× در حال حاضر هیچ محصولی در این دسته بندی وجود ندارد.
مطالب مرتبط در بلاگ ویترین‌نت
بررسی مهم ترین تجهیزات نانوایی و قنادیبررسی مهم ترین تجهیزات نانوایی و قنادی

تجهیزات نانوایی و قنادی یکی از پرکاربردترین موارد در صنایع غذایی است. این تجهیزات در صنایع تولید نان و شیرینی مورد استفاده قرار...

ادامه مطلب  
تجهیزات پخت و همزن

معرفی تجهیزات پخت و همزن

تجهیزات پخت و همزن از تجهیزات صنایع غذایی مورد نیاز هستند. تمامی صنایع که به تولید مواد غذایی مختلف مشغول هستند به تجهیزات پخت و همزن نیاز دارند تا بتوانند مواد غذایی مختلفی را آماده کنند.
از تجهیزات پخت، برای پخت و آماده سازی مواد غذایی از طریق حرارت استفاده می شود و همزن ها نیز برای مخلوط کردن مواد مختلف مورد بهره برداری قرار می گیرند.

انواع تجهیزات پخت و همزن

به طور کلی انواع تجهیزات پخت و همزن عبارتند از:

اجاق پخت

اجاق های پخت در صنایع غذایی برای پخت انواع غذاها و مواد خوراکی استفاده می شوند. از پخت کیک و بیسکوییت گرفته تا رب و دیگر مواد، انواع فر و اجاق های پخت یکی از مهم ترین تجهیزات پخت و همزن موجود در کارخانه های صنایع غذایی هستند.

همزن های صنعتی

همزن های صنعتی برای مخلوط کردن مواد مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. این همزن ها با قدرت های مختلف در بازار موجود هستند و بسته به موادی که می خواهید با هم مخلوط کنید می توانید از میان مدل های متنوع آن ها انتخاب نمایید. در صورتی که نیاز به مخلوط بیشتر و تا حدودی ورز دادن مواد دارید نیز می توانید از همزن هایی با مقاومت و قدرت بیشتر استفاده کنید.

دستگاه های سرخ کن و بخار پز کردن

البته این مدل ها متفاوت از یکدیگر هستند و دستگاهی با قابلیت سرخ و بخار پز همزمان وجود ندارد. این دستگاه ها یکی از مهم ترین تجهیزات پخت و همزن موجود کارخانه ها هستند و می توانند در صنایع غذایی، غذاهای آماده و همچنین محصولات تنقلات مورد استفاده قرار گیرند. معمولا دستگاه های پیشرفته سرخ کن از روغن کم و حرارت بالا استفاده می کنند تا در کنار بالا بردن کیفیت محصول، مصرف را نیز به میزان چشمگیری کاهش دهند.

تصحیح شماره ارسال مجدد رمز

کد تایید را وارد کنید .