× در حال حاضر هیچ محصولی در این دسته بندی وجود ندارد.
مطالب مرتبط در بلاگ ویترین‌نت
خشک کن و گازگیر مواد دستگاه تزریق پلاستیک چه کاربردی دارد؟خشک کن و گازگیر مواد دستگاه تزریق پلاستیک چه کاربردی دارد؟

خشک کن و یا گازگیر مواد دستگاه تزریق پلاستیک وظیفه خارج کردن رطوبت از مواد اولیه را دارد. وجود رطوبت در مواد اولیه پیش از شروع...

ادامه مطلب  
خشک کن و گازگیر مواد دستگاه تزریق پلاستیک

گازگیر یکی از مهم ترین قطعات در دستگاه های تزریق پلاستیک است و وظیفۀ آن گرفتن رطوبت و خشک کردن مواد خروجی دستگاه می باشد. گازگیر مواد دستگاه تزریق پلاستیک معمولاً صفحه های مشبک دارند و به همین دلیل هم می توانند هوا و گرمایی را که به مواد دمیده می شود به شکل یکسان و یکنواخت به تمام سطوح و اجزای مواد و قطعات برسانند. وظیفه ی کنترل کردن فرایند انجام وظیفه ی گازگیر توسط ترموستات مخصوص تابلوی فرمان انجام می شود.
گازگیر های دستگاه های تزریق پلاستیک که به آن ها خشک کن نیز گفته می شود، حالت قیفی شکل دارند و روی خود دستگاه تزریق یا پایه های مخصوصی که برای این کار در نظر گرفته شده است، نصب می شوند. بعضی از مواد مانند پلی آمید ها و ای بی اس ها و همچنین پلی کربنات ها که قرار است وارد دستگاه های تزریق پلاستیک بشوند، رطوبت و آب نسبتاً زیادی به خود جذب می کنند و ضرورتاً باید قبل از وارد شدن به دستگاه های تزریق رطوبت آن ها گرفته شود و کاملاً خشک بشوند. این وظیفه به عهده ی گازگیر هاست و به این عمل اصطلاحاً گازگیری یا زدودن رطوبت گفته می شود. اگر رطوبت این مواد گرفته نشود، کیفیت مواد تولید شده با آن ها بسیار پایین خواهد بود و همچنین مواد تولید شده ظاهر زیبا و مطلوبی نیز نخواهند داشت.
نحوه ی کار گازگیر های دستگاه تزریق پلاستیک چگونه است؟
بعد از این که مواد اولیه داخل قیف های گازگیر ریخته می شود، فن های هوای داغ که از میان المنت های مخصوص الکتریکی دستگاه عبور داده شده اند، با فشار به درون قیف دمیده می شود و هم زمان که با فشار در حال عبور هستند، دانه ها و ذره های مرطوب مواد را نیز بخار می کنند و مواد به خارج از دستگاه ریخته می شوند. این فشار و حرارت کاملاً یکسان توزیع می شود و همین امر موجب صرفه جویی در انرژی و زمان می شود و همچنین افزایش کیفیت و کارایی محصول نهایی را در پی خواهد داشت. حرارت مورد نیاز برای خشک کردن در این دستگاه ها هم بر اساس نوع ماده و میزان حرارتی که احتیاج دارد تعیین می شود و پردازش گر های دستگاه با گرم کردن پیشین مواد، زمان ذوب آن ها را کمتر می کنند و کل فرایند بسیار سریع و در زمان کمی انجام می شود.
گازگیر های دستگاه تزریق پلاستیک از چه اجزایی تشکیل شده اند؟
1. دمنده ی مخصوص هوا
2. قیف
3. تابلوی فرمان
4. المنت هایی که مخصوص حرارت دهی هستند
5. ترموستات

تصحیح شماره ارسال مجدد رمز

کد تایید را وارد کنید .

; مشاوره رایگان