فیلتر و دسته بندی‌ها
نوع عضویت
نوع عضویت

عضو ویژه نقره‌ای

قیمت (تومان)

فقط کالاهای موجود
احراز هویت شده

احراز هویت شده

؟

عضو ویژه نقره‌ای

عضو ویژه نقره‌ای

پرسش های متداول

خریداران می توانند در بازار اینترنتی ویترین نت با ثبت درخواست خرید و یا تماس مستقیم با تعداد زیادی از تامین کنندگان فیلتر مغناطیسی ارتباط برقرار کنند.

با جست و جو در میان هزاران محصول و پس از گفت وگوی مستقیم با تامین کنندگان فیلتر مغناطیسی می توانید سفارش خرید خود را به روش مستقیم و یا از طریق خرید امن ویترین نت ثبت کنید.

فیلتر مغناطیسی

فیلتر مغناطیسی چیست؟

امروزه پکیج ها و سیستم های سرمایشی و گرمایشی برای انواع مصارف خانگی و صنعتی بسیار پرکاربرد و پرطرفدار هستند. اما متاسفانه به دلیل استفاده این وسایل از آب می تواند بسیار دردسر ساز باشد زیرا سختی آب می تواند بر روی عملکرد این وسایل تاثیرات به سزایی بگذارد . املاحی که اغلب باعث سنگینی آب و سختی آب می شوند، کلسیم و منیزیم می باشند، که به صورت کربنات هستند. این مواد با تشکیل رسوب در درون تاسیسات و لوله های ساختمان بخصوص لوله های حرارتی، والوها، کویل ها، بویلرها و شیرآلات مختلف کم کم مسیر جریان آب را محدود تر و مشکلاتی جدی را در تاسیسات به وجود می آورند که عمده ترین آنها استهلاک بالا و هزینه انرژی زیاد است. برای برطرف شدن مشکلات سختی آب سختی گیرها و یا فیلتر مغناطیسی فراوانی طراحی و تولید شده اند که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

در اصل عملکرد سختی گیرها ویا فیلترهای مغناطیسی از بین بردن رسوبات و یا کریستال های کلسیمی در سیستم و جداره لوله ها سیستم ها و تاسیسات است که در اثر آزاد شدن پیوند کلسیم آب با در اکسید کربن ایجاد شده اند. با اتصال سختی گیرهای مغناطیسی بر روی جداره بیرونی لوله ها و فیتینگ ها در هنگام عبور این سختی گیر ها یک میدان مغناطیسی در این منطقه ایجاد می کنند. در واقع با تاثیر القایی میدان الکترومغناطیسی سختی گیرهای مغناطیسی، رسوبات را تحت تاثیر قرار می دهد و به توده ای بدون شکل از میکرو کریستال ها تبدیل می شوند و در آب شناور باقی می مانند و در ادامه به همراه جریان آب انتقال داده می شوند و نهایتا به همراه آب تخلیه می شوند.

انواع فیلتر مغناطیسی

الکترو مغناطیسی (میدان الکترو مغناطیسی)

میدان مغناطیسی تشکیل شده از سیم‌ پیچ حامل جریان با N حلقه، روی‌ هم قراردادن میدان ایجاد در هر حلقه با میدان حلقه‌ها دیگر. از هدف‌‌های ایجاد این رسوب‌گیر، تأثیرگذاری میدان‌های مغناطیسی بر یون‌ها و مانع از ایجاد رسوب است، اما با این تفضیل که خط‌ های میدان مغناطیسی در سختی گیرهای الکترومغناطیسی تا حدودی در مسیر لوله قرار می‌گیرند. در حقیقت ابتدا سختی گیرهای الکترومغناطیسی برای رسوب‌ گیری تولید نشده بودند و مشکلاتی از قبیل نیاز به وجود جریان آب در داخل لوله وجود داشت، چرا که میدان مغناطیسی در حال حرکت تنها به بار الکتریکی نیرو وارد می‌کند. از دیگر معایب این روش می‌توان به پیچیده شدن سیم در قسمتی از لوله اشاره کرد.

الکترونیکی (میدان الکترومغناطیسی متغیر)

پیشرفته ترین نوع فیلترهای مغناطیسی مدل الکترونیکی آن است. تنها تفاوت این نوع فیلترها نسبت به روش‌های قبلی استفاده از جریان AC به‌ جای جریان DC است. در این نوع فیلتر یک جعبه کنترل موجود است که دربر دارنده تعدادی سیم پیچ ها به دور لوله است. با اتصال جعبه کنترل به برق، جریان AC از سیم‌پیچ گذر می‌کند. با عبور جریان متغیر از سیم‌پیچ موجب القای میدان الکترومغناطیسی متغیر درون لوله می‌شود. ایجاد میدان‌های مغناطیسی موجب تحت تأثیر قراردادن یون‎های مثبت و منفی معلق در آب می‌گردد. ازآنجایی‌ که جریان عبوری از سیم‌ پیچ متغیر از نوع AC است، بنابراین میدان مغناطیسی القا شده در لوله نیز متغیر خواهد بود.

مهمترین مزایای فیلتر های مغناطیسی

  • هزینه راه اندازی و نگهداری بسیار مقرون به صرفه
  • عملکرد متنوع به صورت دستی و اتوماتیک
  • تنوع در اندازه های مختلف با توجه به حجم اب
  • تاسیسات ساده تر و بهره بردای راحت تر
  • کاهش اثرات مخرب سختی آب و مصرف آب
  • به‌ سبب بالارفتن انتقال حرارت در مبدل‌ها در انرژی صرفه‌جویی می‌شود
  • تأثیری در کیفیت آب آشامیدنی نظیر تغییر رنگ، بو و دیگر عوامل ندارد و موجب بهبود کیفیت و تصفیه آب آشامیدنی می‌شوند

قیمت فیلتر مغناطیسی در ویترین نت

فیلتر مغناطیسی از جمله تجهیزات ضدعفونی و تصفیه آب صنعتی است که به تصفیه و پاک سازی و رسوب زداریی آب در فرآیند تصفیه کمک می کند. این محصولات توسط تامین کنندگان و تولید کنندگان متعددی به بازار عرضه می شود و براساس نوع و قابلیت و کاربردی که دارند قیمت گذاری و به فروش می رسند. ویترین نت با در کنار هم قرار دادن معتبرترین تامین کنندگان انواع فیلتر مغناطیسی این امکان را فراهم کرده است تا از طریق آن بتوانید خرید بدون واسطه و مطمئن را تجربه کنید. همچنین سیستم RFQ ویترین نت این امکان را به وجود آورده است تا به راحتی بتوانید استعلام قیمت محصولات مد نظر خود را به راحتی دریافت و خریدی به صرفه داشته باشید.

نام تامین کننده
نام تامین کننده
نام محصول
نام تامین کننده

جهت مشاهده اطلاعات تماس تامین کننده، لطفا نام و شماره موبایل خود را وارد کنید.

نام تامین کننده

نام تامین کننده

02191001170

کاربر عزیز