جستجو

× در حال حاضر هیچ محصولی در این دسته بندی وجود ندارد.
  • جدیدترین
  • پربازدیدترین
  • ارزان‌ترین
  • گران‌ترین
کود سوپر فسفات گرانوله SSP
۴۸,۰۰۰ تومان
حداقل سفارش: 500 کیسه

كود هاى فسفاته اساساً هنگام كود دهى با آهن، منگنز، روى و ... در خاك واكنش كرده و سبب تثبيت منو كلسيم فسفات (MCP) يا فسفر محلول مى گردند و هر چقدر درصد كود بالاتر باشد(مثلا در كود دي آمونيوم فسفات كه زارعين ما رغبت بيشتري به خريد آن نشان مي دهند و  نيز سوپرفسفات تريپل كه درصد فسفات آن بالاست) بديهى است كه بدليل بالاتر بودن غلظت ماده شيميايى (MCP) واكنش بيشتر و سريعتر انجام شده و لذا فسفر محلول (MCP) و ريز مغذى خاك سريعتر و  بيشتر تبديل به فرم نامحلول مى گردند كه شكل نا محلول ذاتاً بسيار كمتر جذب ريشه مى شود . به همين دليل است كارشناسان كشاورزى در خصوص استفاده مستمر از كودهاي فسفاته رايج فعلي، پس از چند سال، وقفه اى را توصيه مى‌كنند.

سولفات منیزیم سه آبه
۴,۴۰۰ تومان
حداقل سفارش: 1 کیسه

سولفات منيزيم ترکیبی معدني با فرمول شیمیایی MgSO4.H2O بصورت جامد و به رنگ سفید می باشد و در سه نوع کشاورزی، صنعتی، غذایی و دارويي تولید می شود. این ماده مانند دیگر سولفات های معمولي فلزی، محلول در آب است. منیزیم یکی از عناصر تشکیل دهنده کلروفیل و وجود آن برای تشکیل کلروفیل در گیاهان ضروری است. کلروفیل به عنوان رنگدانه گياه، رنگ سبز را به گياه داده و فتوسنتز را انجام می دهد. منیزیم جزء عناصر پر مصرف می باشد و تاثیر زیادی در متابولیسم کربن، نیتروژن، چربی و واکنش اکسیداسيون گیاه دارد. همچنين وجود منيزيم باعث افزايش عمر ميوه گياهان مي‌شود. كمبود منيزيم درگياهان باعث زرد شدن برگهای پیر در فاصله بین رگبرگها مي‌شود. هرچه شدت كسري منيزيم زیادتر شود، رنگ این لکه ها سفید تر مي‌شود. در هر مولکول کلروفیل نیز یک اتم منیزیم وجود دارد، در هنگام کمبود منیزیم نه تنها گیاهان زرد شده بلکه از تشکیل سایر رنگدانه های گیاهی مانند کاروتن کاسته می شود. این عنصر بصورت کاتیون دو ظرفیتی Mg+2 توسط گیاه جذب می شود. از آنجا که اكثر گياهان به سولفات نيز نيازدارند، شکل تجاری عنصر منيزيم بصورت سولفات منیزیم 7 آبه با 9.6 درصد منیزیم و 36 درصد اکسید منیزیم است. كود سولفات منيزيم برای خاک اسیدی، خاک فرو شسته(خاکی که در اثر باران املاح و مواد معدنی خود را از دست داده است) و خاک ماسه ای نیز مناسب است. شرایط نگهداری : عنصر منیزیم در دوز مصرف بالا می تواند برای گوسفندان سمی باشد، از این رو به حیوانات اجازه خوردن و نوشیدن پودر منیزیم سولفات یا مایع غلیظ داده نشود. حجم حمام مصرف را دانسته و مقدار منیزیم را به دقت اندازه بگیرید تا از همین دوز بیشتر نشود. از مقدار سولفات منیزیم که دامپزشک تجویز کرده بیشتر استفاده نکنید. مواد شیمیایی را دور از دسترس کودکان و در جای خشک و خنک و به دور از نور مستقیم آفتاب نگهداری شود.

آیا محصول مشابهی جهت فروش دارید؟ فروش محصولات خود را افزایش دهید
 به جمع فروشندگان این محصول بپیوندید
سولفات روی تک آبه
۱۲,۸۰۰ تومان
حداقل سفارش: 1 کیسه

سولفات روي، برای جلوگیری و اصلاح کمبود عنصر روي در محصول، به عنوان یک افزودنی به کود اضافه می‌شود. عنصر روي به همراه متابولیسم کربوهیدرات برای فعالیت های آنزیمی در گیاه و حیوانات حائز اهمیت است. سولفات روی یا زینک سولفات ترکیبی غیر آلی بوده و در سه نوع کشاورزی، صنعتی، غذایی و دارويي تولید می‌شود. این ماده مانند دیگر سولفات های فلزی، محلول در آب است. فواید استفاده از سولفات روي در گياهان : 1- افزایش مقدار محصول 2- تنظیم درجه pH در خاک 3- تسریع سبز شدن برگ ها 4- افزایش مقاومت گیاه در آب و هوای سرد 5- افزایش شاخه و انشعابات درخت میوه 6- كمك به شكل دهي مناسب گياه و جلوگيري از بدشكلي آن 7- افزایش ظرفیت نگهداری آب 8- جلوگيري از رشد علف های زرد وتسريع رشد گیاه شرایط نگهداری : عنصر روي در دوز مصرف بالا می‌تواند برای گوسفندان سمی باشد، از این رو به حیوانات اجازه خوردن و نوشیدن پودر زینک سولفات یا مایع غلیظ داده نشود. حجم حمام مصرف را دانسته و مقدار روي را به دقت اندازه بگیرید تا از همین دوز بیشتر نشود. از مقدار سولفات روي که دامپزشک تجویز کرده بیشتر استفاده نکنید. مواد شیمیایی را دور از دسترس کودکان و در جاي خشك و خنك و به دور از نور مستقیم آفتاب نگهداري شود.

سولفات مس پنج آبه
۲۵,۸۰۰ تومان
حداقل سفارش: 1 کیسه

سولفات مس به عنوان سنگ آبی یا جوهر آبی شناخته می شود و یک ترکیب شیمیایی است که در طیف وسیعی از صنایع مورد استفاده قرار می گیرد. سولفات مس شامل فرم های هیدراته مختلف از جمله تری هیدرات، پنتاهیدرات و هپتاهیدرات ها است. رایج ترین فرم آن سولفات مس پنج آبه نمکی به رنگ آبی درخشان بوده و به عنوان سنگ خاردار شناخته می شود. رنگ این کریستال به واسطه وجود آب در بلور، بهترین روش تمایز بین اشکال بی آب و آبدار این ترکیب است.  سولفات مس می تواند در آزمایشگاه توسط واکنش ترکیبات مختلف مس (II) با اسید سولفوریک تهیه شود. سولفات مس پنتاهیدرات به آسانی در آب حل شده و در متانول، گلیسرول و تا حدی در اتانول قابل حل می باشد. کاربرد سولفات مس در کشاورزی : 1- سولفات مس پنج آبه به طور متداول به عنوان قارچ کش برای کنترل بیماری های باکتریایی و بیماری های قارچی محصولات کشاورزی، میوه و سبزی ها مانند زنگ گیاه، لکه برداری برگ ها، آفت ها و زخم پوست سیب استفاده می شود. لذا در تولید کودهای کشاورزی کاربرد فراوانی دارد. 2- به عنوان عامل محرک در تشکیل ویتامین A؛ نقش متابولیکی مس در چندین سیستم آنزیمی مشخص شده است و همچنین نقش مهمی را در بیوسنتز و فعالیت اتیلن به عنوان هورمون رسیدگی میوه ها ایفا می نماید. 3- برای رفع کمبود عنصر مس (CU) در خاک، بطوریکه کودهای حاوی مس یا سولفات مس محلول در آب به خاک اضافه و یا محلول پاشی می گردند. 4- سولفات مس پنج آبه به عنوان حلزون کش؛ از این ترکیب برای دفع و کشتن حلزون ها و دیگر نرم تنان استفاده می شود. 5- این ترکیب به عنوان یک جلبک کش مانع از رشد جلبک می شود؛ در استخرهای پرورش آبزیان و استخرهای آب برای از بین بردن جلبک و خزه مورد مصرف قرار می گیرد. 6- مکمل غذای دام و طیور مانند افزایش و تحریک رشد مرغ های گوشتی 7- مخلوط سولفات مس و آمونیوم کربنات به عنوان ترکیب خرمایی برای سترون سازی خاک و یا در پرورش گل برای جلوگیری از پژمرده شدن گیاهان جوان استفاده می شود. 8- برای تولید مخلوط بردو (Bordeaux) و همراه با کود، برای کارکرد برگ ها و معالجه بیماری های قارچی بر روی محصولات کشاورزی نظیر انگور، هندوانه و میوه های هسته دار و دانه ها استفاده می شود. نحوه نگهداری : عنصر مس در دوز مصرف بالا می تواند برای گوسفندان سمی باشد، از این رو به حیوانات اجازه خوردن و نوشیدن پودر مس سولفات یا مایع غلیظ داده نشود. حجم حمام مصرف را دانسته و مقدار مس را به دقت اندازه بگیرید تا از همین دوز بیشتر نشود. از مقدار سولفات مس که دامپزشک تجویز کرده بیشتر استفاده نکنید. مواد شیمیایی را دور از دسترس کودکان و در جاي خشك و خنك و به دور از نور مستقیم آفتاب نگهداري شود.

مکمل کودی سولفات آهن
۱,۲۰۰-۱,۶۰۰ تومان
حداقل سفارش: 10 تن

سولفات آهن ترکیبی است با فرمول شیمیایی FeSO4.7H2O که بسته به pH می تواند به صورت کریستال های  سبز رنگ تولید گردد. در حالت عادی هفت مولکول آب در ترکیب سولفات آهن موجود می باشند و در صورت خشک شدن می توان سه مولکول آب را از آن گرفته و تبدیل به کریستال های سفید رنگ پودری می شود. نوع دیگر آن به صورتی است که دیگر اجازه تشکیل کریستال به مولکول های آن نمی دهیم همانطور که به صورت مایع است وارد خشک کن اسپری درایر می گردد و خشک می شود در این حالت سولفات آهن فیروزه ای تک آبه داریم و شکل آن بصورت کاملا گرانول و سفید رنگ در خواهد آمد که اصطلاحا به آن مونوهیدرات میگویند.  سولفات آهن جزء مواد اولیه ی تولید کود شیمیایی می باشد. مقدار مصرف سولفات آهن در غلات و درختان میوه بسته به نوع محصول و نوع خاک متفاوت می باشد. برای مثال برای درختان پسته که در مناطق شوره زار می باشند بیشترین مقدار را دارا می باشد. کاربرد ها و موارد مصرف سولفات آهن : - در صنایع کشاورزی جهت تامین آهن خاک های با فقر آهن از کود سولفات آهن استفاده می شود. - درصنایع تولید کود های کشاورزی به عنوان مواد اولیه جهت سایر کود های کشاورزی، کود کامل، ماکرو و میکرو - در صنایع تولید رنگ بعنوان رنگدانه های آهن - در صنایع استخراج روی جهت رسوب دهی با هالوژن هایی نظیر کلر و فلوئور - در صنایع خوراک دام وطیور بعنوان ویتامین آهن - در صنایع شیمیایی بعنوان  کاتالیزور - درصنایع دباغی و چرم سازی - درصنایع نساجی - در صنایع تصفیه ی آب - ریختگری چدن و …       

مکمل کود سولفات روی
۶,۰۰۰-۱۲,۵۰۰ تومان
حداقل سفارش: 10 تن

سولفات روی یا زینک سولفات ترکیبی غیر آلی ویا ترکیب می باشد که دارای آبپوش های مختلفی است. فراوان ترین نوع آن به صورت 7 آبه با فرمول مولکولی ZnSO4.7H2O بوده و در گرید های مختلفی تولید می شود. این ماده مانند دیگر سولفات های فلزی, کاملا در آب قابلیت انحلال دارد. کاربردها و مصارف سولفات روی : - سولفات روی به خصوص نوع هفت آبه آن دارای کاربرد های مختلفی است که بخشی از این مصارف عبارتند از: - استفاده در کشاورزی به عنوان کود شیمیایی برای تامین عنصر روی در خاک - به عنوان یک عامل انعقادی در تولید ابریشم مصنوعی - به عنوان یک ماده اولیه در تولید رنگدانه ها - سولفات روی خوراک دام و طیور - کنترل رشد خزه - زینک سولفات به عنوان یک عامل نگهدارنده در صنایع چرم سازی و دباغی - در پزشکی برای تولید مکمل های روی و در درمان استفراغ - استفاده در تولید الکترولیت های تولید روی - به عنوان یک رنگ در رنگرزی - سولفات روی در کشاورزی کود شیمیایی سولفات روی در کشاورزی به منظور تامین عنصر روی در گیاهان می باشد.روی در گیاهان دارای نقش مهمی در تنفس و انجام عمل فتوسنتز و فعالیت های آنزیمی است. کمبود روی سبب زرد شدن برگ ها و ایجاد لکه های قهوه ای بر روی برگ های جوان تر می شود. همچنین کود سولفات روی به علت دارا بودن گوگرد, سبب کاهش pH خاک و در نتیجه جذب بهتر عناصر ریز مغذی توسط ریشه می شود.

کود گوگرد خشک قابل حل در آب یا گوگرد آلی با غلظت 99 درصد خلوص گوگرد
۱۱۲,۰۰۰-۵۶۰,۰۰۰ تومان
حداقل سفارش: 5 لیتر

گوگرد خشک ،غنی شده و قابل حل در آب می باشد.دارای عیار 99/9 % است و یک کیلو برای یک هکتار استفاه میشود. قابلیت انواع مصرف آبیاری و استفاده در مخازن را دارد. کود گوگرد خشک قابل حل در آب،به هیچ وجه رسوب نمیدهد و خوردگی ندارد. بدون ایجاد عارضه و فاقد هر گونه سوزندگی می باشد.اورگانیک و مقرون به صرفه است. ارتفا محصول تا 30 درصد ار ویژکی های دیگر گوگرد خشک یا گوگرد با غلظت 99% است. کنه کش و از بین برنده انواع قارچ ها مخصوصا زنگ های زرد سیاهک و سفیدک ها می باشد. محصول از 5 لیتر تا 20 لیتر به فروش میرسد.    

کود آهن آلی
۱۴۱,۰۰۰-۴۸۲,۰۰۰ تومان
حداقل سفارش: 5 لیتر

آهن ضروری ترین عنصر کم مصرف برای رشد گیاهان است.در فرایندهای فیزیولوژی و زیست شیمیایی از جمله تولید کلروفیل ، واکنش اکسایش ، عمل فتوسنتز،تنفس و سیستم های آنزیمی ضروری است. آهن آلی نقش بسزایی در حفظ بیلان کربن آلی خاک در اراضی خشک و نیمه خشک که مواد آلی خاک بسیار کم می باشد را داراست.  ترکیبات هیومیکی و کربنی جهت جذب fe و p  در خاک موثر است. محصول از 5 لیتر تا 20 لیتر موجود می باشد.  

آیا محصول مشابهی جهت فروش دارید؟ فروش محصولات خود را افزایش دهید
 به جمع فروشندگان این محصول بپیوندید
کود آلی اکتیول برمیستون
۱۲۱,۰۰۰-۳۲۴,۰۰۰ تومان
حداقل سفارش: 5 لیتر

کود اکتیول برمیستون شامل ذرات ریز مغذی ماکرو با عناصر پرمصرف گیاه هستند و مصرف آنها به صوت یکباره انجام میگیرد. اکتیول برمیستون کود آلی کاملی است که دربرگیرنده کلیه عناصر ماکرو هستند. این کود شامل نیتروژن،پتاسیم،منگنز،کلسیم،گوگرد و پتاس اسید هیومیک می باشد علاوه بر آن که عناصر غذایی گیاه را فراهم میکند باعث اصلاح ساختمان و بافت خاک میشود و قدرت نگهداری آب را در خاک افزایش میدهد. مزایای کود اکتیول برمیستون : - قابل مصرف برای کلیه محصولات زراعی - افزایش 20 تا 30 درصد محصول - ازبین بردن قارچ های میزبان و انگل ها و سیاهک ها و کنترل زنگ های زرد - تحریک کننده هورمون ها و آنزیم های غذایی - استفاده به عنوان کود زمستانه - اصلاح فعالیت بیولوژیکی خاک و حاصل خیزی خاک محصول از 5 لیتر تا 20 لیتربه فروش میرسد.   

کود گوگرد آلی مایع با ۲۰٪ خلوص گوگرد
۱۰۲,۵۰۰-۳۴۶,۰۰۰ تومان
حداقل سفارش: 5 لیتر

مزایای کود گوگرد آلی مایع : - ضد عفونی کننده خاک و کمک به سلامت محیط زیست  - قابلیت حل شدن بالاتر در آب  - کاهش جمع اوری نیترات در کشاورزی  - کاهش مصرفی سموم و آلاینده های زیست محیطی - افزایش تا 20 درصد بیشتر در تولید محصولات زراعی و باغی - افزایش قابلیت جذب فسفر، آهن ، روی و منگنز در خاک  محصول در باکس های 1 لیتری تا 20 لیتری می باشد.  

محصول خود را پیدا نکرده اید؟ با یک درخواست چندین قیمت بگیرید
 یک درخواست چندین قیمت
کود

آشنایی با کود:

در صنعت کشاورزی و باغبانی برای آنکه بستر کشت دچار کمبود مواد غذایی و مغذی نباشد، از انواع کود استفاده می شود.
این مواد مفید هم به صورت طبیعی و هم به صورت غیرطبیعی برای تقویت بستر کشت و عمل‌آوری محصول بیشتر، مورد استفاده قرار می گیرند. قیمت کودهای کشاورزی مختلف بسته به نوع آن ها با یکدیگر تفاوت دارد.
کودها انواع مختلفی دارند و هر کدام دارای کاربردهای مختلف و خصوصیاتی منحصر به خود هستند که به طور کلی از لحاظ منشأ و مواد تشکیل‌دهنده به سه دسته زیر تقسیم می‌شوند:

  • کود آلی (یا ارگانیک)
  • کود زیستی (یا بیولوژیک)
  • کود شیمیایی (یا معدنی)
شهر تامین کننده

جهت تایید شماره موبایل خود، کد چهار رقمی ارسال شده را در زیر وارد کنید.

ارسال مجدد اصلاح شماره موبایل