درخواست مشاوره رایگان

حداقل 5 کاراکتر
شماره موبایل صحیح نیست
عنوان محصول (حداقل 10 کاراکتر)
ثبت درخواست
صنایع بسته بندی

کلیات صنایع بسته بندی

به صورت کلی، در صنایع بسته بندی برای هر خط تولید چند جز ضروری وجود دارد که عبارتند از: 

هر کدام از این دسته بندی ها خود شامل زیرمجموعه هایی هستند. از این رو جهت خرید دستگاه بسته بندی و گرفتن قیمت و مشخصات انواع دستگاه بسته بندی ، لیستی از تولید کنندگان و تامین کنندگان آنها را گرد هم آوردیم تا هر چه بهتر و آسانتر به آنها دسترسی داشته باشید. 

نکاتی که قبل از خرید دستگاه های بسته بندی باید به آن توجه کرد:

۱.دقیقا چه چیزی میخواهید بسته بندی کنید؟

شاید با این سوال به سرعت محصول مورد نظر مانند حبوبات به ذهنتان برسد. اما منظور ما از چه چیزی این است که هدف کلی شما در کوتاه مدت و بلند مدت چیست ؟ آیا به توسعه محصول خود نیز فکر میکنید؟ به طور مثال آیا حبوبات را میخواهید که در وزن های مختلف نیز بسته بندی کنید؟ همچنین میزان تولید شما در آینده به چه میزان خواهد بود؟ این مسیر را برای خود شفاف کنید. از نوشتن نترسید.

۲.چگونه می‌خواهید بسته بندی کنید؟

آیا شما دستگاهی می خواهید که بسیار ساده طراحی شده و فقط مخصوص بسته بندی یک نوع کالا می باشد؟ یا دستگاهی که می تواند انواع محصولات را بسته بندی کند، اما دارای پیچیدگی های مختلفی نیز می باشد. اتوماتیک باشد و یا نیمه اتوماتیک و یا می خواهید این کار را دستی انجام دهید؟ شما به کدام احتیاج دارید؟ جواب این سوال ها را در میزان تولید و نحوه قیمت گذاری برای فروش و اندازه بازار خود بیابید.

۳.چه مقدار فضا در اختیار دارید؟

ممکن است شما دستگاه یا ماشینی را پیدا کنید که برای کار شما مناسب است، اما در نهایت بعد از خرید متوجه شوید که مناسب برای فضای کار شما نمی باشد .معیارهایی که به جز اندازه خود دستگاه باید در نظر گرفت فضای کار برای اپراتورها در کنار دستگاه فضای رفت آمد برای نگهداری تعمیرات جابجایی قسمتی از دستگاه همچنین انباشت مواد اولیه و محصولات بسته بندی شده می باشد.

۴. دستگاه بسته بندی مورد نظر با چه سرعتی و با چه میزان خروجی کار می‌کند؟ هر بار چه مقدار طول می‌کشد تا دستگاه برای بسته بندی آماده شود؟

۵.آیا دستگاه قابلیت ارتقا دارد؟  آیا نیاز به اسمبل و نصب آپشن می باشد؟

۶.آیا نیاز به نگهداری و تعمیرات و پشتیبانی پیچیده و حساسی دارد؟

مهمترین نکته در نگهداری، تعمیرات و پشتیبانی، فهم صحیح و درست از آن دستگاه و نحوه انجام نگهداری می باشد که شرکت های معتبر این امکان را با آموزش و همچنین جداول فنی در اختیار تولید کنندگان قرار می‌دهند. در نهایت به این نیز توجه کنید که آیا اپراتور باید آموزش خاصی داشته باشد و یا دستگاه بسته بندی طوری طراحی شده که کار با آن بسیار راحت می باشد.

۷. ملزومات امنیتی دستگاه

امنیت نکته بسیار مهمی می باشد که قبل از خرید هر نوع دستگاهی باید به آن توجه ویژه داشته باشیم. آیا امنیت اپراتورهای شما در نظر گرفته شده است ؟ آیا دستگاه ممکن است که در هنگام بسته بندی به کالاهای شما آسیب وارد کند؟

۸. قیمت دستگاه بسته بندی

قیمت فاکتور بسیار مهم می باشد که ممکن است تمامی تصمیمات شما را تحت تاثیر قرار دهد. فاکتورهای مهمی در قیمت دستگاه های بسته بندی دخیل هستند که در هنگام مقایسه قیمت باید به آنها توجه کنید. گارانتی دستگاه ها، خدمات پس از فروش ،جنس و برند قطعات اصلی استفاده شده در دستگاه ، ظرفیت تولید نحوه نگهداری تعمیرات و بسیاری موارد دیگر را حتما در نظر داشته باشید.

درخواست مشاوره رایگان
تصحیح شماره ارسال مجدد رمز

کد تایید را وارد کنید .

مشاوره رایگان