× در حال حاضر هیچ محصولی در این دسته بندی وجود ندارد.
مطالب مرتبط در بلاگ ویترین‌نت
راه اندازی خط تولید ترشیجات و شوریجات (اینفوگرافی)راه اندازی خط تولید ترشیجات و شوریجات (اینفوگرافی)

آیا می‌دانید برای راه اندازی خط تولید ترشیجات و شوریجات به چه دستگاه‌هایی نیاز است؟

ادامه مطلب  
مخزن آماده سازی

معرفی مخزن آماده سازی

مخزن آماده سازی تانکرهای بزرگی هستند که می تواند مواد غذایی و تولیدی را برای عمل آوری در آن ها نگهداری کرد و پس از گذشت مدتی از مواد موجود استفاده نمود. این مخزن ها معمولا از مدل های استیل ضد زنگ ساخته شده اند و برای نگهداری انواع مواد غذایی و شیمیایی مناسب هستند.
مخزن آماده سازی یکی از کاربردی ترین وسایلی است که باید در کارگاه های تولیدی صنایع غذایی وجود داشته باشد.
در ادامه در خصوص انواع و کاربردهای مخزن آماده سازی توضیح خواهیم داد.

انواع مخزن آماده سازی

این نوع از ماشین آلات آماده سازی اولیه مواد غذایی انواع مختلفی دارند، مانند:

مخزن آماده سازی فلزی:

مخزن های فلزی معمولا از جنس استیل ضد زنگ ساخته می شوند و بسته به نیاز شما می توانید آن ها را در اندازه های مختلف و به همراه پمپ های تخلیه متفاوتی تهیه نمایید.

مخزن آماده سازی پلاستیکی:

در برخی صنایع تولیدی برای کاهش هزینه مصرفی برای مخزن آماده سازی از مخزن های پلاستیکی استفاده می شود. تمیز کردن مخزن های پلاستیکی کمی سخت تر است و معمولا از این مخزن ها برای مصارف شیمیایی استفاده می شود.

کاربردهای مخزن آماده سازی

در صنایع غذایی برای خیساندن و نگهداری برخی مواد غذایی از مخزن ها استفاده می شود. برای مثال در خط تولید کنسرو برای درست کردن کنسرو لوبیا، ابتدا لوبیا ها را برای مدتی در مخزن آماده سازی در آب خیس می کنند، سپس آن ها را برای تهیه کنسرو می فرستند.

در خط تولید لبنیات نیز برای نگهداری شیر و دیگر ترکیبات و همچنین برای سرد کردن یا ترکیب مواد مختلف با هم از این مخزن ها استفاده می شود.

در برخی صنایع شیمیایی نیز برای نگهداری محصولات تولیدی و یا برای سرد شدن محصولات تازه تولید شده از این مخازن استفاده می نمایند. با توجه به ماهیت ماده مصرفی مخازن مورد استفاده می توانند کاملا آب بندی شده و یا رو باز باشند.

تصحیح شماره ارسال مجدد رمز

کد تایید را وارد کنید .

; مشاوره رایگان