درخواست مشاوره رایگان

درخواست قیمت
ماشین آلات و دستگاه های تزریق پلاستیک

ماشین آلات و دستگاه های تزریق پلاستیک
به فرایند قالب گیری تولید کردن محصولات تزریقی که بر مبنای ترمو پلاستیک و ترموست ها انجام می گیرد، قالب گیری تزریقی گفته می شود. این فرایند به کمک ماشین آلات و دستگاه های تزریق پلاستیک انجام می شود و در این ماشین ها مواد مختلف پس از وارد شدن به سیلندر داغ دستگاه، با یکدیگر میکس می شوند.
ماشین آلات و دستگاه های تزریق پلاستیک انواع مختلفی دارند که نحوه ی کار هر کدام از آن ها با دیگری متفاوت است. در این مقاله قصد داریم به معرفی انواع مختلف این ماشین ها، اجزای آن ها و مزایا و معایب هر کدامشان بپردازیم.
ماشین آلات و دستگاه های تزریق پلاستیک چه انواع مختلفی دارند؟
این دستگاه ها سه نوع اصلی و مشهور دارند که عبارت است از:
1. هیدرولیک 2. تمام الکتریک 3. هیبریدی

1. دستگاه تزریق هیدرولیک
دستگاه تزریق هیدرولیک رایج ترین نوع ماشین آلات و دستگاه های تزریق پلاستیک هستند. سیلندر های این ماشین ها هیدرولیک است و برای فشردن کامل و محکم نیمه های قالب به کار می رود. نیروی گیره ی این دستگاه ها تا 8000 تن نیز می رسد و به آن ها این امکان را می دهد که محصولاتی تولید کنند که وزنی بیش از 50 پوند داشته باشند.
مزایای دستگاه تزریق هیدرولیک:
1. گیرۀ آن برای ساختن قطعات بزرگ نیروی کافی دارد.
2. نرخ تزریق و دوام و استحکام آن بسیار بالاست.
3. شات تزریق آن ظرفیت زیادی دارد.
4. توانایی پَران این دستگاه مناسب است.
5. قیمت اولیۀ این دستگاه خیلی بالا نیست.
معایب دستگاه تزریق هیدرولیک:
1. مصرف زیاد انرژی، حتی در زمانی که دستگاه غیر غعال است.
2. نسبت به مدل های دیگر دقت کمتری دارند
3. مقداری هم سر و صدا تولید می کنند.

2. دستگاه تزریق تمام الکتریک
دستگاه تزریق تمام الکتریک نوع پیشرفته تر ماشین آلات و دستگاه های تزریق پلاستیک هستند و مهم ترین ویژگی آن ها به کار رفتن سروو موتور در سیستم شان است. در واقع تمام مراحل تزریق که به وسیلۀ اجزای مختلف انجام می شود، در این دستگاه ها با نیرو و کمک سروو موتور صورت می گیرد.
مزایای دستگاه تزریق تمام الکتریک:
1. به دلیل تکرار پذیر بودن سیستم دستگاه، فرایند تولید محصول با کمترین استفاده از مواد افزودنی انجام می شود و همین امر موجب می شود پسماند کمتری باقی بماند.
2. با استفاده از سروو موتور که امکان عملکرد مجزای موتور ها را ایجاد می کند، وظایف گوناگون دستگاه به صورت هم زمان انجام می شود و بنابراین سرعت تولید چند برابر می شود.
3. دستگاه بدون صدا و لرزش کار می کند.
معایب دستگاه تزریق تمام الکتریک:
1. توانایی تولید نیرویی معادل نیروی ماشین های تزریق هیدرولیکی را ندارند.
2. قیمت آن ها به مراتب بیشتر است.

3. دستگاه تزریق هیبریدی
دستگاه تزریق تمام الکتریک که سومین دسته از ماشین آلات و دستگاه های تزریق پلاستیک محسوب می شود، در واقع ترکیبی از دستگاه های هیدرولیکی و الکتریکی است و مزایای دستگاه الکتریکی و قدرت گیرۀ دستگاه هیدرولیکی را به صورت هم زمان دارا می باشد. به همین دلیل دستگاه هیبریدی برای تولید قطعه هایی که جدارۀ نازک یا ضخیم دارند، بهترین انتخاب است.

تصحیح شماره ارسال مجدد رمز

کد تایید را وارد کنید .

; مشاوره رایگان