فیلتر و دسته بندی‌ها
استان های تامین کننده
البرز
تهران
سوخت مصرفی
بنزین
دور موتور (دور در دقیقه)
3000 دور در دقیقه
3600 دور در دقیقه
تعداد سیلندر
1
نحوه کار موتور
چهار زمانه
سیستم انتقال قدرت
شافت
عرض کار (میلیمتر)
450 میلیمتر
480 میلیمتر
جنس شاسی
فولاد
آیا موردی را که به دنبالش بودید، پیدا کردید؟
بله
خیر
ارسال
چمن زن

دستگاه چمن زن

دستگاه چمن زن از ادوات و لوازم باغبانی است که بیشتر در بخش هایی مانند فضای سبز چمنی، بلوارها، پارک‌ها و مواردی از این قبیل کاربرد دارند. چمن‌ ها معمولا بعد از مدتی بلند شده و شکل و ظاهر اولیه خود را از دست می‌دهند. دستگاه چمن زن برای کوتاه کردن چمن‌ها و علف‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد که سبب می‌شود تا زیبایی چمن همیشه پابرجا باشد و حالت پیر و خشک پیدا نکند. همچنین چمن به شکلی کاملا یکدست یه نظر برسد.

انواع چمن زن

دستگاه‌های چمن زن تنوع زیادی دارند. اصلی‌ترین دسته‌بندی آنها به دو گروه کلی چمن زن دستی و چمن زن برقی تقسیم می‌شود.
برخی از دستگاه‌های چمن زن ماشینی و برقی دارای مخزن و برخی بدون مخزن هستند. این دستگاه‌ها با حرکت بر روی چمن و علف آن ها را به صورت یک دست کوتاه می‌کند.
این نوع از دستگاه‌ها و ماشین آلات صنعت باغبانی در انواع دوشی و دستی نیز وجود دارند که هر کدام به صورت خاص خود کار می‌کنند. دستگاه‌های دوشی بر روی دوش فرد سوار می‌شوند و دارای یک دسته بلند و انعطاف پذیر هستند که دستگاه اصلی بر روی آن قرار دارد و با حرکت دادن آن بر روی علف‌ها و چمن آنها را کوتاه می‌کنند.
قیمت دستگاه چمن زن باتوجه به ظرفیت، برند و مدل دستگاه تغییر می‌کند. سایز تمامی این دستگاه‌ها بسته به حجم کاری که از آن ها انتظار می‌رود، متفاوت است. این دستگاه‌ها دارای کیفیت متنوعی هستند. از این رو بهترین دستگاه‌های علف چین و چمن زن باید بتواند به مرور زمان کیفیت اولیه خود را حفظ کند و کارایی لازم را از خود نشان دهد.

کاربرد

کاربرد دستگاه چمن زن و یا دستگاه علف زن در رسیدگی به باغ، باغچه، فضای سبز و زمین‌های زراعی است. با استفاده از چمن زن شکل ظاهری فضای سبز یکدست و زیبا شده و همچنین از خشک شدن و هرز شدن گیاهان جلوگیری می‌شود.

 

نکات قبل از خرید

مهم‌ترین نکته در خرید دستگاه چمن زن، موتور آن است. قدرت موتور دستگاه نشان‌دهنده نیروی دستگاه برای کار است. بعد از موتور، جنس تیغه‌های دستگاه بسیار مهم است. نوع تیغه در این دستگاه‌ها متفاوت و با اهمیت است؛ به طوری که بسته به نوع تیغه به کار رفته در چمن‌ زن آن‌ها را به دو دسته سیلندری و روتاری یا چرخشی تقسیم می‌کنند. در انتخاب چمن ‌زن ‌های برقی به دسترسی منبع برق توجه داشته باشید. چمن زن های برقی دارای دو نوع شارژی و برقی هستند که با انتخاب انواع برقی آن، دغدغه‌ی محدودیت و مدت زمان کار کردن با آنها از بین می‌رود.

تصحیح شماره ارسال مجدد رمز

کد تایید را وارد کنید .

RFQ
RFQ ( استعلام قیمت )

RFQ ( استعلام قیمت )