× در حال حاضر هیچ محصولی در این دسته بندی وجود ندارد.
مطالب مرتبط در بلاگ ویترین‌نت
دستگاه روستر قهوه چیست؟دستگاه روستر قهوه چیست؟

دستگاه روستر قهوه، عمل پختن، بو دادن، و گریل کردن قهوه سبز را برای تبدیل آن به دانه های قهوه برشته شده انجام می‌دهد. امروزه...

ادامه مطلب  
راه اندازی خط تولید ترشیجات و شوریجات (اینفوگرافی)راه اندازی خط تولید ترشیجات و شوریجات (اینفوگرافی)

آیا می‌دانید برای راه اندازی خط تولید ترشیجات و شوریجات به چه دستگاه‌هایی نیاز است؟

ادامه مطلب  
دستگاه روستر قهوه

دستگاه رست قهوه

دستگاه روستر قهوه (تفت دهنده قهوه) دانه‌های سبز قهوه را با پختن و بو دادن به دانه‌های قهوه‌ای تبدیل می‌کند، در حقیقت دانه‌های قهوه بدون این کار قابل مصرف نیستند و با استفاده از این دستگاه که از مهم‌ترین ماشین آلات آماده سازی محصول است، اولین کار آماده سازی قهوه انجام می‌شود. این دستگاه در دو نوع خانگی و صنعتی وجود دارد.
روش به عمل آمدن دانه‌های قهوه به این صورت است که پس از ریختن دانه‌های سبز قهوه داخل دستگاه روستر، این دانه‌ها به تدریج مقداری از آب خود را از دست می‌دهند و کمی حجیم می‌شوند و رفته رفته رنگ آن‌ها قهوه‌ای رنگ می‌شود و در نهایت برای دم کردن این دانه‌های قهوه برشته و روست شده می‌توان از دستگاه قهوه ساز استفاده کرد.
طراحی منحصر به فرد دستگاه‌های رست قهوه به روسترهای حرفه‌ای این امکان را می‌دهد تا بتوانند تمامی اجزای دستگاه مانند دما، زمان و قدرت حرارت در طول روست را کنترل کرده، تنظیمات دلخواه خود را ذخیره کنند و بتوانند آن را تکرار کنند. 

دستگاه روستر قهوه صنعتی

این مدل دستگاه رست قهوه در ابعاد صنعتی و کارخانه‌ای کاربرد دارد و از ظرفیت 5 کیلویی تا 60 کیلویی موجود است. همچنین ظرفیت تولید آن‌ها بین 10 کیلوگرم تا 30 کیلوگرم قهوه در ساعت متفاوت است.
پس از تفت قهوه، برای خنک کردن دانه‌ها از سانتریفیوژ خنک کننده استفاده می‌شود که معمولا به همراه خود دستگاه قرار داده می‌شود.

دستگاه رست قهوه تابشی

بیشتر مدل‌های دستگاه رست قهوه با حرارت مستقیم شعله کار می‌کنند ولی جدیدا مدل‌هایی وارد بازار صنایع غذایی شده‌است که با حرارت مستقیم تابشی کار می‌کند به این صورت که اشعه مادون قرمز ساطع شده از صفحه سرامیکی دستگاه باعث می‌شود بر خلاف دستگاه‌های روستر شعله‌ای و یا المنتی، تمامی دانه ها به میزان یکنواخت روست شوند.
پردازنده مرکزی "دستگاه روستر تابشی" مجهز به وایرلس است که علاوه بر به حداقل رساندن مصرف انرژی دستگاه، امکان مشاهده پروسه روست و کنترل و آنالیز کردن نمودارهای آن را بر روی گوشی‌های هوشمند و یا لپ تاپ محیا می‌سازد و با گزینه روست آسان، تمامی مراحل از روست تا خنک کردن دانه ها به صورت کاملا خودکار انجام می‌شود.

تصحیح شماره ارسال مجدد رمز

کد تایید را وارد کنید .