× در حال حاضر هیچ محصولی در این دسته بندی وجود ندارد.
زغال عمده و دستگاه تولید زغال

معرفی زغال و دستگاه های تولید زغال:

انواع زغال و دستگاه های تولید زغال از کاربردی ترین وسایل در صنعت سرگرمی های کشور هستند. هر خانواده ای برای بیرون رفتن و حضور در طبیعت از زغال برای کباب کردن و قلیان کشیدن، استفاده می کند. بدین ترتیب صنعت تولید زغال یکی از پر سود ترین و پرکار ترین صنایع تولیدی در کشور هستند.
انواع زغال و دستگاه های تولید زغال برای رستوران ها و سفره خانه ها نیز نیازی اساسی هستند و نمی توان این مکان ها را بدون زغال و بوی کباب و قلیان تازه تصور کرد.

انواع ذغال:

پرکاربردترین انواع زغال ها عبارتند از:

زغال کبابی

زغال های کبابی قدیمی ترین نوع ذغال هستند. از چوب درختان مختلف برای تولید زغال کبابی استفاده می شود. زغال های سنتی غیر صنعتی نیز در همین دسته قرار می گیرند.

زغال لیمو

با کیفیت ترین نوع از این زغال از چوب درخت لیمو ساخته می شود و به دلیل سبک بودن برای قلیان مورد استفاده قرار می گیرد.

زغال فشرده

جدید ترین محصول اضافه شده به انواع ذغال و دستگاه های تولید ذغال، ذغال فشرده است که در فرآیندی صنعتی و با استفاده از خاک اره و ضایعات چوبی به دست می آید.

دستگاه های تولید زغال:

مهمترین و پرکاربردترین دستگاه‌های خط تولید زغال عبارتند از:

کوره پخت زغال

اصلی ترین قسمت تولید زغال کوره زغال است. چوب ها در کوره ها قرار می گیرند تا به آرامی پخته شوند و تمامی رطوبت خود را از دست بدهند. معمولا برای هر نوع زغال کوره ای مخصوص وجود دارد.

دستگاه پرس زغال 

زغال های فشرده پیش از قرار گرفتن در داخل کوره ها باید توسط دستگاه پرس زغال شکل بگیرند. دستگاه پرس ذغال، تمامی مواد اولیه زغال را با استفاده از پرس و قالب های مخصوص به یک شکل واحد و محکم تبدیل می کند.

تصحیح شماره ارسال مجدد رمز

کد تایید را وارد کنید .