× در حال حاضر هیچ محصولی در این دسته بندی وجود ندارد.
مطالب مرتبط در بلاگ ویترین‌نت
نحوه کاربرد دستگاه بازیافت پلاستیک و گرانولنحوه کاربرد دستگاه بازیافت پلاستیک و گرانول

دستگاه بازیافت پلاستیک و گرانول که هم به عنوان یک سیستم تولیدی مجزا و هم به عنوان بخشی از کارخانجات تولید پلاستیک مورد استفاده...

ادامه مطلب  
دستگاه بازیافت پلاستیک و گرانول

بسیاری از ظروف پلاستیکی اعم از قوطی های نوشابه، درهای آن ها، بطری های آب معدنی، ظروف لبنیات و ... بعد از مصرف محتویاتشان بدون هیچ استفاده ی دیگری دور ریخته می شوند و در طبیعت رها می شوند. این مسئله علاوه بر آلودگی ها و آسیب هایی که برای طبیعت به همراه دارد، باعث زشتی مناظر طبیعی می شود. بهترین و به صرفه ترین راه برای مدیریت پلاستیک ها و استفادۀ مجدد و چند باره از آن ها، بازیافت آن هاست که این کار امروزه توسط دستگاه های بازیافت پلاستیک انجام می شود.
برای انجام عملیات بازیافت توسط دستگاه های بازیافت پلاستیک، ابتدا باید موادی مانند چوب، خرده های آهن و شیشه و ... از آن ها جدا شود و پلاستیک های جدا شده برای بازیافت وارد دستگاه های مخصوص بشوند. به پلاستیک های بازیافت شده در اصطلاح رایج پت هات واش گفته می شود. در ایران صنعت بازیافت پلاستیک صنعت نو و تازه ای است، ولی به دلیل برگشت و صرفه ی اقتصادی فراوانی که دارد، بسیار مورد توجه و اقبال قرار گرفته است.
کارخانه ی بازیافت پلاستیک چیست؟
به کارخانه ی بازیافت پلاستیک در ایران کارگاه بازیافت پلاستیک نیز گفته می شود. در این کارخانه ها انواع گوناگون پلاستیک ها را از هم جدا می کنند و هر کدام را در دستگاه مخصوصی به شکل مکانیکی بازیافت می کنند. در روش بازیافت مکانیکی، پلاستیک ها را از حالت مونومری شان خارج نمی کنند و فقط و فقط حالت آن ها را عوض می کنند و دوباره این پلاستیک ها برای تولید و استفاده ی مجدد به چرخه های تولید پلاستیک وارد می شوند.
دستگاه های موسوم به بازیافت کننده ی پلاستیک حجم های مختلف و انواع گوناگونی دارند. ولی نکته ای که باید به آن توجه ویژه کرد این است که دستگاه مجزایی که نام آن دستگاه بازیافت پلاستیک باشد تولید نشده است و کار بازیافت مواد پلاستیکی را در واقع مجموعه ای از ماشین ها و دستگاه ها که هر کدام قسمتی از کار بازیافت را انجام می دهند و وظیفه ی مشخصی به عهده دارند انجام می دهند. به عبارت دیگر خطوط بازیافت کننده ی پلاستیک از ماشین های جداگانه ای تشکیل شده اند که مجموعه ی آن ها کار بازیافت پلاستیک را انجام خواهند داد.
چه عوامل و پارامتر هایی سرعت و کیفیت کار بازیافت پلاستیک ها را افزایش خواهد داد؟
1. مرغوب بودن نوع ماده ی اولیه ای که وارد دستگاه بازیافت می شود.
2. اندازه های محفظه های برش دستگاه ها و نوع طراحی تیغه های آن ها
3. جنس فلز تیغه ها
4. تعداد و نحوه ی قرارگیری تیغه ها
5. سرعت و توان الکتریکی موتور دستگاه
6. اندازه ی توری ماشین

تصحیح شماره ارسال مجدد رمز

کد تایید را وارد کنید .

; مشاوره رایگان