× در حال حاضر هیچ محصولی در این دسته بندی وجود ندارد.
سردخانه

آشنایی با سردخانه مواد غذایی

سردخانه مواد غذایی یکی از بخش های مهم کارخانه های تولیدی فعال در صنایع غذایی است. سردخانه ها در نگهداری مواد خام اولیه و همچنین برای نگهداری، حمل و نقل و حتی فروش مواد تولیدی نقش بسیار زیادی دارند.
این دسته از تجهیزات صنایع غذایی از کمپرسورهای یخچالی بزرگ و محفظه های عایق حرفه ای ساخته می شود و معمولا برای نگهداری بیشتر محصولات غذایی مناسب است.

انواع سردخانه مواد غذایی

انواع سردخانه مواد غذایی و اهمیت استفاده از آن ها به صورت زیر است:

سردخانه خنک

این نوع از سردخانه مواد غذایی برای نگهداری محصولات کشاورزی و موادی که فقط به دمای خنک معمولی و بالای صفر نیاز دارند استفاده می شود. در این سردخانه ها محصولات یخ نمی زنند و فقط به شکل خنگ نگهداری می شوند.

سردخانه زیر صفر

 

برای نگهداری برخی محصولات همانند محصولات و مواد پروتئینی گوشتی باید از سردخانه های زیر صفر استفاده کرد. این سردخانه ها باعث یخ زدن محصول و نگهداری طولانی مدت آن ها می شوند.

اهمیت استفاده از سردخانه مواد غذایی

تازه نگهداشتن محصولات

سردخانه مواد غذایی برای نگهداری مواد خام و یا مواد تولید شده است. این سردخانه ها مواد را در بهترین دمایی که به آن نیاز دارند نگهداری می کنند تا محصول در بهترین شرایط قرار گرفته و با بهترین وضعیت در اختیار مشتریان قرار گیرد.

نگهداری از حجم زیاد محصول

داشتن سردخانه برای نگهداری مواد اولیه و یا مواد تولید شده موجب می شود که در هنگام تولید و نیز هنگام فروش میزان زیادی از مواد به عنوان پس انداز در داخل سردخانه ها موجود باشد تا در صورت نیاز ناگهانی بتوان از آن ها استفاده کرد.

بالا بردن کیفیت کار

استفاده از سردخانه های پیشرفته موجب می شود هر محصول در دمای مناسب خود نگهداری شود و بدین ترتیب محصول نهایی کیفیت بسیار بالاتری در مقایسه با رقیبان داشته باشد.

تصحیح شماره ارسال مجدد رمز

کد تایید را وارد کنید .

; مشاوره رایگان