زمین های دارای بقایای محصولات ریشه ای مانند هویج و سیب زمینی استفاده می شود. میزان برگشت و خرد شدن خاک تابع زاویه برخورد بشقاب با خاک است. هر چه سطح بشقاب با جهت حرکت تراکتور زاویه عمودتری بسازد، برگشت خاک کامل تر خواهد بود. از این تغییر زاویه برای انجام نیمه شخم استفاده می کنند. اگر گاوآهن بشقابی به طور مایل نسبت به جهت حرکت تراکتور در خاک پیش برود گاوآهن بشقابی یک طرفه نامید می شود. کاربرد این گونه گاوآهن ها در انجام نیمه شخم است.

گاوآهن قلمی یا چیزل

مجموعه ای از قلم های متوسط را که روی یک شاسی سوار شده اند، گاوآهن قلمی گویند. خیش در گاوآهن قلمی به صورت مثلث و به شکل قلمی است. شکل و ابعاد قلم های فولادی بسیار متفاوت است، ولی می توان آنها را به سه اندازه بزرگ، متوسط و کوچک تقسیم نمود. اسکنه یا قلم، پایه ای فولادی است که نوکی تیز و پاشنه ای شکل دارد. در راس اسکنه های متوسط و کوچک بیلچه های کوچک و قابل تعویضی سوار می کنند. عرض و شکل بیلچه مورد نصب به هدف و شرایط کار بستگی دارد. گاوآهن چیزل برعکس گاوآهن برگرداندار و بشقابی خاک را بر نمی‌گرداند. تنها با نفوذ درون خاک را آن می شکافد و شیاری در خاک ایجاد می‌کند. این نحوه باز کردن خاک را نیمه شخم گویند. نیمه شخم در آیش زمستانه یا یکساله کاربرد دارد. استفاده از گاوآهن چیزل تنها در مواردی توصیه می‌شود که به منظور کنترل فرسایش خاک، نباید بقایای گیاهی را زیر خاک کرد. همچنین برای محدود کردن تبخیر سطحی و ذخیره‌سازی مناسب رطوبت درون خاک مناسب است. در صورت عدم ضروت دفن بقایای گیاهی، گاوآهن‌ چیزل اقتصادی‌تر بوده و سرعت کار با آن نیز بیشتر از گاوآهن برگرداندار می باشد.

گاوآهن زیر شکن

نوع سنگین گاوآهن چیزل که برای شکستن لایه های فشرده شده خاک زیر سطحی به کار می رود به زیر شکن موسوم است. زمانی که یک لایه غیر قابل نفوذ در عمق خاک بوجود می آید از این دستگاه استفاده می شود. معمولاً زیر شکن خاک را در اعماق ۴۵ تا ۷۵ سانتیمتری و گاهی بیشتر باز می کند.

کولتیواتور پنجه غازی

نوع دیگری بیلچه به صورت صفحه ای تقریباً افقی بر روی انتهای قلم سوار می شود. کولتیواتور پنچه غازی از نصب این بیلچه ها بر روی گاوآهن قلمی به وجود می آید. کولتیواتور برای از بین بردن علف های هرز در بین ردیف های کاشت به کار می رود. معمولاً از کولتیواتورهایی که بیلچه نسبتاً عریض و تقریباً افقی دارند برای سله شکنی و وجین علف های هرز استفاده می شود. انواع بزرگ بیلچه (با فاصله دو بال در حدود ۳۰ سانتیمتر) برای ایجاد جوی و پشته های کوچک کاربرد دارد.

قیمت گاو آهن در ویترین نت 

یکی از مهمترین ماشین آلات و تجهیزات کشاورزی و باغبانی گاو آهن است که از طریق ویترین نت در انواع مختلف توسط تامین کنندگان و تولید کنندگان معتبر به فروش می رسد. خرید انواع گاو آهن از این طریق بسیار آسان و به صرفه است زیرا شما می توانید به راحتی تامین کنندگان و تولیدکنندگان معتبر این محصولات را پیدا کنید از آن ها مشاوره تخصصی بگیرید و با دریافت استعلام قیمت گاو آهن و مقایسه قیمت بدون واسطه از تامین کننده مورد نظر خود خریدی به صرفه داشته باشید. سیستم RFQ ویترین نت این امکان را فراهم کرده است تا از طریق آن بتوانید استعلام قیمت دریافت کنید و خرید بدون واسطه را تجربه کنید. 

نام تامین کننده
نام تامین کننده
نام محصول
نام تامین کننده

جهت مشاهده اطلاعات تماس تامین کننده، لطفا نام و شماره موبایل خود را وارد کنید.

نام تامین کننده

نام تامین کننده

02191001170

کاربر عزیز