× در حال حاضر هیچ محصولی در این دسته بندی وجود ندارد.
دستگاه تزریق پلاستیک اینجکشن

کاربرد دستگاه تزریق پلاستیک اینجکشن

امروزه استفاده از دستگاه های تزریق پلاستیک، که انواع گوناگونی دارند، رایج ترین و آسان ترین روش شکل دهی پلیمر ها و بسپار ها می باشد. در گذشته تمامی مراحل و کارهایی که با ماشین های تزریق پلاستیک انجام می شود به صورت دستی انجام می شد که بسیار زمان بر و طاقت فرسا بود.
یکی از انواع دستگاه های تزریق پلاستیک ، دستگاه تزریق پلاستیک اینجکشن است که به آن دستگاه بیرون اندازی نیز گفته می شود. این ماشین ها که خود قسمتی از یک ماشین بزرگ تر هستند، از یک صفحه ی مسطح بزرگ و چندین میله تشکیل شده اند و وظیفه ی خارج کردن قطعه و محصول نهایی از قالب مورد نظر را به عهده دارند. دستگاه بعد از اینکه قطعه را خارج کرد، راه گاه ها و رانر های زاید و بلا استفاده را از آن جدا می کند و این مواد زاید و جدا شده را دوباره ذوب می کند تا مجدداً مورد استفاده قرار بگیرند.

دستگاه تزریق پلاستیک اینجکشن از چه اجزایی تشکیل شده است؟

مهم ترین و اصلی ترین اجزای تشکیل دهنده ی این دستگاه تزریق عبارت است از:
1. مارپیچ مخصوص
2. سیلندر ویژه ی تزریق
3. نازل
4. گرمکن
5. قیف مختص مواد مذاب
6. دما و حرارت سنج
7. ترموکوپل

نحوه ی کار دستگاه تزریق پلاستیک اینجکشن

مواد پلاستیکی که معمولاً به صورت خرد شده و دانه دانه هستند، به درون قیفی که در قسمت بالایی دستگاه تعبیه شده است ریخته می شوند و از آن مجرا وارد سیلندر می شوند که هیتر ها دور تا دور آن را پوشانده اند. پلاستیک ها در این قسمت حرارت می بینند و به شکل مذاب و حالت پذیر در می آیند. سیلندر این مواد را زیر و رو می کند و سپس آن را به قسمت جلویی دستگاه هدایت می کند. وقتی تمام مواد مذاب در درون مارپیچ ذخیره شد، نازل فرایند تزریق را آغاز می کند و پلاستیک مذاب را به درون قالب های مشخص می ریزد. در این مرحله پس از سرد سازی، محصول مورد نظر از قالب مربوطه خارج می شود و مورد استفاده و بهره برداری قرار می گیرد.

مزایای استفاده از دستگاه های تزریق پلاستیک اینجکشن

1. سرعت انجام فرایند در این دستگاه بسیار زیاد است و در نتیجه سرعت تولید محصولات مختلف نیز افزایش پیدا خواهد کرد.
2. اتلاف ماده ی اولیه در این دستگاه ها بسیار ناچیز است و استفاده از آن به صرفه و اقتصادی می باشد.
3. این دستگاه ها برای ساختن محصولات مختلف از تنوع بسیار زیادی برخوردار هستند.

تصحیح شماره ارسال مجدد رمز

کد تایید را وارد کنید .