ثبت نام تامین کنندگان ورود
ویترین نت
خرید اقساطی
× در حال حاضر هیچ محصولی در این زیر دسته وجود ندارد.
انواع کمباین

انواع کمباین که در بخش کشاورزی، زمان برداشت محصول مورد استفاده قرار می گیرد تنوع بالایی دارد و سبب شده تا پروسه ی جداسازی دانه از گیاه که در روش های سنتی بسیار زمان بر بود امروزه به سرعت و در زمانی کوتاه انجام گیرد. کمباین ها برای محصولات مختلف متنوع هستند و انواع مختلفی دارند. کمباین ها انواع ثابت و متحرک دارند. برخی از انواع کمباین ها در یک نقطه ثابت نگه داشته می شوند و محصولاتی مانند گندم را که برداشت شده است به آن منتقل می شود و دانه از گیاه جدا می شود. معمولاً گیاه نیز به صورت کاه درمی آید و خرد می شود.

انواع کمباین متحرک
علاوه بر کمباین های ثابت انواع کمباین در مدل های متحرک وجود دارد که کارایی بیشتری دارند و پیشرفته تر هستند. برای استفاده از این کمباین ها نیازی به برداشت جداگانه محصول نیست و همزمان با درو کردن کار جداسازی دانه ها نیز از گیاه انجام می شود. کمباین دارای یک لوله است که دانه های جدا شده را به محفظه ی خاصی وارد می کند و کمترین آسیب به دانه و ریختن آن کار انجام می گیرد.
سایز کمباین ها متغیر هستند و می توان از آن ها در مکان های مختلفی استفاده کرد. البته کمباین دشت و تپه با هم متفاوت اند. در کمباین تپه می توان با تغییر شیب کمباین را هم تنظیم کرد تا بیشترین کارایی را داشته باشد و بتواند در مناطق با شیب زیاد مانند تپه ها نیز کار برداشت محصول را انجام دهد.
به طور کلی انواع کمباین در چند مرحله وظایف خود را انجام می دهند که شامل موارد زیر است.
- بریدن و تغذیه کمباین
- کوبیدن محصول
- جدا کردن دانه از گیاه
- تمیز کردن و انتقال محصول به محفظه ی تعیین شده
از این رو انواع کمباین برای محصولات مختلف تدارک دیده شده است که کشاورزان برای برداشت محصول از آن استفاده می کنند.

صنعت سازان نام آور

ثبت رایگان محصول
و افزایش فروش

ثبت و معرفی محصول