چطور در ویترین نت بفروشم
شروع برای فروش
به عنوان یک تامین کننده در ویترین نت شما چیزی فراتر از یک ویترین دیجیتال دریافت خواهید کرد، خدمات تجاری ویترین نت از مراحل ابتدایی بازاریابی تا انتهای فروش به شما کمک میکند تا تجارت خود را ده ها پله ارتقا دهید و این باعث می شود تا خدمات با کیفیت تری در اختیار مشتریان خود قرار دهید، در ادامه فرآیند دریافت این خدمات را به اجمال توضیح میدهیم.
ایجاد پروفایل
1 ایجاد پروفایل
به عنوان تامین کننده ابتدا یک پروفایل ایجاد کنید، ثبت نام در ویترین نت رایگان می باشد و به شما کمک میکند از مزایای ویترین نت برای آشنایی بیشتر با آن استفاده کنید. بنابراین با ثبت اطلاعات اولیه خود در عرض چند دقیقه میتوانید پنل کاربری خود را تحویل بگیرید برای اینکه خریداران به شما اعتماد کنند می بایست اطلاعات دقیقتان را به طور کامل در قسمت پروفایل تامین کنندگان وارد کنید .همچنین یک اکانت منیجر(پشتیبان تامین کنندگان) در کنار شما خواهد بود تا بتوانید این مسیر را به راحتی طی کنید.
تامین کننده تایید شده
کسب عنوان تامین کننده تایید شده یکی از مراحل مهم در فرآیند عضویت ویترین نت به عنوان فروشنده است و اعتبار وضعیت شرکت شما را برای خریداران تایید و قابل اعتماد می سازد. کسب این نشان با بررسی مدارک شناسایی تامین کننده٬ توسط کارشناسان ویترین نت انجام میگیرد.
اکانت منیجر (Account manage)
مدیر امور تامین کنندگان در ویترین نت با عنوان اکانت منیجر شناخته می شود، در واقع این شخص سعی دارد تا پل ارتباطی بین سازمان و تامین کنندگان را بسازد و همواره تامین کننده را در تمامی فرآیند ها همراهی کند٬ تامین کنندگان تمامی آموزش ها٬ سوالات و مشکلاتی که برایشان در مسیر پیش می آید را با این فرد در میان میگذارند٬ به نوعی این فرد نماینده آنان در ویترین نت خواهد بود.
 درج محصولات
2 درج محصولات

درج تمامی محصولات در ویترین نت اهمیت بسیار زیادی دارد چرا که تعداد محصولات رابطه مستقیم با بازدید و مشتری بیشتر دارد و باعث می شود درخواست های مشتریان را در زمان کمتری به دست بیاورید. ثبت محصولات بیشتر در ویترین نت باعث می شود سریع تر وارد دنیای فروش دیجیتال شوید و نتایج بی نظیر آن را ببینید.

برای ثبت محصولات در ویترین نت همکاران ما به شما کمک میکنند و همواره در کنار شما هستند تا این کار را به درستی انجام دهید، همچنین پنل مدیریت حرفه ای ویترین نت در اختیار شماست تا خودتان نیز بتوانید این کار را انجام دهید.

راهنمای بهبود محتوای محصولات

  ویترین دیجیتالی
3 ویترین دیجیتالی

تامین کنندگان در ویترین نت میتوانند ویترین اختصاصی خودشان را داشته باشند٬ برند خود را به نمایش بگذارند و راه های ارتباطی را در اختیار خریداران قرار دهند همچنین تمامی محصولات خود را در معرض دید هزاران بازدید کننده بالقوه قرار دهند.

ساخت ویترین دیجیتالی بسیار ساده است و نیازی به دانش فنی ندارد٬ همچنین تمامی استانداردهای محتوایی و بازاریابی دیجیتال برای آن رعایت شده تا تامین کنندگان بتوانند در کمتر از چند دقیقه بازاریابی و فروش دیجیتال خود را شروع کنند، برند و محصولات شما بدون محدودیت جغرافیایی و زمانی در دسترس خریدارانی از سراسر کشور و منطقه خواهد بود.

  پاسخ به درخواست های خرید
4 پاسخ به درخواست های خرید
بلافاصله پس از درج محصولات در ویترین نت شروع به دریافت درخواست های خرید میکنید٬ به عنوان یک پلتفرم بی واسطه تمامی اطلاعات مشتریان در اختیار شما خواهد بود تا با آنها ارتباط برقرار کنید و به توافق برسید٬ همچنین اگر بتوانید در کمتر از یک ساعت به درخواست ها پاسخ بدهید شانستان در فروش را۳۰ درصد افزایش خواهید داد چرا که تامین کنندگان دیگر با شما بر سر گرفتن سفارش رقابت میکنند. تمامی درخواست های خرید از طریق پنل مدیریت تامین کنندگان در اختیار شما قرار میگیرد و همچنین در صورت تمایل از با پیامک به شما اطلاع رسانی می شود.
  ضمانت سفارش و پرداخت امن
5 ضمانت سفارش و پرداخت امن
خریداران آنلاین و مشتریانی که به صورت اینترنتی به دنبال خرید B2B هستند نیاز دارند تا اعتمادشان را جلب کنید این اعتماد را ویترین نت برای خریداران و تامین کنندگان از طریق ضمانت های بیمه تجارت و پرداخت امن فراهم می سازد، شما میتوانید به مشتریان خود این اطمینان را بدهید که در صورت ثبت سفارش از طریق ویترین نت پرداخت آنها ایمن خواهد بود٬ این تضامین باعث میشود فرآیند اعتماد مشتریان به تامین کنندگان بسیار سریع تر اتفاق بیفتد. ویترین نت تضمین میکند که ارسال سفارش خریداران به موقع و با هزینه ثابت پیش بینی شده انجام گیرد. همچنین ضمانت میدهد کالای خریداری شده مغایر با سفارش نباشد. در نهایت ترغیب خریداران برای ثبت سفارش از طریق ویترین نت باعث می شود فرآیند فروش برای تامین کنندگان آسان، کم هزینه و مدیریت شده باشد.
  بیمه تجارت بیمه تجارت
بیمه تجارت٬ سفارش آنلاین را از مرحله پرداخت تا ارسال محافظت می کند. پرداخت امن برای تامین کنندگان و خریداران ، اطمینان از ارسال سفارش به مقصد نهایی٬ متناسب با انتظاری که خریدار داشته از مزایای بیمه تجارت می باشد. بیمه تجارت ویترین نت در صورت بروز اختلاف به طور بی طرفانه مشکل طرفین را حل خواهد کرد. این ویژگی فقط مختص تامین کنندگانی می باشد که عضویت ویژه ویترین نت را دارند٬ طی قرارداد با ویترین نت توافق نامه امضا کرده و به تعهدات خود پایبند هستند. این امکان را میتوانید از طریق پنل خود فعال کنید .
پروفایل خود را مدیریت کنید
تا به اینجای کار محصولات خود را ثبت کردید٬ به درخواست ها پاسخ دادید و سفارش ها را مدیریت کردید حالا نوبت این است که فعالیت دیجیتال خود را در ویترین نت بهینه کنید و تجربه فروش بیشتری را ازآن خود کنید.
   ارتباط با تامین کنندگان را حفظ کنید
1 به سوالات خریداران پاسخ دهید
بعد از دریافت درخواست های خرید سعی کنید در کمتر از چند ساعت با آنها ارتباط برقرار کنید٬ چرا که پاسخ سریع باعث میشود نرخ تبدیل به فروشتان حداقل ۳۰ درصد افزایش پیدا کند. برای این کار بهتر است پنل مدیریت ویترین نت را به طور دائمی بر روی تلفن همراه خود و یا کامپیوتر باز نگه دارید تا جزو اولین تامین کنندگانی باشید که با خریدار تماس میگیرند.
ارتباط با خریداران را تغذیه کنید
2 ارتباط خود با خریداران را تغذیه کنید
برخلاف دیگر پلتفرم ها ویترین نت یک پلتفرم بی واسطه می باشد٬ بنابراین ارتباط با خریداران بدون محدودیت برای تامین کنندگان امکان پذیر است. ارتباط خود را با مشتریان حفظ کنید٬ چندین بار پیگیر سفارش آنها شوید و اطلاعات مورد نظرشان را در سریع ترین زمان ممکن برایشان ارسال کنید این ارتباط نیاز به دقت و پیگیری مداوم شما دارد٬ چرا که خریداران B2B برای تصمیم گیری نیاز به ارزیابی جزئیات بیشتری دارند.
فروش را بهینه کنید
3 فروش را بهینه کنید
از طریق اطلاعات دسته بندی شده ای که در اختیار شما قرار میدهیم میتوانید فروش خود را بهینه کرده و آن را ارتقا دهید اطلاعاتی مانند تعداد بازدید، تعداد کلیک بر روی محصولات ، فروش ماه های گذشته و …. همه این اطلاعات به صورت یکپارچه در اختیار شما می باشد، سیستم هوشمند بازاریابی به شما کمک میکند تا فروش خود را افزایش دهید.
کسب و کار خود را ارتقا دهید
پس از ایجاد پروفایل، سفارش های جدید دریافت خواهید کرد٬ اما برای توسعه بیشتر کسب و کارتان٬ رشد برند و افزایش فروش میتوانید از ابزارهای بازاریابی ویترین نت نیز استفاده کنید.
پله کنید
1 پله کنید
بر اساس اطلاعات بازدید، پرمخاطب ترین محصولات را در صفحات لیستی پله کنید به عبارتی با استفاده از ویژگی پله بالاتر از رقبا قرار می گیرید و این باعث می شود تا درخواست های خرید بیشتری دریافت کنید.
  به RFQ ها پاسخ دهید
2 به RFQ ها پاسخ دهید
نیازی نیست منتظر باشید تا خریداران به سراغ شما بیایند - می توانید به طور فعال خریدارانی را که به دنبال محصولاتی مانند شما هستند در بازار درخواست قیمت (RFQ) پیدا کنید. از بین آنها انتخاب کرده و تماس بگیرید.
بازار درخواست قیمت (RFQ) چیست؟ بازار درخواست قیمت (RFQ) چیست؟
درخواست برای قیمت (RFQ نیز نامیده می شود) یک درخواست از سمت خریداران می باشد که آن را به جای ارسال به یک تامین کننده برای ویترین نت ارسال میکنند، خریدار جزئیات آنچه را که به دنبال آن است ثبت کرده و RFQ را به ویترین نت ارسال میکند. سپس این درخواست در بازار RFQ قرار میگیرد. بازار RFQ جایی است که تامین کنندگان می توانند در بین درخواست خریداران جستجو و به موارد مرتبط پاسخ دهند.
در تمامی مراحل پشتیبانی خواهید شد
در تمامی این مراحل کارشناسان پشتیبانی تامین کنندگان در کنار شما هستند تا بهترین نتیجه را از فعالیت در ویترین نت دریافت کنید پس در هر مرحله با ما در تماس بوده و سوالات تان را در میان بگذارید.

مزایای استفاده از ویترین‌نت از زبان تامین کنندگان

آقای متین حقوقی از شرکت بکردانه

آقای وحید غدیری مدیر عامل شرکت جالکو

آقای وحید غدیری مدیر عامل شرکت جالکو

آقای علیرضا کارگران مدیر اجرایی شرکت گلپاش صنعت

آقای علیرضا کارگران مدیر اجرایی شرکت گلپاش صنعت

آقای یاسر عبیری مدیر عامل فناب صنعت گلپا

آقای یاسر عبیری مدیر عامل فناب صنعت گلپا

 آقای متین حقوقی از شرکت بکردانه

آقای متین حقوقی از شرکت بکردانه

آخرین وبینارها
 B2B-قسمت دوم
فروش B2B - قسمت دوم
زمان : 16 آبان 1400 ساعت 19
ارائه دهنده : امید بخشعلی
مدیر فروش ویترین نت
مشاهده فیلم وبینار
فروش B2B-قسمت اول
فروش B2B - قسمت اول
زمان : 24 مهر 1400 ساعت 19
ارائه دهنده : امید بخشعلی
مدیر فروش ویترین نت
مشاهده فیلم وبینار
راه اندازی کارگاه خانگی و کسب درآمد با تولید عرقیات گیاهی
4 گام اصلی برای تبدیل شدن به یک فروشنده حرفه ای
زمان : 25 اسفند 99 ساعت 19:30
ارائه دهنده : امید بخشعلی
مدیر فروش ویترین نت
مشاهده فیلم وبینار
مشاوره رایگان