× در حال حاضر هیچ محصولی در این دسته بندی وجود ندارد.
مطالب مرتبط در بلاگ ویترین‌نت
الکتروموتور خانگی چگونه کار میکند؟الکتروموتور خانگی چگونه کار میکند؟

نحوه کارکرد الکتروموتور خانگی به عوامل مختلفی نظیر نوع روتور و همچنین سیم پیچ موتور الکتریکی بستگی دارد. در این متن به نحوه...

ادامه مطلب  
کاربرد الکتروموتور خانگیکاربرد الکتروموتور خانگی

الکتروموتور خانگی با توجه به مدل های مختلفی که دارد تقریبا در تمامی قسمت های خانه مورد استفاده قرار می گیرد. این موتور های...

ادامه مطلب  
انواع الکتروموتورانواع الکتروموتور

انواع الکتروموتور های مختلف با کارایی ها متفاوت در بازار موجود هستند. شما باید بر اساس نیاز خود از میان مدل های مختلف...

ادامه مطلب  
الکتروموتور چیست؟الکتروموتور چیست؟

الکتروموتور و یا همان موتور الکتریکی یکی از بزرگترین دست آورد های بشر است. این موتور ها به راحتی می توانند انرژی الکتریکی را به...

ادامه مطلب  
الکتروموتور خانگی

الکتروموتور خانگی دستگاهی است که انرژی الکتریسیته را تبدیل به انرژی مکانیکی می کند. یعنی دقیقاً عملی برعکس ژنراتور؛ چراکه ژنراتور انرژی مکانیکی را تبدیل به انرژی الکتریسیته می سازد.
مدل های مختلفی از الکتروموتور خانگی تولید و عرضه می شود.

نکات خرید الکتروموتور خانگی

برای تصمیم گیری در مورد انتخاب بهترین مدل، بهتر است این نکات را مد نظر داشته باشید:

1- ولتاژ: به برق مستقیم برای الکتروموتور خانگی خود دسترسی دارید و یا اینکه می‌ خواهید از باتری استفاده کنید؟ اگر قصد استفاده از برق مستقیم دارید، تطابق ولتاژ دستگاه و خانه خود خود را نیز بررسی کنید. برخی از دستگاه های الکتروموتور احتیاج به ولتاژهای قوی‌تری دارند.
2- فرکانس:‌ فرکانس الکتروموتور خانگی ممکن است بسته به اینکه محصول ساخته شده در کدام کشور است متفاوت باشد. بنابراین، به این مورد نیز دقت کنید. برای مثال در آمریکا الکتروموتور خانگی در فرکانس 6Hz کار می‌ کنند ولی به صورت کلی استفاده از 50hz نیز مرسوم است.
3- سرعت: آیا الکتروموتور خانگی مورد نظر در سرعت ثابت و یا قابل تنظیم کار می کند؟ اگر لزوماً به سرعت خاصی احتیاج دارید، بنابراین بهتر است یک دستگاه کنترلر نیز تهیه کنید.
4- گشتاور: گشتاور مورد نیاز شما برای الکتروموتور خانگی چه مقدار است؟ آیا جاذبه را نیز به عنوان یک مانع در نظر میگیرید؟ آیا میزان گشتاور پس از گذشت مدتی از شروع فعالیت باید تغییر کند؟
5- قدرت: هنگام انتخاب الکتروموتور خانگی، قدرت این دستگاه یکی از مهم‌ترین عوامل است. قدرت مورد نیاز شما چقدر است؟ دستگاه الکتروموتور خانگی مورد نظر این قدرت را در زمان حداکثر کارایی می تواند ارائه کند، یا به صورت عادی نیز قادر به ارائه آن است؟
6- دوره کاری: دوره کاری به نسبت زمان کاری ماشین به کل بازه زمانی گفته می‌شود. برای مثال دوره کاری ۸۰ درصد به این معنا است که دستگاه ۸۰ درصد زمان کار خواهد کرد و ۲۰ درصد اوقات خاموش است. دلیل این خاموشی نیز به علت ایجاد وقفه برای خنک شدن الکتروموتور خانگی شما است. عموماً الکتروموتور خانگی کوچک و ضعیف‌تر دوره کاری بیشتری دارند. به هرحال میزان دوره کاری را نیز حتماً باید در محاسبات خود برای الکتروموتور خانگی لحاظ کنید.
7- چرخه عمر: انتظار دارید الکتروموتور خانگی برای چه مدت زمان بدون هیچگونه مشکل کار کند؟ استفاده مداوم و با دوره کاری بالا عموماً منجر به کاهش طول عمر الکتروموتور خانگی می شود.
8- شرایط محیطی اطراف: قصد دارید از الکتروموتور خانگی مورد نظر در کجا استفاده کنید؟ آیا باید حفاظ خاصی برای آن در نظر بگیرید؟ آیا در معرض آب و یا گردوخاک قرار خواهد گرفت؟ هرکدام از این موارد می تواند در انتخاب مدل مورد نظر تاثیرگذار باشد.

تصحیح شماره ارسال مجدد رمز

کد تایید را وارد کنید .

; مشاوره رایگان