× در حال حاضر هیچ محصولی در این دسته بندی وجود ندارد.
الکتروموتور صنعتی

الکتروموتور صنعتی چیست؟

الکتروموتور یک دستگاه الکتریکی-مکانیکی است که انرژی الکتریکی را تبدیل به انرژی مکانیکی (جنبشی) می کند. به عبارت دیگر، الکتروموتور دستگاهی است که نیروی چرخی تولید می کند. یکی از ساده ترین دسته بندی های انواع الکتروموتور بر حسب کارکرد آن ها انجام می شود و آن ها را تقسیم به الکتروموتور خانگی و الکتروموتور صنعتی می کنیم. الکتروموتور صنعتی همانطور که از آن هم نیز پیدا است، برای مصارف صنعتی به کار گرفته می شود و قدرت بیشتری دارد.
بر اساس نوع دیگری از دسته بندی، الکتروموتور صنعتی را می توان به دو نوع AC و DC تقسیم کرد. مدل های AC دارای جریان متناوب هستند. یعنی جهت جریان در آن ها متناوباً تغییر می کند. در سوی دیگر، مدل های DC قرار دارند که به آن ها الکتروموتور صنعتی با جریان مستقیم می گوییم. در این مدل ها جهت جریان ثابت است و تغییری نمی کند.
یکی از متداول ترین دسته بندی های انجام شده برای الکتروموتور صنعتی ، بر اساس همین جهت جریان است. بر همین اساس، الکتروموتور صنعتی با جریان متناوب را به سه دسته الکتروموتور صنعتی خطی،‌الکتروموتور صنعتی القایی و الکتروموتور صنعتی سنکرون تقسیم می کنند. در این بین، موتورهای سنکرون خود به دو نوع موتور رلوکتانسی و موتور هیستریزیس می شود.
از سوی دیگر، الکتروموتور صنعتی القایی نیز به دو نوع تک فاز و ۳ فاز تقسیم می شود.

این در حالی است که الکتروموتور صنعتی با جریان مستقیم نیز تقسیم به دو مدل جزئی تری خود ، تحریک و دگرتحریک تقسیم می شوند. مدل های خود تحریک را نیز به ۳ گروه جزئی تر مرکب، سری و شانت می توان تقسیم بندی کرد.

لازم به ذکر است که هرکدام از این الکتروموتورهای صنعتی ویژگی خاص خود را دارند و برای مصارف خاص کاربرد دارند. با این حال، توجه به موارد زیر هنگام خرید الکتروموتور صنعتی می تواند تا حدی شما را در تصمیم گیری یاری کند:
ولتاژ، فرکانس، سرعت، گشتاور، قدرت، دوره کار، چرخه عمر، شکل ظاهری، مکان مورد استفاده، اندازه قاب (چهارچوب)، دمای محیط، ارتفاع (از سطح دریا)، سروصدای تولید شده توسط الکتروموتور، سیستم تهویه، امکانات جانبی و ارائه بازخورد توسط دستگاه، کنترلر دستگاه الکتروموتور صنعتی، هزینه های مربوط به عملکرد، هزینه های مربوط به نگهداری، کارآیی و بهره‌ وری، احتیاج و یا عدم احتیاج به الکتروموتور صنعتی پشتیبان.

تصحیح شماره ارسال مجدد رمز

کد تایید را وارد کنید .