ایده اولیه ویترین‌نت در سال 1395 شکل گرفت و اولین نسخه از وبسایت ویترین‌نت دی 1395 آماده شد. وبسایتی که سعی میکرد با استفاده از تبلیغات، ارتباط بین تولید کننده و خریدار را به صورت مستقیم برقرار کند.

در اردیبهشت 1396 ویترین‌نت به عنوان یکی از استارتاپ های شتابدهنده دیموند پذیرفته و در محل این شتابدهنده مستقر شد. ویترین‌نت در آن زمان با استفاده از ویدیو و ابزارهای دیگر سعی میکرد یک وبسایت تبلیغاتی برای همه تامین کنندگان خرد و عمده باشد. و به عنوان یک سایت تبلیغاتی یا آگهی شناخته میشد.

مذاکراتی که در زمستان 1396 با سرمایه گذاران مختلف صورت گرفت، منجر به جذب اولین راند سرمایه از شرکت اسمارت آپ ونچرز در اسفند 1396 شد. در آن زمان تیمی 8 نفره بودیم و با تحقیقات دقیق بازار در تلاش برای پیدا کردن جایگاه خود و همچنین ایجاد یک ارزش واقعی برای یک بازار خاص بودیم. با نتایج حاصله، یک چرخش در مدل کسب و کار خود انجام دادیم. همه بازار را کنار گذاشتیم و تمرکز خودمان را فقط به بازار ماشین آلات و تجهیزات صنعتی معطوف کردیم. محصولات و تامین کنندگان در ویترین‌نت معرفی میشدند و کاربران میتوانستند با تولیدکنندگان در ارتباط باشند. مدل درآمدی ما «دریافت حق اشتراک» از تامین کنندگان بود.

خریداران و تامین کنندگان زیادی جذب شده بودند و ویترین‌نت در مسیر رشد حرکت میکرد. در بهمن 1397 در حالی که یک تیم 12 نفره بودیم با ورود گروه صنعتی مشفق به عنوان سرمایه گذار جدید، رشد ویترین‌نت سرعت بیشتری گرفت.

تجربه یک سال گذشته به ما نشان داد که تامین کنندگان و خریداران ماشین آلات و تجهیزات علاوه بر نیاز ارتباط مستقیم با یکدیگر نیاز های اساسی دیگری دارند، مانند قیمت به روز، مشاوره تخصصی ، مقایسه بین محصولات و تامین کنندگان و همچنین محتوای با کیفیت مانند عکس و مشخصات فنی دقیق و ارسال به موقع ، همه این نیاز ها باعث شد ویترین‌نت بزرگترین چرخش خود را انجام داده و از یک پلتفرم تبلیغاتی به یک مارکتپلیس B2B با تمرکز بر روی فروش ماشین آلات و تجهیزات صنعتی تبدیل شود.

مدل درآمدی از «حق اشتراک» به «کمیسیون» تغییر پیدا کرد. حالا دیگر بحث معرفی محصولات مطرح نبود؛ بلکه به عنوان یک بازوی فروش، کار بازاریابی و فروش برای تامین کنندگان را انجام میدادیم واین یعنی خدمات گسترده و باکیفیت تر، هم برای تامین کنندگان و هم برای خریداران.

امروز به تیمی 30 نفره تبدیل شده ایم و با کمک این تیم رشد چشم گیری را در تمامی شاخص های کسب و کار تجربه کرده ایم.

چشم انداز

ویترین‌نت: بازار اینترنتی خرید و فروش تجهیزات و دستگاههای صنعتی، با ارایه خدماتی همچون مشاوره تخصصی و رایگان ،خرید مستقیم از تولیدکنندگان ، ارسال سریع بار، تنوع بالا و قیمت به روز محصولات، توانسته است جایگاه اول خرید و فروش ماشین آلات و تجهیزات صنعتی به صورت آنلاین را به خودش اختصاص دهد.

در ادامه برآنیم تا با ورود به دیگر بخش های این صنعت به مرجع قیمت تجهیزات و ماشین آلات صنعتی تبدیل شویم، محتوایی منحصر به فرد از محصولات ارائه دهیم، تجربه ای دلنشین از خرید صنعتی به جا بگذاریم و در نهایت تحولی در خرید و فروش تجهیزات و دستگاه های صنعتی ایجاد کنیم.