فیلتر و دسته بندی‌ها
قیمت (تومان)

فقط کالاهای موجود
استان های تامین کننده
یزد
مازندران
خراسان رضوی
اصفهان
تهران
آذربایجان شرقی
البرز
اردبیل
ظرفیت پخت (سیخ در ساعت)
7 سیخ در ساعت
10 سیخ در ساعت
12 سیخ در ساعت
14 سیخ در ساعت
20 سیخ در ساعت
28 سیخ در ساعت
30 سیخ در ساعت
40 سیخ در ساعت
200 سیخ در ساعت
240 سیخ در ساعت
300 سیخ در ساعت
350 سیخ در ساعت
360 سیخ در ساعت
400 سیخ در ساعت
450 سیخ در ساعت
480 سیخ در ساعت
500 سیخ در ساعت
700 سیخ در ساعت
800 سیخ در ساعت
900 سیخ در ساعت
1000 سیخ در ساعت
1200 سیخ در ساعت
1300 سیخ در ساعت
1500 سیخ در ساعت
700-1000 سیخ در ساعت
تعداد سیخ (عدد)
7 عدد
8 عدد
12 عدد
14 عدد
20 عدد
28 عدد
30 عدد
40 عدد
50 عدد
300 عدد
400 عدد
530 عدد
700 عدد
1000 عدد
700-1000 عدد
سوخت مصرفی
گاز شهری
گاز مایع
برق
ذغال
جنس بدنه
فولاد
استیل
مطالب مرتبط در بلاگ ویترین‌نت
دستگاه کباب زن و کباب گیر دستگاهی ضروری برای هر رستوران دستگاه کباب زن و کباب گیر دستگاهی ضروری برای هر رستوران

دستگاه کباب زن یا دستگاه کوبیده زن برای به سیخ کشیدن گوشت چرخ کرده و تهیه کباب کوبیده مورد استفاده قرار می‌گیرد. 

ادامه مطلب  
کباب پز تابشی چیست؟ کباب پز تابشی چیست؟

دستگاه کباب پز تابشی با ایجاد لایه‌ای روی کباب، از خارج شدن رطوبت گوشت و از بین رفتن ویتامین‌ها و پروتئین آن جلوگیری می‌کند.

ادامه مطلب  
کباب پز گازی؛ یکی از محبوب‌ترین تجهیزات آشپزخانه صنعتی کباب پز گازی؛ یکی از محبوب‌ترین تجهیزات آشپزخانه صنعتی

 در این مطلب یکی از انواع کباب پز صنعتی، یعنی کباب پز گازی را به شما معرفی کرده و به انواع آن اشاره خواهیم کرد.

ادامه مطلب  
تفاوت کباب پز گازی ایستاده و کوچک تفاوت کباب پز گازی ایستاده و کوچک

کباب‌پزهای گازی بر اساس ظرفیت تولید و ابعاد به مدل ایستاده و رومیزی تقسیم می‌شوند که کباب پز ایستاده ظرفیت تولید بیشتری دارد.

ادامه مطلب  
پرسش های متداول

ظرفیت انواع کباب پز از 20 سیخ شروع می‌شود.

دستگاه کباب پز در مدل‌های رومیزی، صنعتی، گردان و ایستاده به فروش می‌رسد.

دستگاه کباب پز از استیل ساخته می‌شود تا شستشوی آن به راحتی انجام شود.

کباب پز

دستگاه کباب پز

 دستگاه کباب پز از مهم‌ترین تجهیزات آشپزخانه صنعتی است که برای پخت، گریل و کباب کردن انواع کباب کوبیده، جوجه، چنجه و .... کاربرد دارد.

این روزها کباب پز نه تنها به عنوان تجهیزات رستوران و فست فود کاربرد دارد بلکه بسیاری از افراد برای اینکه بتوانند در خانه هم بدون دردسر کباب درست کنند، از آن استفاده می‌کنند. انواع کباب پز خانگی و آپارتمانی که از نوع کباب پز بدون دود هستند برای پخت و پز کباب در منزل بسیار مناسب هستند.

انواع کباب پز

کباب پز گازی

کباب پز تابشی

کباب پز برقی

کباب پز ایستاده

کباب پز صنعتی

کباب پز خانگی

دستگاه گریل

دستگاه گریل نوعی کباب پز است با این تفاوت که مواد غذایی روی صفحه‌ی آن قرار می‌گیرند و پخته می‌شوند. بسیاری از افراد به جای کلمه دستگاه کباب پز از دستگاه گریل استفاده می‌کنند. دستگاه گریل در دو نوع دستگاه گریل زغالی و دستگاه گریل برقی در میان تجهیزات پخت رستوران و فست فود موجود است.

اندازه کباب‌پز

اندازه کباب‌پز، یکی از مهم‌ترین مواردی است که باید به آن توجه کنید. یعنی لازم است از خود بپرسید که قرار است، کباب‌پزی کوچک خریداری کنید و فقط چند سیخ کباب روی آن بپزید یا اصولا اهل مهمانی‌ دادن هستید و باید کباب‌پزی خریداری کنید که امکان پختن حجم بیشتری از مواد غذایی روی آن وجود دارد.
برای مثال، برخی از افراد هر هفته مهمانی دارند و جمعیت اعضای خانواده خود و مهمان‌های‌شان، معمولا زیاد است. پس این افراد باید به اندازه و تعداد گریل‌های کباب‌ پز دقت داشته باشند. برخی از افراد هم فقط برای درست کردن چند سیخ کباب برای اعضای خانواده کم‌تعداد خود به دنبال خرید کباب پز هستند. پس بدیهی است که لزومی ندارد، یک عدد کباب پز بزرگ خریداری کنند.

واقعیت این است که با همه این منابع تأمین گرما و حرارت می‌توان غذاهای خوش‌طعم پخت و برای انتخاب باید ببینید که کدام مورد با شرایط منزل و سلیقه‌تان سازگارتر است. هر یک از انواع کباب‌پز دارای مزایایی هستند و البته هر یک نقاط ضعفی هم دارند. برای مثال:

کباب‌پزهایی که با ذغال کار می‌کنند، بوی دود و طعمی طبیعی را به کباب می‌دهند در حالی‌که در کباب‌پزهای گازی و برقی، خبری از بوی دود و آتش نیست.
کباب‌پزهای گازی حرارتی یکدست‌تر به بخش‌های مختلف کباب می‌رسانند. کباب‌پزهای برقی هم که ساده و بدون بو و دود به شما بشقابی از غذاهای خوشمزه هدیه می‌کنند.
مهارت پختن کباب با کباب‌پزهای ذغالی کمی زمان می‌طلبد اما کار با انواع دیگر کباب‌پز بسیار ساده است.

یادتان باشد که کباب‌پزهای شعله‌دار و ذغالی باعث ایجاد بوی دود می‌شوند و به همین خاطر اگر در آپارتمان زندگی می‌کنید و امکان ایجاد بوی دود و کباب ندارید، بهتر است در هنگام خرید کباب پز حتما این نکته را در نظر بگیرید و به سراغ مدل‌هایی بروید که برقی هستند یا به خاطر فرم و شکل طراحی‌شان (مثلا کباب‌پز ایستاده بدون دود) بو و دود تولید نمی‌کنند.


لوازم جانبی
گاهی‌اوقات، وجود لوازم جانبی (که ممکن است هیچ‌وقت از آنها استفاده نکنید)، باعث می‌شود تا قیمت کباب‌پز بیشتر شود. پس بهتر است با خود فکر کنید و ببینید که اگر از وسایل جانبی مختلف مانند:

سیخ‌گردان
توری کباب کردن ماهی
ساید‌بِرنِرها و حرارت‌دهنده‌های جانبی

استفاده نمی‌کنید به سراغ گزینه‌های ساده‌تری بروید که هزینه کمتری هم دارند. بعضی از لوازم جانبی مثل توری کباب کردن ماهی روی انواع مختلف کباب‌پز مفید است اما به شرطی که از آنها استفاده کنید. بعضی از انواع کباب‌پز دارای بخشی در کنار شعله‌ها و حرارت اصلی وسیله هستند که با ایجاد حرارت کمتر، امکان پخت و آماده کردن مواد غذایی دیگر را در کنار کباب فراهم می‌کنند یا مثلا می‌توان از آنها برای گرم نگه داشتن غذا کمک گرفت.

بعضی از کاربردهای جانبی کباب‌پز هم کلا بی‌استفاده است. مثلا برخی از کباب‌پزها، درجه حرارت به شدت بالایی هم ارائه می‌کنند که ممکن است هیچ‌گاه برای‌تان کاربرد نداشته باشد.

یادتان باشد که اگر کباب‌پز شعله‌دار می‌خرید به تعداد شعله‌ها و ساختار آن توجه کنید. کلا ببینید که طراحی وسیله برای قرار دادن کباب‌ها، سبزیجات، گوجه و… چگونه است. گاهی لازم می‌شود تا میزان توزیع حرارت میان مواد مختلفی که روی کباب‌پز پخته می‌شود با هم متفاوت باشد. پس به ساختار و بخش‌بندی کباب‌پز هم دقت کنید.

جنس معمولی یا مقاوم و بادوام

جنس کباب‌پزها هم در انتخاب و خرید گزینه مناسب مهم هستند. مثلا:

کباب‌پزهای آلومینیومی
فولاد ضد زنگ
چدن
پرسلان
فولاد ساده

اگر قصد ندارید که مبلغ زیادی را صرف خرید کباب پز کنید باید به سراغ گزینه‌هایی بروید که از جنس آلومینیوم یا ورقه‌های آلومینیومی هستند. این جنس از کباب‌پز بعد از مدتی خراب می‌شود و ورقه‌ها یا آلومینیوم، تَرَک می‌خورند و دچار شکستگی در بخش‌هایی از کباب‌پز می‌شوند.

اما کباب‌پزهایی که از جنس فولاد ضدزنگ درست می‌شوند هم بادوام‌ترند و هم باکیفیت‌تر. وجود فولاد ضدزنگ در کباب‌پز باعث می‌شود که قیمت آن نسبت به نمونه‌های دیگر گران‌تر باشد.

انواع مختلف کباب‌پز از جنس‌های دیگری مانند: چُدَن، پرسلان و فولاد ساده هم تهیه می‌شوند. کباب‌پزهای چدنی در توزیع حرارت بسیار خوب عمل می‌کنند. جنس پرسلان هم مانع از چسبیدن مواد غذایی به کباب‌پز می‌شود ولی کمی آسیب‌پذیر است زیرا در آن ترکیبات سرامیکی-شیشه‌ای به کار رفته و اگر دچار پریدگی شود، فلز زیر آن زنگ خواهد زد و مواد غذایی هم به کباب‌پز می‌چسبند و نظافت کمی سخت می‌شود.

کباب‌پزهایی که از جنس پرسلان ساخته می‌شوند نیاز به روغن‌کاری ندارند و در صورتی‌که به خوبی از آنها محافظت کنید، مدت‌های طولانی دوام می‌آورند. اگر کباب‌پزی که خریداری می‌کنید، یک عدد در و پوشش محافظ داشته باشد، سالم‌تر و طولانی‌تر در خدمت‌تان خواهد بود.

خرید کباب پز

در انتخاب و خرید کباب پز مناسب به مواردی که عنوان شد، توجه داشته باشید. البته یکی از عمده‌ترین نکاتی که چه بخواهید و چه نخواهید باید در خرید کباب پز منظور کنید، میزان بودجه‌ای است که در اختیار دارید.

درخواست مشاوره رایگان
حداقل 5 کاراکتر
شماره موبایل صحیح نیست
عنوان محصول (حداقل 10 کاراکتر)
درخواست مشاوره
تصحیح شماره ارسال مجدد رمز

کد تایید را وارد کنید .

مشاوره رایگان
حداقل 5 کاراکتر
شماره موبایل صحیح نیست
عنوان محصول (حداقل 10 کاراکتر)
درخواست مشاوره