× در حال حاضر هیچ محصولی در این دسته بندی وجود ندارد.
مطالب مرتبط در بلاگ ویترین‌نت
چرخ میاندوز چه کاربردی دارد؟چرخ میاندوز چه کاربردی دارد؟

چرخ میاندوز را می توان یکی از انواع چرخ های خیاطی صنعتی قلمداد کرد که به عنوان یک محصول مناسب جهت ایجاد دوختی حرفه ای و تمیز مورد...

ادامه مطلب  
نحوه کارکرد چرخ سردوزنحوه کارکرد چرخ سردوز

چرخ سر دوز یکی از انواع چرخ های خیاطی با کاربردی صنعتی و کارگاهی است. این محصول با مدل های مختلفی که طراحی و تولید شده است جهت...

ادامه مطلب  
دستگاه نگین چین چه تفاوتی با دستگاه نگین زن دارد؟دستگاه نگین چین چه تفاوتی با دستگاه نگین زن دارد؟

دستگاه نگین چین دستگاهی است که جهت چیدمان نگین های حرارتی (هاتفیکس) با استفاده از شابلون طراحی شده است.

ادامه مطلب  
چرخ سردوز

معرفی چرخ سر دوز
به چرخ های خیاطی سر دوز Overlocking نیز گفته می شود. برای معرفی ابتدایی چرخ خیاطی سر دوز باید گفت که این چرخ کاری متفاوت با تمام چرخ های دیگر انجام می دهد و در واقع پایین تمام پارچه ها را به نوعی زیبا دوزی می کند تا از نخ کش شدن آن ها جلوگیری شود. در واقع این چرخ ها می توانند درز پارچه ها را یکسان و مرتب و در یک شکل و اندازه بدوزند. دوخت ها در چرخ های سر دوز با دو، سه، یا چهار نخ انجام می شود.

دوخت های این چرخ ها بسیار زیبا و تمیز و سر راست است و به زیبا تر شدن دوخت لباس ها و... کمک بسیار زیادی می کند. بعضی از انواع چرخ های سر دوز به دکمه ای مجهز شده اند که با فشردن آن می توان پایین لباس هایی مانند مجلسی یا لباس عروس را که نیاز به چین خوردگی دارند نیز دوخت و چین داد. در واقع اگر می خواهید نمونه ای از دوخت های سر دوز را ببینید، می توانید به دوخت های دور شال ها یا روسری ها نگاهی بیندازید. همچنین لازم به ذکر است که این چرخ های سر دوز به همراه خود پایه های گوناگونی هم دارند.


برای انتخاب و خرید چرخ خیاطی سر دوز صنعتی به چه نکاتی باید توجه کرد؟
1. در ابتدا شما باید بررسی کنید که با توجه به پروژۀ خود، چه عرض و تراکم دوختی نیاز دارید؛ چرا که هر چقدر اندازۀ تراکم دوخت و عرض بالاتر باشد، قیمت چرخ نیز افزایش خواهد یافت. همچنین اگر پروژۀ کاری تان به گونه ای است که پارچه ها به چند نوع سر دوزی مختلف نیاز دارند، می توانید چرخ هایی را برای کارتان تهیه کنید که قابلیت ها و امکانات بیشتر و متنوع تری داشته باشند.
2. باید توجه داشته باشید که بهترین انواع چرخ های سر دوز آن هایی هستند که پایه هایی با ضریب دوخت متغیر دارند. این قابلیت چرخ به شما این امکان را می دهد تا روی پارچه هایتان دوخت های موج دار بزنید. اگر می خواهید کناره های پارچه ها موج دار باشد، به یک پایۀ دیفرانسیل نیاز دارید، اما اگر می خواهید لبۀ پارچه هایتان ساده و بدون موج باشد، پایه های استاندارد دوخت این نیاز شما را بر طرف خواهند کرد.
3. به امکاناتی که چرخ برای استفاده از نخ به شما می دهد نیز باید توجه داشته باشید. بیشتر چرخ های خیاطی سر دوز 2 تا 4 گزینۀ مختلف برای انتخاب کردن نخ ها ارائه می دهند و شما با توجه به میزان دوخت درز می توانید اندازه و مقدار نخ را انتخاب کنید.

تصحیح شماره ارسال مجدد رمز

کد تایید را وارد کنید .

; مشاوره رایگان