فیلتر و دسته بندی‌ها

زیر دسته های دستگاه آسیاب مواد غذایی

قیمت (تومان)

شهر تامین کننده
مطالب مرتبط در بلاگ ویترین‌نت
بررسی تخصصی انواع دستگاه آسیاب مواد غذایی موجود در بازاربررسی تخصصی انواع دستگاه آسیاب مواد غذایی موجود در بازار

دستگاه آسیاب مواد غذایی، معمولا در صنایع مختلف تولید مواد غذایی،  تولید مواد شیمیایی و فرآوری گیاهان دارویی کاربرد دارند. دستگاه...

ادامه مطلب  
معرفی انواع دستگاه آسیاب مواد غذاییمعرفی انواع دستگاه آسیاب مواد غذایی

دستگاه آسیاب مواد غذایی مخصوص دانه های سخت، برای پودر کردن انواع ادویه جات سخت مناسب می باشد. ادویه جاتی از قبیل زرد چوبه،...

ادامه مطلب  
دستگاه آسیاب مواد غذایی

معرفی دستگاه آسیاب مواد غذایی

دستگاه آسیاب مواد غذایی از ماشین آلات عمل آوری مواد غذایی است که دستگاهی برای خرد کردن مواد جامد به قطعات کوچک‌تر است و برای آسیاب کردن انواع ادویه ها، آرد و دیگر محصولات غذایی مورد استفاده قرار می گیرد. 

آسیاب یا خردکن، خردکن‌ها مهم‌ترین قسمت آسیاب هستند و عمل چرخش تیغه برای خرد کردن یا آرد کردن را انجام می‌دهند.

موارد استفاده از دستگاه آسیاب مواد غذایی

خرد کن ها در صنایع غذایی و در صنایع پلاستیک و چوبی کاربرد دارند. آسیاب ها هم مصرف خانگی و هم مصرف صنعتی دارند و بر اساس نیروی محرکه، فراورده تولیدی یا سازوکار به گروه‌های گوناگون تقسیم می‌گردند.

این دستگاه ها دارای مدل های مختلفی هستند که هر کدام برای آسیاب کردن محصولاتی هم خانواده و مشخص مورد استفاده قرار می گیرند.

انواع دستگاه آسیاب مواد غذایی

در ادامه در خصوص انواع این ماشین آلات صنایع غذایی و همچنین کاربردهای آن ها توضیح خواهیم داد.

آسیاب تیغه ای:

از آسیاب های تیغه ای برای آسیاب کردن مواد غذایی نرم تر استفاده می شود. این آسیاب ها با استفاده از تیغه های بسیار تیز و برنده خود مواد غذایی را تبدیل به پودر می کنند. معمولا از آسیاب تیغه ای برای آسیاب کردن انواع سبزیجات خشک و همچنین سیر استفاده می شود. این آسیاب ها در مقیاس صنعتی نیز مورد استفاده قرار می گیرند و در شرکت هایی که نیاز به طعم دهنده های طبیعی دارند، به کار گرفته می شوند.

آسیاب چکشی:

آسیاب های چکشی برخلاف آسیاب تیغه ای از ضربه زدن برای خرد کردن مواد غذایی استفاده می کند. انواع مغز ها همانند فندق، قهوه و گردو سخت هستند و با استفاده از تیغه نمی توان آن ها را به اندازه پودر در آورد. برای همین از آسیاب چکشی با قابلیت وارد کردن ضربه برای پودر کردن مواد غذایی مختلف استفاده می شود. آسیاب چکشی نیز استفاده های صنعتی زیادی دارد و تمامی کارخانه های تولید ادویه و طعم دهنده های طبیعی از این دستگاه ها در خط تولید خود استفاده می کنند.

کاربردهای دستگاه آسیاب مواد غذایی

• آسیاب انواع خشکبار
• آسیاب سیر و سبزیجات خشک
• آسیاب شکر

جهت تایید شماره موبایل خود، کد چهار رقمی ارسال شده را در زیر وارد کنید.

ارسال مجدد اصلاح شماره موبایل